Austrijanaca u Dugoj
Resi

06.04.2019.
Remi mladih Hrvata i Austrijanaca u Dugoj Resi

U drugom nastupu na ovotjednom Uefinom razvojnom turniru Hrvatska U-16 snage je odmjerila s vršnjacima iz Austrije, a o pobjedniku su odlučivali jedanaesterci.

U-16: HRVATSKA - AUSTRIJA 1:1 (1:0, 4:5 - 11m)
Uefin razvojni turnir, Duga Resa.

Suci: I. Čužić, Ž. Bučar, V. Barkić (Hrvatska)

Strijelci: 1:0 - Rozić (15'), 1:1 - Omoregie (56')

Hrvatska: Kolić, Telebar (56' Braun), Novak-Stanko, Pelivan, Išlić, Rozić (56' Petrović), Duvnjak (56' Tomić), Šimić (56' Laća, 80+3' Dobrilović), Šaranić (41' Lazar), Milošević (56' Bradarić), Lisica (56' Stojković). Izbornik: T. Rukavina.

Izabranici Tomislava Rukavine u prvoj su utakmici u Karlovcu preokrenuli islandsko vodstvo i pobijedili 4:3, a u petak u Dugoj Resi odigrali su neriješenih 1:1 s Austrijancima.

Za vodstvo Hrvatske pobrinuo se Rozić nakon 15 minuta igre, a poravnao je Omoregie u drugom poluvremenu. Stoga se pristupilo udarcima s bijele točke, a gosti su bili uspješniji (5:4).

U drugoj utakmici drugog kola Island je pobijedio Boliviju 3:0, a u posljednjem se kolu hrvatski reprezentativci do 16 godina sastaju s Bolivijom (Karlovac, 7. travnja, 10:30).