nadjačala Hrvatsku u
novom kvalifikacijskom
testu

08.10.2019.

Hrvatska ženska reprezentacija gostovala je u utorak kod Švicarske u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2021. godine, a domaće su igračice slavile rezultatom 2:0.

ŠVICARSKA - HRVATSKA 2:0 (2:0)
Kvalifikacije za EP 2021, Skupina H.
Arena Thun, Thun.

Sutkinja: Katarzyna Lisiecka-Sek (Poljska)

Strijelci: 1:0 - Crnogorčević (9'), 2:0 - Reuteler (31')

Žuti kartoni: Balog (80'), Rudelić (90+1'), Joščak (90+2')

Švicarska: Thalmann, Maritz, Reuteler (80' Megroz), Crnogorčević, Bachmann, Wälti (63' Bernauer), Bühler, Gut, Calligaris, Aigbogun, Lehmann (63' Humm). Izbornik: N. Nielsen.

Hrvatska: Bačić, Nevrkla, Bošnjak, Rudelić, Landeka, Šundov (62' Balog), Bukač (82' Dujmović), Lojna, Žigić, Joščak (79' Horvat), Lubina. Izbornik: M. Prskalo.

Pod vodstvom izbornika Prskala, hrvatske su reprezentativke odradile već treće gostovanje u kvalifikacijskom ciklusu za europsku smotru te upisale svoj drugi poraz - nakon uspjeha u Litvi (2:1) i poraza u Belgiji (1:6).

Švicarska je u Thunu pitanje pobjednika riješila u prvih pola sata igre, pogocima Crnogorčević glavom nakon udarca iz kuta te Reuteler s desetak metara.

Domaća je ekipa pritom imala više inicijative i veći broj prigoda za pogodak, uključujući deset udaraca u okvir hrvatskih vrata.

U drugoj utakmici dana Skupine H Belgija je na gostovanju pobijedila Rumunjsku 1:0, a Hrvatska će ponovno na teren 8. studenoga, kada u Zaprešić stiže upravo Belgija.

08.10.2019., Arena Thun, Thun. Gledatelja: 4512
Suci: Katarzyna Lisiecka-Sęk (POL), Katarzyna Wojs (POL), Paulina Baranowska (POL)
Četvrti sudac: Michalina Diakow (POL)
Švicarska
2
0
1Gaelle Thalmann1Doris Bačić
9Ana-Maria Crnogorčević
9'
11Kristina Šundov
62'
10Ramona Bachmann19Sandra Žigić
13Lia Joelle Wälti
63'
10Iva Lažeta
5Noelle Maritz21Maja Joščak
90'+2'
79'
19Eseosa Aigbogun9Ivana Rudelić
90'+1'
18Viola Monica Calligaris5Kristina Nevrkla
15Luana Bühler17Izabela Lojna
23Alisha Lehmann
63'
15Iva Bukač
82'
6Géraldine Reuteler
31'
80'
22Anela Lubina
16Malin Gut8Matea Bošnjak
21Seraina Friedli12Nensi Adamović
12Elvira Herzog4Leonarda Balog
80'
62'
22Vanessa Bernauer
63'
3Ana Jelenčić
7Sandy Maendly7Ana Dujmovic
82'
20Fabienne Humm
63'
14Antonia Dulčić
11Coumba Sow16Petra Pezelj
14Julia Stierli13Helena Spajić
17Sandrine Mauron6Mihaela Horvat
79'
2Lorena Baumann20Tea Pedić
3Naomi Mégroz
80'
4Rachel Rinast
8Jana Brunner
(-)Nenad Gračan

U svojoj trećoj kvalifikacijskoj utakmici za Europsko prvenstvo, najbolje će hrvatske nogometašice igrati protiv Švicarske.

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija započela je kvalifikacijski ciklus za europsku smotru u engleskom pobjedom u Litvi (2:1) i porazom kod Belgije (6:1), a novi joj izazov slijedi 8. listopada u Thunu.

Za utakmicu sa Švicarkama kandidiraju Doris Bačić (Juventus), Leonarda Balog (St. Pölten), Matea Bošnjak (Split), Iva Bukač (Split), Petra Pezelj (Split), Ana Dujmović (Split), Helena Spajić (Horn), Mihaela Horvat (Horn), Ana Jelenčić (Avaldsnes), Iva Landeka (Montpellier), Izabela Lojna (Osijek), Nensi Adamović (Donat), Antonia Dulčić (Split), Kristina Nevrkla (Osijek), Tea Pedić (Split), Ivana Rudelić (Bayer Leverkusen), Anela Lubina (Split), Kristina Šundov (Basel), Sandra Žigić (Milan) i Maja Joščak (MLE Sport Egyesulet).

Pod vodstvom izbornika Prskala, Hrvatice se okupljaju u utorak, 1. listopada u Velikoj Gorici, a do puta u Švicarsku (7. listopada) trenirat će u Kurilovcu i Mičevcu.