svladala i Rumunjsku,
osvojila turnir

11.05.2019.
Hrvatska U-16 svladala i Rumunjsku, osvojila turnir

Hrvatska muška reprezentacija do 16 godina pobjednik je međunarodnog turnira u Rumunjskoj, zahvaljujući minimalnoj pobjedi nad selekcijom domaćina.

U-16: RUMUNJSKA - HRVATSKA 0:1 (0:0)
Međunarodni prijateljski turnir, Mogosoaia.

Strijelac: 0:1 - Rozić (4')

Hrvatska: Zadro, Pobi (63' Rak), Ambrož (41' Kanižaj), Marušić (75' Milošević), Rozić, Duvnjak (63' Lazar), Šimić (56' Krolo), Šaranić (56' Stojković), Ivanović (41' Romac), Žilinski (75' Brekalo), Pelivan (75' Braun). Izbornik: T. Rukavina.

Izabranici Tomislava Rukavine otvorili su turnir u Rumunjskoj neodlučenim protiv Poljske (2:2), da bi potom preokretom svladali Norvešku, a u trećem su kolu snage odmjerili s reprezentacijom domaćina.

Odluka je pala nakon samo četiri minute igre, kada je Rozić postigao, pokazalo se, pobjednički pogodak za Hrvatsku.

Hrvatska je tako sa sedam osvojenih bodova zauzela prvo mjesto, a u drugoj utakmici trećeg kola Norveška i Poljska odigrale su neriješenih 0:0. Poljska je druga s pet bodova, Norveška treća s četiri, a Rumunjska je ostala bez bodova.