poveli, Škoti slavili
u Šibeniku

10.09.2019.
  • Najava

U svom prvom nastupu u Skupini 4 kvalifikacija za odlazak na U-21 Europsko prvenstvo 2021. godine Hrvatska je ugostila Škotsku, koja nakon preokreta u završnici kući putuje sa sva tri boda u džepu.

U-21: HRVATSKA - ŠKOTSKA 1:2 (1:0)
Kvalifikacije za EP 2021., Skupina 4.
Stadion Šubićevac, Šibenik.

Sudac: M. Ocenaš (Slovačka)

Strijelci: 1:0 - Kulenović (10'), 1:1 - McLennan (81'), 1:2 - McLennan (89')

Žuti kartoni: Porteous (45'), Hujber (67'), Nejašmić (54')

Hrvatska: Šemper, Sosa, Šutalo, Kalaica (83' Soldo), Hujber, Majer (78' Ćuže), Nejašmić, Moro, Ivanušec, Bradarić (69' Marin), Kulenović (83' Bistrović). Izbornik: N. Gračan.

Škotska: Doohan, Harvie, Porteous, Johnston, McCrorie, Reading (78' Middleton), Campbell, Magennis, Holsgrove (84' Maguire), Hornby, Ferguson (78' McLennan). Izbornik: S. Gemmill.

Izabranici Nenada Gračana u utorak su krenuli u novi kvalifikacijski ciklus, nedugo nakon nastupa na Europskom prvenstvu u Italiji i San Marinu, no u prvom su susretu ubilježili i prvi poraz.

Protiv Škotske na Šubićevcu poveli su nakon deset minuta igre, kada je Moro odlično ubacio, a Kulenović izvrsnom reakcijom glavom doveo Hrvatsku u vodstvo.

Tih 1:0 na semaforu je stajalo sve do završnih desetak minuta. Igrala se 81. minuta kada McLennan - koji je samo tri minute prije ušao u igru - iz srca kaznenog prostora precizno pogodio donji Šemperov kut za 1:1.

U 89. minuti uslijedio je ubačaj McCrorieja za McLennana, koji postiže svoj drugi pogodak na utakmici i osigurava Škotima vrijednu pobjedu.

U ranijem terminu Grčka je na svom terenu svladala Litvu 1:0, a Hrvatska će ponovno na teren 14. listopada, na gostovanju kod San Marina.

10.09.2019., Šubićevac, Šibenik. Gledatelja: 2134
Suci: Michal Očenáš (SVK), Tomas Vorel (SVK), Michal Tomcik (SVK)
Četvrti sudac: Boris Marhefka (SVK)
1
Škotska
2
1Adrian Šemper12Ross Doohan
5Branimir Kalaica
83'
20Ross Mccrorie
3Borna Sosa3Daniel Harvie
8Nikola Moro2Patrick Reading
78'
9Sandro Kulenović
10'
83'
9Fraser Hornby
7Luka Ivanušec14Jordan Holsgrove
84'
10Lovro Majer
78'
4Ryan Porteous
45'
14Boško Šutalo
66'
5George Johnston
2Luka Hujber6Allan Campbell
11Domagoj Bradarić
69'
19Lewis Ferguson
78'
6Darko Nejašmić
54'
7Kyle Magennis
23Dinko Horkaš21Robby Mccrorie
4Vinko Soldo
83'
11Glenn Middleton
78'
15Matko Zirdum18Connor McLennan
81'
89'
78'
19Mario Ćuže
78'
23Kyle Mcallister
21Antonio Marin
69'
22Stephen Kelly
20Ivan Lepinjica15Lewis Smith
17Kristijan Bistrović
83'
16Barry Maguire
84'
13Mihael Žaper17James Scott
22Ivan Dolček
Nenad Gračan(-)

Izbornik mlade hrvatske reprezentacije Nenad Gračan najavio je šibenski sraz sa Škotima na početku novog kvalifikacijskog ciklusa.

Nakon ovoljetnog nastupa na Europskom prvenstvu u Italiji i San Marinu, Hrvatska U-21 u utorak protiv Škotske na Šubićevcu započinje bitku za sljedeću europsku smotru, koja će biti održana 2021. godine u Mađarskoj i Sloveniji.

"Najvažnije je nastaviti u dosadašnjem ritmu, ostvarivati dobre rezultate i stvarati igrače za seniorsku reprezentaciju", sažeo je uoči prvog kvalifikacijskog ogleda.

"Prva je utakmica uvijek posebno teška, postoji određena nervoza, no imamo kvalitetne igrače koji se mogu nametnuti i izborniku Daliću. Treba biti strpljiv i rezultat će doći. Škotska igra izravno, agresivno, može biti opasna u situacijama jedan-na-jedan, stoga treba odigrati sa što manje grešaka", pojasnio je Gračan.

Uz Hrvatsku i Škotsku skupinu čine još Češka, Grčka, Litva i San Marino.

"Skupina je interesantna, opet igramo i s Grčkom i s Češkom, a oni će nam sigurno pokušati uzvratiti. Međutim, mi imamo svojih ambicija", zaključio je izbornik.