početku razvojnog
turnira

23.10.2019.
Brzi preokret Hrvatske U-15 na početku razvojnog turnira

U prvom nastupu na Uefinom razvojnom turniru u Medulinu hrvatska reprezentacija do 15 godina nadjačala je turske vršnjake, premda se nalazila u rezultatskom zaostatku.

U-15: HRVATSKA - TURSKA 2:1 (0:0)
Uefin razvojni turnir, Medulin.

Strijelci: 0:1 - Kilicsoy (63' - 11m), 1:1 - Gec (74'), 2:1 - Brajković (76')

Hrvatska: Klarin, Žlibanović (41' Bužić), Majdandžić (75' Perković), Ruškovački, Prekodravac, Žiković (65' Kegalj), Cukon (57' Gec), Kapulica, Sekulić (41' Žgomba), Pesch (57' Brajković), Zvonarek. Izbornik: S. Milivojević.

Hrvatska U-15 pod vodstvom Sergeja Milivojevića uspješno je započela Uefin razvojni turnir na domaćem terenu, svladavši odgovarajuću selekciju Turske rezultatom 2:1.

Turska je u Medulinu povela pogotkom Kilicsoya s bijele točke u 63. minuti, no Gec i Brajković - koji su u igru ušli u 57. minuti - u kratkom razdoblju između 74. i 76. minute osiguravaju preokret Hrvatske za pobjedu.

U drugoj utakmici prvog kola sastali su se Austrija i Kina, a nakon 0:0 Austrijanci su pobijedili boljim izvođenjem jedanaesteraca (6:5). U drugom se kolu Hrvatska sastaje s Kinom, 25. listopada u 16:00 sati.

23.10.2019., , Medulin
2
Turska
1
1Dorian Klarin12Mert Furkan Bayram
2Marat Žlibanović
41'
3Cankut Kutlu
3Patrik Majdandžić
75'
4Arda Kirgil
4Matija Ruškovački6Furkan Yöntem
5Marin Prekodravac8Emirhan Kayar
6Rocco Žiković
65'
9Semih Kiliçsoy
63'
7Marko Cukon
57'
10Muhammed Zişan Turan
8Luka Kapulica15Hasan Berat Kayali
9Diego Sekulić
41'
18Batuhan Çelik
10Noah Phil Pesch
57'
21Muhammet Semih Kocatürk
11Lovro Zvonarek22Hamza Baran Arikan
12Nemanja Poznanović1Arif Şimşir
13Franco Corelli2Emre Kutlu
14Roko Perković
75'
5Arda Kiliç
15Mihael Bužić
41'
7Muhammed Eren Arikan
16Luka Barić11Mehmet Bilgin
17Mislav Bačurin13Bilal Selamet
18Roko Brajković
76'
57'
14Lütfi Yurttakal
19Riccardo Maria Križan16Enes Kaan Rüzgar
20Dino Kegalj
65'
17Alihan Adigüzel
21Marin Žgomba
41'
19Mevlana Halis Erdoğdu
22Vilim Gec
74'
57'
20Salih Malkoçoğlu
Milivojević SergejÖvünç Soykan Başar

Hrvatska reprezentacija do 15 godina starosti ovog je tjedna domaćin Uefinog razvojnog turnira u Medulinu.

Pod vodstvom vršitelja dužnosti izbornika Sergeja Milivojevića, Hrvatska U-15 odigrat će u Medulinu tri utakmice, pri čemu će s druge strane terena stajati odgovarajuće selekcije Turske, Kine i Austrije.

Susret s Turskom na rasporedu je 23. listopada u 16:00 sati, zatim slijedi ogled Kinom, 25. listopada u 16:00 sati, te naposljetku susret s Austrijom, 27. listopada u 14:00 sati.

Na popisu kandidata nalaze se Dorian Klarin (Dinamo), Luka Barić (Osijek), Patrik Majdandžić (Dinamo), Marat Žlibanović (Rijeka), Mihael Bužić (Dinamo), Roko Perković (Osijek), Noah Phil Pesch (Bayer Leverkusen), Luka Kapulica (Hajduk), Riccardo Maria Križan (Stuttgart), Rocco Žiković (Istra 1961), Franco Corelli (Istra 1961), Nemanja Poznanović (Osijek), Matija Ruškovački (Dinamo), Marin Prekodravac (Osijek), Dino Kegalj (Dinamo), Marko Cukon (Istra 1961), Roko Brajković (Hajduk), Diego Sekulić (Hajduk), Mislav Bačurin (Dinamo), Lovro Zvonarek (Slaven Belupo), Vilim Gec (Dinamo) i Marin Žgomba (Istra 1961).