maksimalni učinak
raspucane Hrvatske
U-19

08.09.2020.

Hrvatska reprezentacija do 19 godina uvjerljivim je slavljem protiv Indonezije okončala nastup na međunarodnom prijateljskom turniru, na kojemu je upisala sve tri pobjede uz čak 14 postignutih pogodaka.

U-19: HRVATSKA - INDONEZIJA 7:1 (3:0)
Prijateljska utakmica, Čakovec.

Strijelci: 1:0 - Zrilić (26'), 2:0 - Brković (31'), 3:0 - Boras (44'), 4:0 - Marin (47'), 5:0 - Zdunić (66'), 5:1 - Arrizqi (72'), 6:1 - Marin (73'), 7:1 - Brnić (90' - 11m)

Hrvatska: Josipović, Soldo (46' Škaričić), Brnić, Jenjić (74' Kuprešak), Šarić (74' Janković), Marin (78' Jurišić), Zrilić, Mekić, Oreč (64' Liber), Boras, Brković (46' Zdunić). Izbornik: J. Šimunić.

Izabranici Josipa Šimunića svladali su prošlog tjedna Bugarsku 3:2 te Saudijsku Arabiju 4:3, a još su učinkovitiji bili u zadnjem kolu protiv Indonezije - suparnika su u utorak u Čakovcu nadjačali rezultatom 7:1.

Zrilić, Brković i Boras u prvom su dijelu pronašli put do gostujuće mreže, da bi u nastavku dva pogotka postigao kapetan Marin, a jedan je po ulasku klupe dodao Zdunić. U završnici je Brnić postavio konačni rezultat realiziravši kazneni udarac, uz isključenje Supriadija.

Strijelac počasnog pogotka za Indoneziju bio je Arrizqi u 72. minuti dvoboja.

Ovoj utakmici ispred HNS-a prisustvovali su član Izvršnog odbora Mato Kljajić, glavni instruktor Petar Krpan te viši savjetnik predsjednika Zorislav Srebrić, koji su reprezentaciji Indonezije uručili i prikladan poklon u obliku knjige na temu povijesti hrvatskog nogometa. U navedenoj knjizi opisana je i utakmica između Hrvatske i Indonezije koja je odigrana prije 64 godina.