Hrvatske, premijerni
pogodak Jurline

25.09.2019.
Novi odličan nastup Hrvatske, premijerni pogodak Jurline

Hrvatska malonogometna reprezentacija odigrala je još jednu izvrsnu utakmicu u Italiji te bila na pragu druge pobjede protiv vrlo snažnog domaćina.

ITALIJA - HRVATSKA 1:1 (0:1)
Prijateljska utakmica, Padova.

Strijelci: 0:1 - Jurlina (5'), 1:1 - De Oliveira (36')

Italija: Molitierno, Ercolessi, Azzoni, Merlim, De Luca; Ugherani, Marcelinho, De Oliveria, Canal, Fusari, Cavinato, Cesaroni, Musumeci, Miarelli. Izbornik: A. Musti.

Hrvatska: Luketin, Kanjuh, Jurlina, Jelovčić, Perić; Jelavić, Kazazić, Đuraš, Martinac, Novak, J. Suton, Postružin, L. Suton, Horvat, Daničić, Bašković. Izbornik: M. Stanković.

Nakon sjajnog preokreta u završnici i vrijedne pobjede u ponedjeljak (5:4), Stankovićevi su izabranici u utorak pružili još novu odličnu partiju protiv bivšeg dvostrukog europskog prvaka i dvostrukog svjetskog doprvaka.

Već u drugoj minuti kapetanu Jelovčiću talijanski vratar Molitierno brani kazneni udarac, da bi u petoj minuti Hrvatskoj vodstvo donio mladi Jurlina, srebrni s nedavnog Europskog prvenstva U-19, kojemu je to bio premijerni pogodak za seniorsku nacionalnu selekciju - nakon prodora i asistencije upravo Jelovčića.

Hrvatska je potom zadržala inicijativu te kontrolu nad igrom, no nekoliko minuta prije kraja De Oliveira ipak pogađa za izjednačenje na konačnih 1:1.

Hrvatska je tako ostavila odličan dojam uoči nadolazećeg kvalifikacijskog turnira za Svjetsko prvenstvo, koji se od 23. do 26. listopada igra u Dubrovniku. Suparnici su Rusija, Švedska te Bosna i Hercegovina, a prva dva mjesta vode u završni kvalifikacijski krug.