pobjedu protiv
Hrvatske

08.11.2019.
  • Najava

Hrvatska ženska reprezentacija u Zaprešiću je odigrala svoju prvu domaću utakmicu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2021. godine, a Belgija kući odnosi sva tri boda.

HRVATSKA - BELGIJA 1:4 (1:2)
Kvalifikacije za EP 2021., Skupina H.
ŠRC Zaprešić, Zaprešić.

Sutkinja: T. Olofsson (Švedska)

Strijelci: 0:1 - Wullaert (15' - 11m), 0:2 - Philtjens (31'), 1:2 - Lubina (40'), 1:3 - Philtjens (56'), 1:4 - De Caigny (81')

Žuti kartoni: Lubina (15'), Nevrkla (35'), Jelenčić (60'), Balog (69')

Hrvatska: Bačić, Jelenčić (73' Spajić), Balog, Nevrkla, Horvat, Lubina, Rudelić (81' Glibo), Landeka, Dulčić, Lojna, Žigić. Izbornik: M. Prskalo.

Belgija: Evrard, Philtjens, De Caigny (90' Minnaert), Wullaert, Vanhaevermaet, Cayman (86' Velde), Dhont (78' Vanmechelen), Deneve, Biesmans, Deloose, Missipo. Izbornik: I. Serneels.

Hrvatska je kvalifikacijski ciklus za europsku smotru u Engleskoj započela s tri uzastopna gostovanja, s kojih je donijela tri boda - zahvaljujući uvodnoj pobjedi u Litvi (2:1) - a prvi domaći nastup upisala je u petak u Zaprešiću.

S druge je strane terena stajala favorizirana Belgija, koja je povela nakon 15 minuta igre, kada je kazneni udarac realizirala Wullaert.

Philtjens je u 31. minuti udvostručila prednost gostujuće ekipe, da bi Hrvatice smanjile pet minuta prije odlaska na odmor. Loptu je u mrežu nakon odbijanja od prečke pospremila Lubina.

U nastavku je Belgija potvrdila pobjedu s nova dva pogotka: precizna je još jednom bila Philtjens, a "točku na i" za konačnih 4:1 postavila je De Caigny desetak minuta prije kraja.

U drugom susretu Skupine H Rumunjska je pobijedila Litvu 3:0, a Hrvatska će kvalifikacije nastaviti u travnju 2020. godine, kada na svom terenu dočekuje upravo Rumunjsku i Litvu.

08.11.2019., Ivan Laljak - Ivić, Zaprešić. Gledatelja: 357
Suci: Tess Olofsson (SWE), Josefin Aronsson (SWE), Emelie Elfstrand (SWE)
Četvrti sudac: Lovisa Johansson (SWE)
1
Belgija
4
1Doris Bačić21Nicky Evrard
19Sandra Žigić11Janice Cayman
86'
10Iva Lažeta2Davina Brigitte Philtjens
31'
56'
9Ivana Rudelić
81'
10Justine Vanhaevermaet
5Kristina Nevrkla
35'
9Tessa Wullaert
15'
4Leonarda Balog
69'
20Julie Biesmans
17Izabela Lojna18Laura De Neve
3Ana Jelenčić
60'
73'
6Tine Lea De Caigny
81'
90'
8Anela Lubina
15'
40'
13Elena Dhont
78'
14Antonia Dulčić23Kassandra Ndoutou Eboa Missipo
6Mihaela Horvat22Laura Deloose
12Laura Fiket12Diede Lemey
13Helena Spajić
73'
11Andrea Glibo
81'
19Chloe Nicole A Vande Velde
86'
14Davinia André Marleen Vanmechelen
78'
15Charlotte Tison
16Marie Minnaert
90'
5Shari Van Belle
Nenad Gračan(-)

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija u petak u Zaprešiću igra svoju četvrtu kvalifikacijsku utakmicu za odlazak na Europsko prvenstvo 2021. godine u Engleskoj.

Nakon odrađenih ovotjednih priprema, najbolje hrvatske nogometašice istrčat će na teren stadiona u Zaprešiću odmjeriti snage s Belgijom u sklopu Skupine H kvalifikacija za nadolazeću europsku smotru.

Hrvatska na svom kontu ima uvodnu pobjedu iz Litve (2:1), a odradila je već i dva najteža gostovanja, kod Belgije (1:6) i Švicarske (0:2). Susret s Belgijom tako će biti domaća premijera u ovom kvalifikacijskom ciklusu.

Belgija je u svoja dva dosadašnja nastupa upisala obje pobjede: uz onu nad Hrvatskom, svladala je i Rumunjsku u gostima (0:1).

Utakmica počinje u 18:00 sati, a pravdu će dijeliti Šveđanka Tess Olofsson. Izravni prijenos utakmice može se pratiti u televizijskom programu Hrvatske nogometne televizije te putem pripadajućeg live streaminga.

Izabranice Mate Prskala kvalifikacije će poslije ovog sraza nastaviti u travnju sljedeće godine, domaćim ogledima s Litvom i Rumunjskom.