28.09.2016.

U prvom kolu Croatia Cupa, hrvatska reprezentacija do 17 godina poražena je od vršnjaka iz Engleske.

U-17: HRVATSKA - ENGLESKA 0:5 (0:4)
Croatia Cup, Pula.

Strijelci: 0:1 - Sancho (10'), 0:2 - Brewster (12'), 0:3 - Gomes (18'), 0:4 - Brewster (31'), 0:5 - Brewster (62')

Hrvatska: Kotarski, Mikulić, Šutalo (od 67' Nekić), Radić, Palaversa (od 41' Fruk), Vuk (od 41' Marin), Franjić (od 43' Pršir), Šego (od 55' Baturina), Tomašković (od 41' Čovo), Bajić (od 41' Mitrović), Krizmanić. Izbornik: D. Bašić.

Hrvatska U-17 pod vodstvom izbornika Darija Bašića započela je svoj nastup na Croatia Cupu, pripremnom turniru za Europsko prvenstvo, porazom od Engleske u Puli, na stadionu Aldo Drosina.

Englezi su poveli u desetoj minuti preko Sancha, a dvije minute poslije Brewster je kaznio pogrešku hrvatske obrane za udvostručenje prednosti.

Na 3:0 povisio je Gomes u 18. minuti, a Brewster je svoj drugi pogodak na utakmici postigao u 31. minuti. Isti je igrač u drugom poluvremenu s desetak metara upotpunio svoj hat-trick i postavio konačnih 5:0.

U drugom susretu prvog kola Grčka je s 3:2 pobijedila Njemačku. U drugom se kolu u sastaju Engleska i Grčka te Hrvatska i Njemačka u Rijeci, 30. rujna s početkom u 20:00 sati.

10Bartol Franjić
43'
4Gibbs White Morgan
60'
13Filip Tomašković
41'
5Latibeaudiere Joel
3Petar Mikulić6Panzo Jonathan
39'
6Ante Palaversa
41'
7Foden Phil
17Jurica Bajić
41'
8McEachran George
44'
82'
11Michele Šego
55'
10Gomes Adilson Angel
18'
18Tomislav Krizmanić
61'
11Sancho Jadon
10'
68'
5Stipe Radić14Gibson Lewis
53'
4Josip Šutalo
68'
18Brewster Rhian
12'
31'
62'
68'
9Matej Vuk
41'
21Wilson Kane
53'
12Vice Baždarić13McGill Thomas
14Toni Fruk
41'
22Bryann Solomon
16Antonio Marin
41'
2Guehi Marc
53'
8Jurica Pršir
43'
3Lyons-Foster Brooklyn
53'
7Josip Mitrović
41'
15Smith-Rowe Emile
68'
19Roko Baturina
55'
19Hudson-Odoi Callum
68'
20Leon-Habib Ernst20Denny Alexander
60'
21Tin Hrvoj9Loader Daniel
22Di Mateo Lovrić12Lavinier Marcel
2Bruno Čovo
41'
16Poveda Ian Carlo
15Ivan Nekić
68'
Bašić DarioCooper Steven

Pred hrvatskom U-17 reprezentacijom nastup je na Croatia Cupu, a isti će otvoriti susretom s reprezentacijom Engleske.

Hrvatska U-17 reprezentacija ovih dana nastup na Croatia Cupu, pripremnom turniru za Europsko prvenstvo koje će se u svibnju 2017. godine održati u Hrvatskoj. Croatia Cup, koji se održava u Rijeci, Puli i Novigradu, Hrvatskoj je za protivnike donio reprezentacije Engleske, Njemačke i Grčke, a protiv Engleza će mladi Vatreni i otvoriti turnir.

"Pred nama je jak turnir, na kojemu ćemo dobro vidjeti u kakvom se stanju trenutno nalazimo. Njemačka i Engleska u samom su vrhu europskog nogometa, ali ne treba zanemariti ni Grčku, koja je standardno kvalitetna momčad. Analiza Engleske pokazala je kako se radi o vrlo motoričnoj i brzoj momčadi, s posebno neugodnim krilima, polušpicom i špicom, s tim napadački orijentiranim igračima moramo biti vrlo oprezni", kazao je izbornik Hrvatske U-17 Dario Bašić koji na Croatia Cupu ne može računati na ozlijeđene Leona Krekovića, Davida Čolinu i Marka Hanuljka.

"Neprestano radimo na omogućavanju našim nogometašima da što češće igraju protiv snažnih suparnika jer samo takve utakmice mogu unaprijediti našu formu i nogometno znanje uoči Europskog prvenstva. Osjetit će se izostanak standardnih Čoline, Krekovića i Hanuljka, no to je prilika da preispitamo i neke druge igrače, da oni skrenu pozornost na sebe. Želimo dobiti optimalnih 11 za Europsko prvenstvo i ovo je šansa da netko iskoči", zaključio je Bašić.

U posljednjih nekoliko mjeseci mladi Hrvati nastupili su na razvojnom turniru u Bugarskoj gdje su upisali dvije pobjede (Bugarska, Gruzija) te pretrpjeli jedan poraz (Rumunjska), u prijateljskim susretima s Italijom upisali su po pobjedu i poraz, a osvojili su zatim Memorijalni turnir Miljan Miljanić slavljima nad Srbijom i Crnom Gorom te upisanim neriješenim rezultatom u utakmici sa Slovenijom. Uslijedio je međunarodni turnir u japanskoj Niigati gdje je Hrvatska zauzela drugo mjesto, dok je na posljednjem turniru, Toto cupu u Austriji, osvojila treće mjesto.

"Jedva čekamo utakmicu, svi smo vrlo motivirani i radujemo se zaigrati pred našom publikom. Zajedno smo sad već dugo vremena, dobro smo uigrani i na nama je da sad to pokažemo na terenu. Atmosfera u momčadi je odlična, nedostaje nam par bitnih igrača koji su ozlijeđeni, ali imamo širok kadar, svi smo mi jedna obitelj, dat ćemo svoj maksimum i tu ne bi trebalo biti problema. Englezi su vrhunska momčad, puna odličnih pojedinaca, fizički su i dodatna motivacija nije potrebna. Za ovakve utakmice se trenira i to je sigurno ono što nas čeka na Europskom prvenstvu. Sigurno da će ovo biti jedna tvrda utakmica, sitnice će odlučivati te se nadam da ćemo mi biti ti koji će uzeti sva tri boda", kazao je kapetan i vratar Hrvatske U-17 Dominik Kotarski.

Susret Hrvatske i Engleske u sklopu Croatia Cupa na stadionu Aldo Drosina u Puli na rasporedu je u 18:30 sati uz izravan prijenos na HNTV-u, dok će ranije toga dana, od 13 sati, na stadionu Laco u Novigradu snage odmjeriti Njemačka i Grčka.