Hrvatskoj U-17 nedostajao pogodak za povratak protiv Njemačke

U sklopu drugog kola Croatia Cupa, Hrvatska U-17 na riječkoj je Rujevici odmjerila snage s vršnjacima iz Njemačke.

U-17: HRVATSKA - NJEMAČKA 2:3 (0:2)
Croatia Cup, Rijeka.

Strijelci: 0:1 - Yeboah (3' - 11m), 0:2 - Kehr (40'), 0:3 - Kehr (63'), 1:3 - Mitrović (65'), 2:3 - Vuk (75')

Hrvatska: Kotarski, Čovo (od 41' Nekić), Mikulić (od 37' Ernst), Šutalo, Radić, Palaversa (od 41' Pršir), Šego (od 62' Baturina), Fruk (od 62' Vuk), Marin, Bajić (od 41' Mitrović), Krizmanić. Izbornik: D. Bašić.

Nakon uvodnog poraza od Engleske u Puli (0:5), mladi su Hrvati u Rijeci zaigrali protiv odgovarajuće selekcije Njemačke, koja je povela nakon samo tri minute igre, pogotkom Yeboaha s bijele točke.

Tik prije isteka prvog dijela, Kehr je s desetak metara pogodio gornji desni kut hrvatskog gola za 2:0, a isti je igrač u 63. minuti postigao i treći pogodak Njemačke, nakon što je Šego početkom drugog poluvremena propustio realizirati kazneni udarac.

Izabranici Darija Bašića brzo su uzvratili te u 65. minuti preko Mitrovića smanjili na 3:1, a potpunu neizvjesnost susretu vratio je Vuk u 75. minuti. Međutim, Njemačka je do kraja sačuvala svoj pogodak prednosti i ubilježila pobjedu.

U drugoj utakmici drugog kola Engleska je ubilježila novu pobjedu, 3:0 protiv Grčke, te tako vodi na tablici s maksimalnih šest golova i bez primljenog pogotka. U trećem kolu Hrvatska igra protiv Grčke, u ponedjeljak 3. listopada na stadionu Aldo Drosina u Puli, početkom u 15:15 sati. U 12:00 na istom se stadionu sastaju Engleska i Njemačka.

3Petar Mikulić
32'
37'
11Yeboah John
3'
68'
6Ante Palaversa
41'
13Aydinel Emre Sabri
58'
17Jurica Bajić
41'
14Kehr Robin Luca
40'
62'
79'
11Michele Šego
61'
15Lungwitz Alexander
43'
18Tomislav Krizmanić
76'
16Mai Lars Lukas
14Toni Fruk
61'
17Rieckmann Julian
69'
5Stipe Radić18Schlax Luca
58'
4Josip Šutalo
3'
19Siersleben Tim
16Antonio Marin20Smolinski Andriko
53'
79'
2Bruno Čovo
41'
21Yilmaz Okan Mete
58'
12Vice Baždarić1Prinz Marian
10Bartol Franjić2Ahrend Lukas
68'
13Filip Tomašković3Bahm Marcel
79'
19Roko Baturina
61'
5Beyer Louis Jordan
79'
20Leon-Habib Ernst
37'
6Naumann Luca
69'
21Tin Hrvoj7Neiss Justin
58'
22Di Mateo Lovrić8Keitel Yannik
58'
9Matej Vuk
74'
61'
9Hottmann Eric
58'
8Jurica Pršir
41'
4Jansen Eric
7Josip Mitrović
64'
41'
10Zylla Marcel
15Ivan Nekić
41'
Bašić Dario

Hrvatska U-17 reprezentacija u drugom će kolu Croatia Cupa snage odmjeriti s mladim nogometašima Njemačke.

Nakon što je prvo kolo i Croatia Cup otvorila porazom 0:5 od Engleske ove srijede na stadionu Aldo Drosina u Puli, hrvatska U-17 reprezentacija okrenula se novom susretu na pripremnom turniru za Europsko prvenstvo koje će se u svibnju 2017. godine održati u Hrvatskoj.

Pred mladim Hrvatima ovoga je petka nov dvoboj na Croatia Cupu, a snage će odmjeriti s Njemačkom koja je turnir otvorila porazom 2:3 od Grčke u Novigradu.

"Njemačka je vrhunska momčad, analizirali smo njihov pristup. Imaju kvalitetu i širinu, ali izgubili su od Grčke, a mi jedva čekamo drugo kolo da popravimo dojam. Znamo gdje smo griješili i nema stajanja, naš cilj je jasan", kazao je izbornik Hrvatske U-17 Dario Bašić.

"Igramo s Njemačkom koja je kvalitetan i odličan protivnik, no smatram da ćemo pokazati sve što nismo pokazali u prvoj utakmici, sve dobro što znamo te da ćemo ispuniti ono što izbornik od nas traži, a što, pak, nismo činili u prvoj utakmici Croatia Cupa. Pripremili smo se kao i za svaku utakmicu i dat ćemo svoj maksimum. Atmosfera u momčadi je fantastična, vidi se to i na treninzima te se nadam da ćemo susret s Nijemcima riješiti na najbolji način", izjavio je za hns-cff.hr mladi reprezentativac Stipe Radić.

Susret drugoga kola Croatia Cupa između Hrvatske i Njemačke na rasporedu je u 20 sati na stadionu Rujevica u Rijeci, dok će od 13 sati u Novigradu snage odmjeriti Engleska i Grčka.