gostovanju kod
Ukrajine

12.04.2019.
Remi i poraz Hrvatske na gostovanju kod Ukrajine

Hrvatska malonogometna reprezentacija odigrala je dvije prijateljske utakmice sa snažnom Ukrajinom, uz jedan remi i jedan poraz.

UKRAJINA - HRVATSKA 1:1 (1:1)
Prijateljska utakmica, Zaporožje.

Strijelci: 0:1 - Đuraš (2'), 1:1 - Bilocerkivec (16')

Hrvatska: Bašković, Perišić, Đuraš, Martinac, Horvat; Primić, Čekol, Jurlina, Vukelić, Mataja, Suton, Kanjuh, Gudasić. Izbornik: M. Stanković.

U prvoj od dvije ovotjedne prijateljske utakmice u Zaporožju, Stankovićevi su izabranici ostavili vrlo dobar dojam protiv sudionika drugog kruga posljednje europske i svjetske smotre, a poveli su nakon samo dvije minute igre preko Đuraša.

Domaćin je izjednačio u 16. minuti, kada je pogodio Bilocerkivec, a tih 1:1 ostalo je na semaforu do kraja dvoboja.

UKRAJINA - HRVATSKA 3:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 - Šoturma (8'), 2:0 - Farenjuk (13'), 3:0 - Žurba (31')

Hrvatska: Primić, Đuraš, Martinac, Kanjuh, Horvat; Bašković, Čekol, Jurlina, Vukelić, Perišić, Mataja, Suton, Gudasić. Izbornik: M. Stanković.

Dan poslije, Ukrajina je ipak ubilježila sigurnu pobjedu, a dva je pogotka prednosti stekla u prvom poluvremenu, zahvaljujući preciznosti Šoturme i Farenjuka.

U nastavku je konačnih 3:0 postavio Žurba iz kaznenog udarca.

14SHOTURMA PETRO6Maro Đuraš
2'
15BILOTSERKIVETS MYKOLA
16'
13Nikola Gudasić
16PEDIASH OLEKSANDR

Hrvatska malonogometna reprezentacija odigrat će sljedećeg tjedna dvije gostujuće prijateljske utakmice s Ukrajinom.

Prijateljske utakmice Ukrajine i Hrvatske zakazane su u Zaporožju, u utorak 9. travnja te u srijedu 10. travnja, obje s početkom u 19:00 sati.

Na popisu putnika nalaze se Matej Horvat (Civitella Colormax), Nikola Gudasić (Uspinjača Gimka), Josip Suton (Split), Josip Jurlina (Split), Davor Kanjuh (Futsal Dinamo), Kristijan Čekol (Futsal Dinamo), Fran Vukelić (Futsal Dinamo), Maro Đuraš (Square), Zoran Primić (Square), Stjepan Perišić (Olmissum), Filip Bašković (Novo Vrijeme Apfel), Duško Martinac (Vrgorac), Luka Suton (Vrgorac) i David Mataja (Uspinjača Gimka).

Stručni stožer čine izbornik Mato Stanković, trener Marinko Mavrović, liječnik Krešimir Kolić, fizioterapeut Branimir Anić i team manager Siniša Bačić, dok su predstavniciHrvatskog nogometnog saveza član Komisije za mali nogomet Boris Durlen i vođa delegacije Alojzije Šupraha.