osigurao Hrvatskoj
U-21 tri vrijedna
boda u Grčkoj

13.10.2020.

Mladi Vatreni uspješno su nastavili svoj lov na plasman na Europsko prvenstvo sljedeće godine - u gostima su svladali Grčku 1:0, a do kraja kvalifikacija preostala su im još dva susreta.

U-21: GRČKA - HRVATSKA 0:1 (0:1)
Kvalifikacije za EP 2021., Skupina 4.
Stadion Apostolos Nikolaidis, Atena.

Sudac: J. Montero (Španjolska)

Strijelci: 0:1 - Majer (27')

Žuti kartoni: Sosa (5'), Vizinger (84'), Papanikolaou (84')

Grčka: Tzolakis, Apostolakis (78' Oues), Katranis, Nikolaou (73' Emmanouilidis), Diamantis, Retsos, Papanikolaou, Douvikas, Bouzoukis (79' Xenitidis), Tsingaras (88' Bagkalianis), Tsiggaras (46' Vrousai). Izbornik: I. Goumas.

Hrvatska: Šemper, Sosa, Gvardiol, Erlić, Šutalo, Moro, Nejašmić, Majer (66' Bistrović), Ivanušec (90+1' Šverko), Špikić (67' Vizinger), Musa (78' Kulenović). Izbornik: I. Bišćan.

Nakon uvjerljivih 10:0 u Zagrebu protiv San Marina, izabranici Igora Bišćana drugi su listopadski kvalifikacijski dvoboj odigrali u Ateni, na gostovanju kod Grčke, koju su u rujnu u Varaždinu svladali 5:0.

U novom je okršaju presudio jedan pogodak, a postigao ga je Majer u 27. minuti, spretnom reakcijom nakon ubačaja upornog Šutala s desne strane terena.

Hrvatska je do kraja utakmice sačuvala svoje vodstvo, uz nekoliko poluprigoda i za drugi pogodak. Grčka je uputila svega četiri udarca prema Šemperovim vratima - samo dva u okvir vrata - dok je Hrvatska imala 14 pokušaja te osam udaraca iz kuta.

U kasnijem terminu u Skupini 4 sastaju se Litva i Češka te San Marino i Škotska, a Hrvatska natjecanje nastavlja 12. studenoga na gostovanju kod Škotske, dok će kvalifikacije zaključiti 17. studenoga, kada dočekuje Litvu.

13.10.2020., Apostolos Nikolaidis, Atena. Gledatelja: 0
Suci: José Luis Munuera Montero (ESP), Iñigo Prieto López de Cerain (ESP), Alfonso Baena Espejo (ESP)
Četvrti sudac: Jorge Figueroa Vázquez (ESP)
Grčka
0
1
12Konstantinos Tzolakis1Adrian Šemper
4Dimitrios Nikolaou
73'
3Borna Sosa
5'
6Panagiotis Retsos8Nikola Moro
3Alexandros Katranis5Martin Erlić
10Ioannis Bouzoukis
79'
21Dario Špikić
67'
2Konstantinos Apostolakis
78'
7Luka Ivanušec
90'+1'
5Apostolos Diamantis10Lovro Majer
27'
66'
17Theocharis Tsingaras
46'
4Boško Šutalo
9Anastasios Douvikas6Darko Nejašmić
16Angelos Tsingaras
88'
15Joško Gvardiol
8Ioannis Papanikolaou
84'
18Petar Musa
78'
1Vasileios Xenopoulos12Dominik Kotarski
21Spyridon Natsos14Neven Đurasek
11Marious Vrousai
46'
9Sandro Kulenović
78'
18Georgios Xenitidis
79'
11Mario Ćuže
14Georgios Antzoulas19David Čolina
7Dimitrios Emmanouilidis
73'
16Matej Vuk
22Ampntoul Rachman Oues
78'
20Dario Vizinger
84'
67'
15Petros Bagkalianis
88'
2Marin Šverko
90'+1'
20Ioannis - Foivos Botos17Kristijan Bistrović
66'
(-)Bišćan Igor

Igor Bišćan, izbornik mladih Vatrenih, uvjeren je da se za nekoliko dana u Grčkoj može nadograditi visoka domaća pobjeda nad San Marinom.

Hrvatska U-21 pobijedila je San Marino u Zagrebu čak 10:0 te se uoči posljednja tri kola domogla drugog mjesta na tablici kvalifikacijske Skupine 4.

"Ovakve su utakmice lagane ili jednostavne onoliko koliko smo ozbiljni. Dečki su bili ozbiljni, rastrčani, razigrani te je posljedica uvjerljiva pobjeda. Razlika u kvaliteti je velika, a bili smo baš dobri. Utakmicu smo iskoristili na najbolji mogući način i spremamo se za puno važniji, teži dvoboj, onaj u Grčkoj", rekao je Igor Bišćan poslije utakmice.

Grčka je istovremeno poražena kod Litve te slijedi neizvjesna završnica borbe za sam vrh skupine i izravan plasman na Europsko prvenstvo.

"Nisam očekivao da će Grčka izgubiti u Litvi, no poznavajući litavske kvalitete - nisu toliko lošiji od Grka - bili smo sigurni da će netko u Litvi ostaviti bodove. Grčku je uzdrmao poraz u Hrvatskoj, jedva su poslije pobijedili San Marino, i sada su poraženi. U problemima su i to moramo iskoristiti. Odigrali su tri loše utakmice u nizu, ali s druge strane treba zaboraviti zadnje utakmice - svaka je priča za sebe, ulog je ogroman, a Grčka se pobjedom protiv nas može vratiti u igru za plasman na Europsko prvenstvo", ističe izbornik.

"Morat ćemo se maksimalno pripremiti. Uglavnom se sve zna, još ćemo analizirati ovaj dvoboj Grčke kod Litve i sve će biti na mjestu. Optimizam temeljimo na kvaliteti, a samo nam pobjede nešto znače. Vjerujem da ćemo uspjeti, sada smo usredotočeni na Grčku, nećemo razmišljati predaleko. Nogomet je nepredvidljiv", zaključio je.