fantastičnim
otvaranjem svladali
Grke

03.09.2020.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija odličnim je nastupom protiv Grčke u Varaždinu započela nastavak kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2021. godine, postigavši čak četiri pogotka u prve 24 minute.

U-21: HRVATSKA - GRČKA 5:0 (4:0)
Kvalifikacije za EP 2021., Skupina 4.
Stadion NK Varaždin, Varaždin.

Sudac: M. Di Bello (Italija)

Strijelci: 1:0 - Moro (1'), 2:0 - Majer (4'), 3:0 - Musa (14'), 4:0 - Majer (24'), 5:0 - Musa (53')

Žuti kartoni: Alexandropoulos (28'), Diamantis (45+2')

Hrvatska: Šemper, Sosa, Šverko, Erlić, Šutalo, Moro (78' Žaper), Nejašmić (61' Bistrović), Majer, Ivanušec (77' Dolček), Špikić (61' Ćuže), Musa (67' Kulenović). Izbornik: T. Rukavina.

Grčka: Stergiakis, Katranis, Diamantis, Nikolaou (78' Antzulas), Natsos, Liavas, Balogiannis (72' Botos), Emmanoulidis (72' Christopoulos), Alexandropoulos (30' Tsiggaras), Vrousai, Ntaviotis (46' Kampetsis). Izbornik: I. Goumas.

Premda je iza sebe imala dva domaća poraza, od Škotske i Češke, te je u Varaždin stigla bez izbornika Igora Bišćana i dijela stručnog stožera, mlada hrvatska nogometna reprezentacija uvjerljivo je porazila Grčku te ostala u konkurenciji za plasman na europsku smotru.

Pod vodstvom Tomislava Rukavine i Petra Krpana, Hrvatska U-21 povela je nakon samo 45 sekundi igre, kada je kapetan Moro efektnim udarcem s ruba kaznenog prostora poslao loptu u mrežu.

Već u petoj minuti Moro ubacuje s lijeve strane, a Majer glavom povisuje na 2:0, dok Musa u 14. minuti postiže treći pogodak nakon ubačaja Špikića s desne strane.

Majer je svoj drugi pogodak na utakmici postigao u 24. minuti, izvrsnim udarcem nakon asistencije Sose, da bi završnih 5:0 postavio Musa početkom drugog poluvremena, kada je istrčao sam ispred suparničkog vratara, zaobišao ga i stavio "točku na i".

Uz pet postignutih pogodaka, hrvatski su nogometaši imali još izglednih prilika, a s tri osvojena boda zauzeli su treće mjesto poretka u kvalifikacijskoj skupini, sa samo bodom zaostatka za drugoplasiranom Grčkom. Vodeća je Češka s pet bodova i utakmicom više, a mladi Vatreni za četiri dana gostuju upravo kod Čeha, u još jednom od presudnih dvoboja za rasplet.

03.09.2020., Stadion NK Varaždin, Varaždin. Gledatelja: 0
Suci: Marco Di Bello (ITA), Alessandro Costanzo (ITA), Dario Cecconi (ITA)
Četvrti sudac: Rosario Abisso (ITA)
5
Grčka
0
1Adrian Šemper12Antonios Stergiakis
3Borna Sosa4Dimitrios Nikolaou
78'
8Nikola Moro
1'
78'
2Spyridon Natsos
5Martin Erlić3Alexandros Katranis
21Dario Špikić
60'
7Marious Vrousai
7Luka Ivanušec
77'
5Apostolos Diamantis
46'+1'
10Lovro Majer
5'
24'
19Dimitrios Emmanouilidis
71'
4Boško Šutalo8Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos
27'
29'
2Marin Šverko16Georgios Liavas
6Darko Nejašmić
60'
10Konstantinos Balogiannis
71'
18Petar Musa
14'
52'
67'
11Georgios Ntaviotis
46'
12Dominik Kotarski13Vasileios Xenopoulos
9Sandro Kulenović
67'
9Anargyros Kampetsis
46'
11Mario Ćuže
60'
22Konstantinos Apostolakis
19David Čolina6Theocharis Tsingaras
29'
15Mario Vušković14Georgios Antzoulas
78'
17Kristijan Bistrović
60'
20Ioannis Oikonomidis
13Mihael Žaper
78'
21Efthymios Christopoulos
71'
22Ivan Dolček
77'
17Theodosios Machairas
16Bruno Bogojević18Ioannis Foivos Botos
71'
Nenad Gračan(-)

Hrvatska reprezentacija do 21 godine u četvrtak nastavlja kvalifikacije za odlazak na Europsko prvenstvo, susretom protiv drugoplasirane momčadi u skupini, Grčke.

Mladi Vatreni započeli su kvalifikacijski ciklus za europsku smotru domaćim porazima od Škotske i Češke te gostujućim pobjedama protiv San Marina i Litve, a nakon višemjesečnog prekida natjecanja slijede im dvoboji upravo s vodećim sastavima, Grčkom i Češkom.

Drugoplasiranu Grčku ugostit će u četvrtak u Varaždinu, dok četiri dana poslije gostuju kod prvoplasirane Češke, koja je u studenome prošle godine u Velikoj Gorici slavila rezultatom 2:1.

Reprezentaciju će voditi glavni instruktor Hrvatskog nogometnog saveza Petar Krpan i izbornik Hrvatske U-17 Tomislav Rukavina, s obzirom da izbornik Igor Bišćan i dio njegovog stožera ne može prisustvovati utakmicama zbog pozitivnih nalaza na koronavirus.

"Činjenica da nema izbornika Bišćana uvelike mijenja atmosferu, no mi koji smo ovdje u dogovoru s njim radimo apsolutno sve kako bi se taj izostanak što manje osjetio, da igrači budu usredotočeni na teren i na osvajanje bodova. Dobro poznajemo igrače, svi su oni već etablirani u velikim klubovima, više-manje standardni i nema nikakvih problema. Svi smo sigurni da naši igrači imaju kvalitetu više u odnosu na Grke i Čehe, a vrlo je teško reći tko je u kakvoj formi. Ipak, velika klupska minutaža reprezentativaca nas veseli i jedan je od razloga za optimizam", rekao je Rukavina.

Igrači također vjeruju da se pozitivnim rezultatima u rujanskim susretima mogu vratiti u igru za plasman na Europsko prvenstvo, koje će u izmijenjenim terminima biti odigrano 2021. godine u Mađarskoj i Sloveniji.

"Zaželjeli smo se jedni drugih, igranja za reprezentaciju, i drago mi je vidjeti nas ponovno na okupu. Svaki je igrač s razlogom ovdje i moramo izgledati dobro kao cjelina. Umjesto izbornika i dijela stožera dobili smo ljude koji znaju svoj posao i da će nam prenijeti neke izbornikove ideje, koje ćemo mi maksimalno prihvatiti. Mislim da smo kvalitetniji i od Grčke i od Češke, no sami smo sebe doveli u nepovoljnu situaciju na tablici. Ne budemo li pravi, mogu nas iznenaditi, ali sve ovisi o nama", smatra Nikola Moro, novi član moskovskog Dinama.

Utakmica Hrvatske i Grčke u Varaždinu počinje u 19:00 sati uz prijenos na Hrvatskoj nogometnoj televiziji, a sudit će talijanska sudačka trojka na čelu s Marcom di Bellom.