preokret u Velikoj
Gorici za pobjedu nad
mladim Vatrenima

18.11.2019.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija sastala se u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo s odgovarajućom selekcijom Češke, koja kući odnosi sva tri boda.

U-21: HRVATSKA - ČEŠKA 1:2 (1:1)
Kvalifikacije za EP U-21, Skupina 4.
ŠRC Velika Gorica, Velika Gorica.

Sudac: E. Eskas (Norveška)

Strijelci: 1:0 - Ivanušec (30'), 1:1 - Krejči (39'), 1:2 - Bucha (72')

Žuti kartoni: Gvardiol (19'), Ivanušec (24'), Šutalo (58'), Sadilek (81'), Žaper (90'), Krejči (90')

Crveni karton: Bradarić (90+5')

Hrvatska: Šemper, Bradarić, Gvardiol, Kalaica, Šutalo, Moro (76' Majer), Lepinjica (83' Bistrović), Ivanušec, Brekalo, Ćuže (64' Žaper), Musa (83' Posavec). Izbornik: I. Bišćan.

Češka: Jedlička, Sadilek, Krejči, Chaluš, Holik, Janošek, Havelka, Granečny (78' Žitny), Šašinka, Bucha (90+1' Vaniček), Hložek (85' Souček). Izbornik: K. Krejči.

Hrvatska U-21 doživjela je drugi poraz u kvalifikacijskoj Skupini 4 za odlazak na Europsko prvenstvo 2021. godine, prvi u mandatu Igora Bišćana.

Mladi su Vatreni nakon ogleda sa Škotskom (1:2), San Marinom (7:0) i Litvom (3:1) u Velikoj Gorici dočekali Češku, te su nakon nekoliko obostranih prigoda i poveli, zahvaljujući odličnom prodoru i pogotku Ivanušeca po isteku pola sata igre.

Češka je, međutim, izjednačila i prije odlaska na odmor, a strijelac je bio Krejči, nakon ubačaja Janočeka iz kuta. I u nastavku su obje reprezentacije mogle postići drugi pogodak, no istaknuo se gostujući vratar Jedlička, dok su Česi precizni bili u 72. minuti.

Tada je Bucha natrčao na odbijenu loptu u kaznenom prostoru i silovito je poslao pod prečku za konačnih 2:1. Hrvatska je u sudačkoj nadoknadi ostala i bez isključenog Bradarića.

Kvalifikacijski se ciklus nastavlja u ožujku 2020. godine, a Bišćanovi će izabranici tada gostovati kod Škotske, nakon čega dočekuju Litvu.

18.11.2019., Stadion NK Radnik, Velika Gorica. Gledatelja: 1636
Suci: Espen Eskås (NOR), Øystein Ytterland (NOR), Morten Jensen (NOR)
5Branimir Kalaica6Michal Sadílek
81'
8Nikola Moro
76'
18Denis Granečný
78'
21Mario Ćuže
64'
4Libor Holík
11Luka Ivanušec
24'
30'
10Ondřej Šašinka
14Boško Šutalo
58'
8Filip Havelka
20Ivan Lepinjica
83'
20Adam Hložek
85'
3Domagoj Bradarić
90'+5'
11Ladislav Krejčí
39'
90'
15Joško Gvardiol
19'
14Pavel Bucha
72'
91'+1'
16Petar Musa
83'
9Dominik Janošek
12Dominik Kotarski23Matouš Trmal
4Vinko Soldo15Daniel Souček
85'
6David Čolina22Antonín Vaníček
91'+1'
10Lovro Majer
76'
13Michal Hlavatý
19Franko Kovačević7Patrik Žitný
78'
17Kristijan Bistrović
83'
5Dominik Plechaty
13Mihael Žaper
90'
64'
12Michal Kohút
22Ivan Dolček17Pavel Šulc
18Ivan Posavec
83'
21David Douděra
Bišćan Igor(-)

Josip Brekalo kandidirat će za kvalifikacijsku utakmicu mladih Vatrenih protiv Češke, u ponedjeljak u Velikoj Gorici.

Hrvatska U-21 pod vodstvom Igora Bišćana uspješno je odradila prvi kvalifikacijski izazov u studenome, svladavši u gostima Litvu 3:1, a u ponedjeljak je čeka novi domaći test, protiv Češke u Velikoj Gorici.

Za taj se dvoboj mladoj reprezentaciji priključuje Josip Brekalo, ofenzivac Vatrenih koji je u subotu protiv Slovačke dao važan doprinos plasmanu na Europsko prvenstvo 2020. godine.

Izbornik A-reprezentacije Zlatko Dalić odlučio je pustiti Brekala kako bi pomogao Hrvatskoj U-21 u ovom važnom kvalifikacijskom susretu, koji u slučaju pobjede može dovesti mlade Vatrene na drugo mjesto u skupini uoči nastavka natjecanja.

Brekalo je u lipnju odigrao sve tri utakmice na europskoj smotri u Italiji i San Marinu, a ukupno ima 16 nastupa i devet pogodaka u dresu Hrvatske U-21.