Hrvatske i Poljske na
otvaranju turnira

27.06.2019.
Sadržajni dvoboj Hrvatske i Poljske na otvaranju turnira

U prvoj utakmici na međunarodnom malonogometnom turniru u Varaždinu, hrvatska ženska reprezentacija sastala se s Poljskom.

HRVATSKA - POLJSKA 4:5 (1:2)
Međunarodni prijateljski turnir, Varaždin.

Strijelci: 0:1 - Maziarz (4'), 1:1 - Matijević (8'), 1:2 - Maziarz (17'), 1:3 - Knysak (29'), 2:3 - Matijević (32'), 3:3 - Matijević (33'), 4:3 - Matijević (36'), 4:4 - Basta (37'), 4:5 - Maziarz (39')

Hrvatska: Telišman, Lerotić, Nemčić, Matijević, Gaiser, Brkan, Bračević, Valušek, Pezelj, Žagar, Stipančević, Tomić, Hercigonja Moulton, Trstenjak. Izbornik: J. Ungarov.

Hrvatska ženska reprezentacija u futsalu sudjeluje na prijateljskom turniru u varaždinskoj dvorani Graberje, a u vrlo sadržajnom dvoboju s Poljakinjama upisala je 5:4, nakon neizvjesne završnice.

Poljska je na poluvremenu vodila 2:1 zahvaljujući pogocima Maziarz, a jedini je pogodak za Hrvatsku postigla Matijević. Potom su gošće i povećale vodstvo, ali Matijević je između 32. i 36. minute postigla čak tri pogotka za potpuni preokret na 4:3. U završnim minutama, ipak, Poljska režira novi preokret, za konačnu pobjedu, a mrežu su zatresle Basta i Maziarz.

Italija je u drugoj utakmici uvjerljivo pobijedila Moldovu 13:1, a u drugom kolu turnira Hrvatska igra s Moldovom. Utakmica je na rasporedu u petak, 28. lipnja s početkom u 18:00 sati.