gostovanju kod
Hrvatske U-18

24.09.2019.
Mađarska pobjeda na gostovanju kod Hrvatske U-18

Hrvatska reprezentacija do 18 godina dočekala je u utorak mađarske vršnjake, koji su upisali pobjedu rezultatom 4:1.

U-18: HRVATSKA - MAĐARSKA 1:4 (0:3)
Prijateljska utakmica, Novo Selo Rok.

Strijelci: 0:1 - Nemeth (6'), 0:2 - Horvath (12'), 0:3 - Major (13'), 1:3 - Tomek (62' - 11m), 1:4 - Komaromi (71')

Hrvatska: Margan, Unušić, Bekavac (60' F. Brekalo), Hodža (60' Grozdek), Škaričić (79' Starčić), Džankić (79' Jozić), Biuk, Tomek, Groznica, Ajanović (46' J. Brekalo), Pavlović (46' Beljo). Izbornik: J. Šimunić.

Reprezentacije U-18 Hrvatske i Mađarske odigrat će ovog tjedna dvije prijateljske utakmice, a u prvoj - u mjestu Novo Selo Rok - bolji su bili gosti.

Mađari su rano stekli čak tri pogotka prednosti: između šeste i 13. minute precizni su bili Nemeth, Horvath i Major. Sredinom drugog poluvremena jedini je hrvatski pogodak postigao kapetan Tomek s bijele točke, a "točku na i" potom je stavio Komaromi.

Druga je utakmica na rasporedu u četvrtak, 26. rujna u Nedelišću, s početkom u 11:00 sati.

3Ante Bekavac
53'
60'
4Posztobanyi Patrik
4Veldin Hodža
60'
5Balogh Botond
5Luka Škaričić
79'
8Major Samuel
13'
6Aljaž Džankić
79'
9Nemeth Andras
6'
7Stipe Biuk10Kosznovszky Mark
8Fran Tomek
62'
11Komaromi Gyorgy
71'
9Gabriel Groznica14Horvath Milan
12'
10Edi Ajanović
46'
16Ominger Gergo
11Nikola Pavlović
46'
21Laszlo David
12Filip Kovačević12Megyeri Gabor
13Filip Braut22Vaits Marcell
14Marijan Starčić
79'
6Sipos Gabor
15Mihael Jozić
79'
7Hajdu Roland
17Ivan Grozdek
60'
13Hosszu Zeteny
18Ivica Vidović15Pereira Americo
19Jakov Brekalo
46'
17Molnar Rajmund
20Dion Drena Beljo
46'
18Toth Borisz
21Manuel Bartulović19Szalay Szabolcs
16Filip Brekalo
60'
20Mester Csaba
23Barath Peter
Šimunić JosipPreisinger Sandor

Hrvatska reprezentacija do 18 godina starosti odigrat će sljedećeg tjedna dvije prijateljske utakmice s odgovarajućom selekcijom Mađarske.

Prijateljski ogledi Hrvatske U-18 s Mađarima na rasporedu su 24. rujna u mjestu Novo Selo Rok (16:30) te 26. rujna u Nedelišću (11:00), a izabranici Josipa Šimunića okupit će se u ponedjeljak, 23. rujna u Zagrebu.

Na popisu kandidata nalaze se Filip Kovačević (Osijek), Filip Braut (Rijeka), Ante Bekavac (Hajduk), Luka Škaričić (Hajduk), Aljaž Džankić (Udinese), Fran Tomek (Dinamo), Gabrijel Groznica (Lokomotiva), Luka Branšteter (Osijek), Ivica Vidović (Dinamo), Stipe Biuk (Hajduk), Leo Margan (Halubjan), Filip Brekalo (Neretvanac), Bruno Unušić (Hajduk), Mihael Jozić (Osijek), Ivan Grozdek (Inter Zaprešić), Edi Ajanović (Rijeka), Marijan Starčić (Sesvete), Nikola Pavlović (Dinamo), Jakov Brekalo (Rijeka), Dion Drena Beljo (Osijek) i Veldin Hodža (Rijeka).

Naknadno je umjesto Luke Branštetera pozvan Manuel Bartulović (Jahn Regensburg).

Stručni stožer uz izbornika Šimunića čine treneri Mate Bilić i Edo Flego, trener vratara Miroslav Žitnjak, liječnik Bartol Petković, fizioterapeut Ivan Halambek, tajnik Hrvoje Hrkač i ekonom Luka Karlo.