pobjeda Hrvatske U-21
u debiju Igora
Bišćana

11.10.2019.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija odlično je započela mandat novog izbornika Igora Bišćana te visoko porazila svoje mađarske domaćine.

U-21: MAĐARSKA - HRVATSKA 1:4 (1:1)
Prijateljska utakmica, Zalaegerszeg.

Strijelci: 0:1 - Kulenović (9'), 1:1 - Biro (40'), 1:2 - Đurasek (59'), 1:3 - Posavec (71'), 1:4 - Szalai (81' - ag)

Hrvatska: Šemper (46' Nevistić), Bradarić (46' Čolina), Soldo, Kalaica (46' Zirdum), Šverko (67' Hujber), Đurasek (67' Posavec), Bistrović (67' Lepinjica), Ivanušec (46' Žaper), Marin (46' Bogojević), Ćuže (67' Dolček), Kulenović (46' Vizinger). Izbornik: I. Bišćan.

Uoči novog kvalifikacijskog ispita u borbi za plasman na Europsko prvenstvo 2021. godine, Hrvatska U-21 odigrala je prijateljsku utakmicu u Mađarskoj, pod vodstvom novog izbornika Igora Bišćana, nasljednika Nenada Gračana na klupi.

Mladi Vatreni poveli su u devetoj minuti dvoboja u Zalaegerszegu preko Kulenovića, a izjednačio je Biro nedugo prije odlaska na odmor.

U drugom je poluvremenu mlada hrvatska reprezentacija postigla čak tri pogotka te naposljetku slavila rezultatom 4:1, a strijelci su bili Đurasek i Posavec, uz autogol Szalaija.

U kvalifikacijskoj skupini, Hrvatsku U-21 nakon uvodnog domaćeg poraza od Škotske čeka gostovanje kod San Marina a taj je ogled na rasporedu u ponedjeljak, 14. listopada.

11.10.2019.
Mađarska
1
4
1Demjen Patrik1Adrian Šemper
46'
2Kiss Bence4Vinko Soldo
81'
4Varjas Zoltan5Branimir Kalaica
46'
8Szabo Bence9Sandro Kulenović
9'
46'
9Biro Bence
40'
11Mario Ćuže
67'
10Schafer Andras3Domagoj Bradarić
46'
13Szalai Attila7Antonio Marin
46'
14Majnovics Martin10Luka Ivanušec
46'
15Szantho Rego17Kristijan Bistrović
67'
18Bolla Bendeguz19Marin Šverko
67'
23Bano-Szabo Bence21Neven Đurasek
59'
67'
12Varga Adam23Ivan Nevistić
46'
22Varga Gabor Adam2Luka Hujber
67'
3Nagy Zsombor15Matko Zirdum
46'
5Toth Bence18Ivan Posavec
71'
67'
6Csonka Andras13Mihael Žaper
46'
7Tajti Matyas16Bruno Bogojević
46'
11Szabo Mate20Ivan Lepinjica
67'
16Palincsar Martin22Ivan Dolček
67'
17Hinora Kristof24David Čolina
46'
19Korbely Kristof25Dario Vizinger
46'
20Kovacs Krisztian
21Majer Milan
Gera ZoltanBišćan Igor

Objavljen je popis 23 igrača s kojima će Igor Bišćan putovati u Mađarsku i San Marino na svoje prve utakmice u ulozi izbornika Hrvatske U-21.

Proslavljeni igrač i uspješan trener Igor Bišćan imenovan je izbornikom Hrvatske U-21 2. listopada 2019. godine, nakon odlaska bivšeg izbornika Nenada Gračana u rujnu.

Bišćan će kao izbornik debitirati na prijateljskoj utakmici protiv Mađarske, koju će mlada reprezentacija odigrati 11. listopada. Nekoliko dana kasnije, Bišćan će s mladim Vatrenima otputovati u San Marino na nastavak kvalifikacija za U-21 Europsko prvenstvo 2021. Utakmica sa San Marinom na rasporedu je 14. listopada.

Vratari: Adrian Šemper, Ivan Nevistić

Braniči: Borna Sosa, Domagoj Bradarić, Branimir Kalaica, Vinko Soldo, Boško Šutalo, Matko Zirdum, Marin Šverko

Veznjaci: Luka Ivanušec, Nikola Moro, Lovro Majer, Kristijan Bistrović, Luka Hujber, Darko Nejašmić, Ivan Lepinjica, Mihael Žaper, Neven Đurasek

Napadači: Sandro Kulenović, Mario Ćuže, Antonio Marin, Ivan Dolček, Dario Vizinger

Pretpozivi: Ivan Posavec, Borna Bogojević

*Umjesto Borne Sose i Lovre Majera aktivirani su pretpozivi Ivanu Posavcu i Borni Bogojeviću, a pozvan je i David Čolina.