Rano vodstvo za veliki uspjeh

dvoboju sa Švicarskom
osvojile vrijedan bod

18.09.2020.

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija upisala je važan remi u kvalifikacijskom susretu za Europsko prvenstvo sa Švicarskom u Zaprešiću.

HRVATSKA - ŠVICARSKA 1:1 (1:0)
Kvalifikacije za EP, Skupina H.
Stadion NK Inter, Zaprešić.

Sutkinja: L. Šulcova (Češka)

Strijelci: 1:0 - Rudelić (3'), 1:1 - Bachmann (74')

Žuti kartoni: Lubina (35'), Pezelj (62'), Bošnjak (90'), Crnogorčević (90'), Rudelić (90'), Humm (90+6')

Hrvatska: Bačić, Bukač (86' Jelenčić), Balog, Bošnjak, Horvat, Landeka, Lubina (57' Slipčević), Šundov (68' Dujmović), Pezelj, Dulčić, Rudelić. Izbornik: M. Prskalo.

Švicarska: Thalmann, Aigbogun (66' Rinast), Calligaris (71' Calo), Bühler, Maritz, Wälti, Gut, Lehmann (66' Humm), Bachmann, Reuteler, Crnogorčević. Izbornik: N. Nielsen

Nakon uvodne pobjede nad Litvom te tri uzastopna poraza od favoriziranih ekipa (Belgija, Švicarska, Belgija), Hrvatice su u svom petom nastupu u kvalifikacijama za europsku smotru u Engleskoj ugostile upravo Švicarsku.

Već u trećoj minuti utakmice Pezelj je odlično uposlila Rudelić, koja izlazi pred švicarsku vratarku te iz drugog pokušaja pronalazi put do mreže za hrvatsko vodstvo.

Iako je Švicarska u pojedinim razdobljima utakmice pokazala kvalitetu, hrvatska obrana na čelu s čuvaricom mreže Bačić nije popuštala, da bi naposljetku kapitulirala samo u 74. minuti. Tada je na drugoj vratnici sama ostala Bachmann i pogodila za konačnih 1:1, premda je i u tom trenutku Bačić zamalo obranila.

Desetak minuta prije kraja Rudelić je imala i prigodu za pobjedu, no nije bila precizna u situaciji "jedan-na-jedan" protiv Thalmann.

Hrvatska je tako stigla do četvrtog kvalifikacijskog boda i zauzima treće mjesto poretka.

U drugoj današnjoj utakmici Skupine H Belgija je na svom terenu uvjerljivo pobijedila Rumunjsku 6:1 te drži vodeće mjesto na tablici, a Hrvatska kvalifikacije nastavlja upravo gostujućim dvobojem kod Rumunjki, u utorak, 22. rujna, s početkom u 18:00 sati.

18.09.2020., Ivan Laljak - Ivić, Zaprešić. Gledatelja: 0
Suci: Lucie Sulcova (CZE), Lucie Ratajova (CZE), Jana Stychova (CZE)
Četvrti sudac: Olga Zadinova (CZE)
1
Švicarska
1
1Doris Bačić1Gaelle Thalmann
11Kristina Šundov
68'
9Ana-Maria Crnogorcevic
10Iva Lažeta10Ramona Bachmann
74'
90'
9Ivana Rudelić
3'
13Lia Joelle Wälti
4Leonarda Balog5Noelle Maritz
15Iva Bukač
86'
19Eseosa Aigbogun
66'
22Anela Lubina
35'
57'
18Viola Monica Calligaris
71'
14Antonia Dulčić15Luana Bühler
16Petra Pezelj
62'
23Alisha Lehmann
66'
8Matea Bošnjak
90'
6Géraldine Reuteler
6Mihaela Horvat16Malin Gut
12Anamarija Mišetić12Elvira Herzog
3Ana Jelenčić
90'
86'
21Fabienne Oertle
7Ana Dujmovic
68'
22Vanessa Bernauer
13Helena Spajić7Sandy Maendly
19Ivana Slipčević
57'
20Fabienne Humm
96'+6'
66'
21Fatjesa Gegollaj2Francesca Calò
71'
5Katarina Pranješ11Coumba Sow
18Karla Šabašov8Irina Pando
17Andrea Glibo3Naomi Mégroz
4Rachel Rinast
66'
17Melanie Huber
14Riola Xhemaili
Nenad Gračan(-)

Hrvatska ženska A nogometna reprezentacija opet je na sceni. Izabranice Mate Prskala u petak u Zaprešiću (17.30 sati) protiv Švicarske igraju utakmicu petog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2021. godine, uoči koje je najvažnija vijest da su testovi svih igračica na COVID-19 - negativni!

“Na žalost, okolnosti su takve da su to postale ključne stvari u nogometu, moramo se tome prilagoditi i ponašati se u skladu s "novim normalnim“, kaže izbornik Mate Prskalo uoči utakmice sa zahtjevnim protivnikom."

"Švicarska je ozbiljna reprezentacija, spada u sami europski vrh, u redovima naših protivnica igraju prvotimke Wolfsburga, PSG-a, Arsenala, Chelseaja... Međutim, vjerujem da ćemo taktički i funkcionalno odigrati dobru utakmicu i uspjeti parirati Švicarkama. U prvoj utakmici u Thunu stvorili smo četiri ili pet izglednih prilika za postizanje pogotka, to nam daje podstrek da možda možemo iznenaditi Švicarke u Zaprešiću."

Hrvatske nogometašice već u utorak očekuje dvoboj s Rumunjkama kao prvi u nizu ispita s protivnicima po mjeri. Do kraja kvalifikacijskog ciklusa hrvatske djevojke, naime, očekuju domaći susreti s Litvom i Rumunjskom.

“To su, objektivno gledajući, utakmice s protivnicima po našoj mjeri i tu bismo trebali gledati svoju priliku. Ozračje u reprezentaciji je odlično, sve djevojke su spremne za nastup. Ako protiv Švicarske budemo na optimalnoj razini, onda i u Rumunjskoj možemo računati na dobru igru i rezultat.“, zaključio je Prskalo.

Poslije četiriju odigranih kola Hrvatice imaju tri osvojena boda: gostujuću pobjedu protiv Litve i zauzimaju četvrto mjesto na ljestvici kvalifikacijske Skupine H, bodovno poravnate s Rumunjkama.