U-21

07.09.2020.
Češka i Hrvatska podijelile bodove u kvalifikacijama za EP U-21
  • Najava

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je neriješenih 0:0 na gostovanju u Češkoj u sklopu kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo.

U-21: ČEŠKA - HRVATSKA 0:0 (0:0)
Kvalifikacije za EP 2021., Skupina 4.
Stadion Strelecky Ostrov, Češke Budejovice.

Sudac: I. Stojanov (Bugarska)

Strijelci: -

Žuti kartoni: Drchal (17'), Plechaty (45+2'), Sosa (45+2'), Havelka (53'), Ivanušec (60'), Šašinka (76'), Moro (76'), Šverko (79')

Češka: Jedlička, Sadilek, Krejči, Plechaty, Holik, Janošek, Havelka (90+2' Lingr), Šulc (19' Matoušek), Šašinka, Bucha, Drchal (78' Granečny). Izbornik: K. Krejči.

Hrvatska: Šemper, Sosa, Šverko, Erlić, Šutalo, Nejašmić, Moro, Majer (68' Bistrović), Ivanušec, Špikić (60' Dolček), Musa (77' Kulenović). Izbornik: T. Rukavina.

Poslije izvanredne partije i pobjede (5:0) nad Grčkom u Varaždinu, hrvatska reprezentacija do 21 godine nastavila je kvalifikacije za europsku smotru gostovanjem kod vodeće momčadi skupine, Češke.

Pogodaka naposljetku nije bilo, a Hrvatska je najbolje prigode propustila u 35. minuti, kada je pokušao Špikić, te u 55. minuti, kada je udarac okušao Musa. U oba je navrata odlično intervenirao domaći vratar Jedlička.

Kako je utakmica odmicala kraju, tako su nekoliko dobrih prilika imali i Česi, no nisu bili precizni te je svakoj momčadi pripao po bod.

Sljedeća dva kvalifikacijska dvoboja Hrvatsku U-21 čekaju za mjesec dana: 8. listopada protiv San Marina kod kuće te 13. listopada protiv Grčke u gostima.

07.09.2020., Strelecky Ostrov, . Gledatelja: 0
Suci: Ivaylo Stoyanov (BUL), Martin Venev (BUL), Dimitar Stoilov (BUL)
Četvrti sudac: Nikolay Yordanov (BUL)
Češka
0
0
16Martin Jedlička1Adrian Šemper
6Michal Sadílek3Borna Sosa
90'+2'
4Libor Holík8Nikola Moro
76'
10Ondřej Šašinka
76'
5Martin Erlić
8Filip Havelka
53'
92'+2'
21Dario Špikić
60'
5Dominik Plechaty
47'+2'
7Luka Ivanušec
60'
20Vaclav Drchal
17'
78'
10Lovro Majer
68'
11Ladislav Krejčí4Boško Šutalo
7Pavel Bucha2Marin Šverko
79'
21Pavel Šulc
19'
6Darko Nejašmić
9Dominik Janošek18Petar Musa
77'
23Matouš Trmal12Dominik Kotarski
12Ondřej Lingr
92'+2'
9Sandro Kulenović
77'
15Daniel Souček11Mario Ćuže
18Denis Granečný
78'
19David Čolina
22Antonín Vaníček15Mario Vušković
17Jan Matoušek
19'
17Kristijan Bistrović
68'
14Patrik Žitný13Mihael Žaper
2Jakub Klima22Ivan Dolček
60'
13Michal Beran16Bruno Bogojević
(-)Rukavina Tomislav (v.d.)

Na krilima uvjerljive pobjede protiv Grčke, mlada hrvatska nogometna reprezentacija u ponedjeljak gostuje kod vodeće momčadi kvalifikacijske skupine, Češke.

Hrvatska U-21 odlično je odradila prvi rujanski zadatak u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2021. godine, svladavši u Varaždinu jednog od izravnih konkurenata, Grčku, rezultatom 5:0, no već u ponedjeljak slijedi još teži izazov, gostovanje kod vodeće Češke.

Češka je prošle godine pobijedila mlade Vatrene u Velikoj Gorici 2:1, a prije pet dana rutinski je prošla gostovanje kod San Marina (6:0) te upisala već četvrtu kvalifikacijsku pobjedu, uz dva neriješena rezultata. Ipak, nakon sjajne predstave protiv Grka, v.d. izbornika Tomislav Rukavina vjeruje u novi uspjeh:

"Svaka pobjeda važna, a važan je i dojam. Sebi smo podigli samopouzdanje, a na Češku stavili pritisak. Taktičkih iznenađenja neće biti, naša je forma na visokoj razini, i bude li mentalna priprema kao i protiv Grčke, problema ne bi trebalo biti. Češku poštujemo, prvi su u skupini i pobijedili su nas na našem terenu, no vjerujem da je kvaliteta na našoj strani. Budu li igrači imali povjerenja jedni u druge, te u vlastite sposobnosti, utakmica bi trebala ići u željenom smjeru".

Rukavina i glavni instruktor HNS-a Petar Krpan vode mladu reprezentaciju u odsustvu izbornika Igora Bišćana i dijela njegovog stožera te su u svakodnevnoj komunikaciji kako bi optimalno pripremili utakmicu.

Njihovi izabranici svjesni su važnosti zadatka te su na put u Češku krenuli po sva tri boda, nužna za nastavak borbe za plasman na europsku smotru.

"Grčku smo zasluženo pobijedili, no treba nam pobjeda i protiv Češke te ćemo i u taj susret ući maksimalno ozbiljno. Nemamo više prava na kiks želimo li izboriti plasman na Europsko prvenstvo", naglasio je mladi reprezentativac Boško Šutalo.

Domaćin ogleda su Češke Budejovice, pravdu će dijeliti bugarska sudačka trojka na čelu s Ivajlom Stojanovim, a početak je zakazan za 18:00 sati.