raspucane Hrvatske
U-19 na Futsal Euru

09.09.2019.
Sjajan nastup raspucane Hrvatske U-19 na Futsal Euru

U svom drugom nastupu na europskoj smotri u Latviji hrvatska malonogometna reprezentacija do 19 godina pobijedila je Nizozemsku 6:0.

U-19: NIZOZEMSKA - HRVATSKA 0:6 (0:2)
EP u futsalu, Skupina B.
Arena Riga, Riga.

Strijelci: 0:1 - Sučić (17'), 0:2 - Sučić (18'), 0:3 - Mudronja (22'), 0:4 - Petrušić (26'), 0:5 - Rendić (33'), 0:6 - Vukelić (35')

Nizozemska: Ben Salem, Taylor, Van Londen, Kamp, Biezen; Sterkenburg, El Terrahi, Hendriks, Van Halderen, Azzanagui,, Benali, Ben Khalou, Amheye, Papilaja. Izbornik: H. Hoekma.

Hrvatska: Čizmić, Sučić, Hrstić, Jurlina, Vukelić; Radaj, Dragun, Petrušić, Rendić, Papac, Cvišić, Radić, Mudronja, Mužar. Izbornik: M. Mavrović.

Izabranici Marinka Mavrovića odlično su odgovorili na uvodni poraz od Španjolaca te ubilježili svoju prvu pobjedu na Europskom prvenstvu u futsalu za igrače do 19 godina, koje se održava u latvijskoj prijestolnici Rigi.

U dvoboju drugog kola Skupine B protiv Nizozemske pogodaka nije bilo do 17. minute, kada je Sučić mirno reagirao u završnici akcije za 1:0, a isti je igrač već u sljedećoj minuti sjajno pogodio bliži gornji kut za udvostručenje vodstva.

Na početku drugog poluvremena Hrstić je izveo udarac iz kuta, a Mudronja je precizan za 3:0, da bi u 26. minuti Petrušić zaobišao nizozemskog vratara i iz teškog kuta zabio za 4:0.

Obje su momčadi potom pogodile vratnicu, a u 33. minuti Mudronja je odlično asistirao strijelcu Rendiću za peti pogodak Hrvatske. Pogrešku nizozemske obrane dvije minute poslije kaznio je Vukelić za konačnih 6:0.

Hrvatska je tako zadržala šansu za prolazak u polufinale, a posljednju utakmicu u skupini igra u srijedu, 11. rujna, protiv Ukrajine, s početkom u 14:00 sati.