visoku pobjedu u
Bugarskoj

16.06.2019.
Hrvatice proslavile visoku pobjedu u Bugarskoj

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija odigrala je prvu od dvije prijateljske utakmice s Bugarskom te ubilježila uvjerljivu pobjedu.

BUGARSKA - HRVATSKA 0:6 (0:2)
Prijateljska utakmica, NC Bojana, Sofija.

Strijelci: 0:1 - Conjar (3'), 0:2 - Rudelić (22'), 0:3 - Rudelić (49'), 0:4 - Conjar (54'), 0:5 - Šalek (59'), 0:6 - Landeka (65')

Hrvatska: Bačić, Dujmenović (44' Spajić), Nevrkla, Horvat (56' Jelenčić), Conjar (56' Šalek), Bošnjak (71' Balog), Rudelić, Landeka, Dujmović (46' Bakalar), Bukač (71' Lucić), Žigić. Izbornik: M. Prskalo.

Pod vodstvom izbornika Mate Prskala, izabrana vrste Hrvatske pružila je odličnu partiju u prvom od dva prijateljska susreta s reprezentacijom domaćina Bugarske u nacionalnom nogometnom centru Bojana.

Hrvatska je, naime, pobijedila rezultatom 6:0, a prvi je pogodak postigla Conjar već u trećoj minuti dvoboja. U 22. i 49. minuti precizna je bila Rudelić, a Conjar svoj drugi pogodak, hrvatski četvrti, postiže u 54. minuti.

Konačni su rezultat postavile Šalek u 59. te kapetanica Landeka u 65. minuti utakmice.

Hrvatska svoj drugi okršaj s Bugarkama ima na rasporedu u ponedjeljak, 17. lipnja, s početkom u 18:30 sati na istom mjestu, u kampu smještenom u sofijskom predgrađu.

14.06.2019.
Bugarska
0
6
1VIKTORIA DIMOVA1Doris Bačić
3YANITSA IVANOVA7Monika Lovrić
3'
54'
56'
5NORA DIMITROVA19Sandra Žigić
7SIMONA PETKOVA
83'
5Kristina Nevrkla
8IVANA NAYDENOVA11Ana Dujmović
46'
10VERONIKA GOTSEVA
54'
14Iva Bukač
71'
11VELINA KOSHULEVA10Iva Lažeta
65'
13NINA GEORGIEVA
83'
8Matea Bošnjak
71'
17MONIKA RAZHGEVA
83'
9Ivana Rudelić
22'
49'
21YULIANA ALEKSANDROVA
69'
6Mihaela Horvat
56'
22LEONORA ZHELEVA
54'
2Isabella Dujmenovic
44'
12MILENA KARAKOLEVA12Laura Fiket
4YANA DINEVA
83'
3Ana Jelenčić
56'
9BILIANA PENCHEVA
54'
4Leonarda Balog
71'
14SIMONA STOYANOVA
83'
17Martina Šalek
59'
56'
15VANESA STOYCHEVA
83'
13Helena Spajić
44'
18POLINA RASHINA
69'
15Lara Lucić
71'
19LORA PETROVA
54'
16Ana Bakalar
46'
18Laura Kate Spiranovic

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija putuje u Bugarsku na dvije prijateljske utakmice s nacionalnom selekcijom domaćina.

Pod vodstvom izbornika Mate Prskala, hrvatska ženska reprezentacija okupila se radi priprema za dva prijateljska susreta u Bugarskoj, 14. i 17. lipnja - oba puta u 18:30 sati.

Hrvatice će do 12. lipnja boraviti u Vinkovcima, nakon čega kreću na put, a pozvane su Doris Bačić (Juventus), Isabella Dujmenović (St. Pölten), Ana Jelenčić (Leczna), Leonarda Balog (Osijek), Kristina Nevrkla (Osijek), Mihaela Horvat (Split), Monika Conjar (Split), Matea Bošnjak (Split), Ivana Rudelić (Bayer Leverkusen), Iva Landeka (Rosengard), Ana Dujmović (Split), Laura Fiket (Pregrada), Helena Spajić (Crailsheim), Antonia Dulčić (Split), Iva Bukač (Split), Lara Lucić (Osijek), Ana Bakalar (Neretva), Martina Šalek (Osijek), Sandra Žigić (Milan) i Laura Kate Spiranović (Split).

Stručni stožer uz izbornika Prskala čine treneri Božidar Miletić i Stella Gotal, trener vratarki Blaž Bugarin, liječnica Antea Buterin, fizioterapeutkinja Lukrecija Čurek, ekonom Verica Medved i tajnik Denis Lukša.