ubilježila i drugu
kvalifikacijsku
pobjedu

07.09.2021.

Nakon uvodne domaće pobjede nad Azerbajdžanom, Hrvatska U-21 otišla je i na prvo kvalifikacijsko gostovanje u novom ciklusu, kod Finske, te ponovno slavila rezultatom 2:0.

U-21: FINSKA - HRVATSKA 0:2 (0:0)
Kvalifikacije za EP 2023., Skupina A.
Stadion Raatti, Oulu.

Sudac: V. Ferreira (Portugal)

Strijelci: 0:1 - Sučić (73' - 11m), 0:2 - Ljubičić (87')

Žuti kartoni: Šimić (7'), Marhiev (10'), Suhonen (24'), Kačavenda (30'), Hamalainen (56'), B. Šutalo (84')

Crveni kartoni: Mitrović (90+5'), Suhonen (90+5')

Finska: Sinisalo, Tauriainen, Koski, Tihi, Hamalainen, Mommo (60' Hakans), Marhiev (79' Walta), Suhonen, Antman (90' Peltonen), Skytta, Olusanya (79' Pyyhtia). Izbornik: J. Malinen.

Hrvatska: Pandur, Čolina, Krizmanić, J. Šutalo, B. Šutalo, Liber (86' Čuić), Sučić (86' Mitrović), Marin (72' Bušnja), Biuk (62' Pršir), Kačavenda, Šimić (62' Ljubičić). Izbornik: I. Bišćan.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija maksimalnim je učinkom okončala rujansko okupljanje - poslije Azerbajdžana svladala je i Finsku.

Finska je već u prvoj minuti imala veliku priliku, no Skytta je promašio prazna vrata, a Hrvatska je uzvratila dobrom prigodom Kačavende nedugo prije odmora, no domaći vratar Sinisalo izašao je kao pobjednik.

Odluka je pala u drugom poluvremenu, a vodstvo je Hrvatskoj osigurao Sučić pogotkom s bijele točke u 73. minuti dvoboja.

Pobjedu je naposljetku zapečatio Ljubičić u samoj završnici - mrežu je zatresao iz srca šesnaesterca, nakon odbijene lopte.

Sljedeći kvalifikacijski nastup Hrvatsku očekuje 8. listopada, kod kuće protiv Norveške.

07.09.2021., Raatti Stadium, Oulu. Gledatelja: 2903
Suci: Vitor Ferreira (POR), Pedro Ribeiro (POR), Paulo Brás (POR)
Četvrti sudac: Gustavo Fernandes Correia (POR)
Finska
0
2
1Viljami Sinisalo12Ivor Pandur
3Taneli Hämäläinen
56'
3David Čolina
4Robin Tihi4Boško Šutalo
84'
7Oliver Antman
90'
5Josip Šutalo
8Anssi Suhonen
24'
90'+5'
7Antonio Marin
72'
9Anthony Olusanya
79'
10Luka Sučić
73'
86'
10Naatan Skyttä13Krešimir Krizmanić
11Eetu Mömmö
60'
14Lukas Kačavenda
30'
13Adam Marhiev
10'
79'
16Adrian Liber
86'
15Ville Koski18Stipe Biuk
62'
22Julius Tauriainen22Roko ŠIMIĆ
7'
62'
12Rasmus Leislahti1Dominik Kotarski
5Matias Vainionpää8Jurica Pršir
62'
6Leo Walta
79'
9Marin Ljubičić
87'
62'
14Jere Kallinen11Josip Mitrović
90'+5'
86'
16Pyry Hannola15Mario Čuić
86'
18Daniel Håkans
60'
17Ivan Dolček
19Matti Peltola
90'
19Gabriel Vidović
20Niklas Pyyhtiä
79'
20Denis Bušnja
72'
21Matias Rale21Nikola Soldo
Juha Malinen (Finland)Igor Bišćan

Mlada hrvatska U-21 reprezentacija danas u Finskoj (17 sati, HNTV) nastavlja svoj put u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2023. godine. Poslije pobjede nad Azerbajdžanom (2:0) na otvaranju ciklusa, izabranike Igora Bišćana u Ouluu očekuje novi ispit.

Vratar Ivor Pandur svjestan je da posao neće biti lagan.

"Analizirali smo Finsku, znamo da su tvrda momčad i na njihovom terenu neće biti lako. No, znamo i da smo mi kvalitetnija momčad. Neće biti jednostavno, ali ako budemo odradili sve što trener traži od nas, vjerujem da ćemo napraviti pozitivan rezultat. Sigurno ih nećemo podcijeniti, idemo po tri boda i ostanak na vrhu skupine. Moramo biti kompaktni, slušati zahtjeve trenera i sve će biti kako treba", rekao je vratar Verone i hrvatske U-21 reprezentacije, koji ističe dobru atmosferu u momčadi.

“Puno je novih lica pa je u početku bilo malo grča. Znali smo da nam treba pobjeda da bi se atmosfera opustila. Sada je atmosfera stvarno dobra, a svako novo okupljanje će nas još više zbližiti”.

Roko Šimić bio je strijelac jednog pogotka protiv Azerbajdžana.

"Da nema ovakve momčadi u kojoj su svi profesionalci, teško bih zabio taj gol. Momčad je najzaslužnija. Nevjerojatan je osjećaj nositi dres reprezentacije, a tu sam i s najboljim prijateljem, Lukasom Kačavendom, s njim je sve lakše. A i on se dobro snašao u reprezentaciji Finska? Ići ćemo jako i po pobjedu”, zaključio je Šimić.