prijateljskom ispitu
u Mađarskoj

17.02.2021.
Hrvatska U-19 remizirala u prijateljskom ispitu u Mađarskoj

Hrvatska reprezentacija do 19 godina starosti odigrala je neriješenih 2:2 na prijateljskom gostovanju kod mađarskih vršnjaka.

U-19: MAĐARSKA - HRVATSKA 2:2 (1:1)
Prijateljska utakmica, Szombathely.

Strijelci: 0:1 - Beljo (32') , 1:1 - Posztobanyi (37'), 1:2 - Domančić (93'), 2:2 - Zuigeber (115')

Hrvatska: Križanović (60' Čavlina), Unušić (60' Lisica), Mekić (60' Bakula), Čavar (60' Hodža), Škaričić (60' Džankić), Tomek (60' Brkljača, 104' Rukavina), Beljo (60' Šaranić), Vasilj (60' Groznica), Bilić (60' Domančić), Perković (60' Živković), Stojković (60' Ćubelić). Izbornik: J. Šimunić.

Uoči nastupa na turniru Elitnog kola u Karlovcu i Lučkom, gdje će snage odmjeriti s Kazahstanom, Latvijom i Gruzijom, Hrvatska U-19 gostovala je u Mađarskoj.

Izabranici Josipa Šimunića poveli su u 32. minuti, kada nakon oduzete lopte na sredini igrališta Beljo završava brzu akciju. Međutim, samo pet minuta poslije Mađarska izvodi udarac iz kuta, domaći kapetan Posztobanyi iz trećeg pokušaja, uz pogođenu prečku, šalje loptu u mrežu za 1:1.

Igralo se dva puta po 60 minuta, a u 93. minuti Hodža petom pronalazi Domančića, koji s desetak metara pogađa za novo hrvatsko vodstvo, 2:1. Naposljetku, pet minuta prije kraja, Zuigeber izlazi sam ispred vratara i postavlja konačnih 2:2.

17.02.2021.
Mađarska
2
2
1Auerbach Martin12Ivan Križanović
60'
6Posztobányi Patrik
36'
5Luka Škaričić
60'
9Komáromi György9Dion Drena Beljo
32'
60'
10Kosznovszky Márk10Jakov-Anton Vasilj
60'
11László Dávid
60'
3Filip Mekić
60'
14Horváth Milán2Bruno Unušić
60'
16Csontos Dominik8Fran Tomek
60'
19Hosszú Zétény11Noel Bilić
60'
24Bocskay Bertalan15Mauro Perković
90'
26Major Ernő19Luka Stojković
60'
27Kocsis Dominik4Gabriel Čavar
60'
12Ruisz Barnabás1Nikola Čavlina
60'
22Németh Márk7Gabriel Groznica
60'
2Auer Ákos6Aljaž Džankić
60'
3Iyinbor Patrick13Mateo Lisica
60'
5Dávid Zoltán14Veldin Hodža
60'
7Zuigeber Ákos
90'+25'
60'
17Ivan Šaranić
60'
8Ominger Gergő18Marko Domančić
90'
60'
13Lehoczky Roland20Ivan Ćubelić
60'
15Debreceni Zalán21Gabriel Rukavina
90'+13'
17Szalay Szabolcs22Moreno Živković
90'
18Schuszter Ronald24Marko Brkljača
60'
90'+13'
20Vitális Milán16Miro Bakula
60'
21Tóth Milán
23Kállai Kevin
Oross MártonŠimunić Josip

Izbornik hrvatske U-19 reprezentacije, Josip Šimunić, objavio je popis igrača za prijateljsku utakmicu s Mađarskom 17. veljače u Szombathelyiju, kao posljednju provjeru pred nastupe protiv Kazahstana (24. ožujka), Latvije (27. ožujka) i Gruzije (30. ožujka) na kvalifikacijskom turniru Elitnog kola za odlazak na Europsko prvenstvo, domaćin kojemu će biti Karlovac i Lučko.

Na Šimunićevom popisu našli su se Nikola Čavlina (Dinamo), Bruno Unušić (Hajduk), Filip Mekić (Osijek), Gabriel Čavar (Bochum), Luka Škaričić (Hajduk), Aljaž Džankić (Aluminij), Gabriel Groznica (Lokomotiva), Fran Tomek (Dinamo), Dion Drena Beljo (Osijek), Jakov-Anton Vasilj (Dinamo), Noel Bilić (Rijeka), Veldin Hodža (Rijeka), Mauro Perković (Istra 1961), Miro Bakula (Osijek), Ivan Šaranić (Dinamo), Marko Domančić (Hajduk), Luka Stojković (Lokomotiva), Ivan Čubelić (Hajduk), Mateo Lisica (Istra 1961), Ivan Križanović (Inter Zaprešić), Gabriel Rukavina (Dinamo), Moreno Živković (Dinamo), Marko Brkljača (Hajduk).

Reprezentacija će se okupiti danas u hotelu Garden Hill u Velikoj Gorici i krenuti prema Szombathelyiju, gdje će prije utakmice odraditi dva treninga. Prijateljska utakmica između Mađarske i Hrvatske igra se 17. veljače u 13 sati na stadionu Szombathelyi Haladas.

“Popis igrača nešto je širi s obzirom na činjenicu da ćemo u Mađarskoj odigrati prijateljsku utakmicu koja će se igrati dvaput po 60 minuta da priliku dobije što veći broj reprezentativaca. U Mađarsku vodimo i trojicu mlađih igrača, po jednog u svakoj liniji, ova utakmica bit će im svojevrsna nagrada za ono što su dosad pokazali, ali i kao stjecanje dragocjenog iskustva. Na popisu nema nekih igrača, ali samo zato što sam ih već isprobao i znam što mogu od njih očekivati. Na žalost, nisam mogao računati na sve igrače iz dijaspore, jer nekolicinu nisu pustili klubovi s obzirom na to da nije riječ o Fifinom terminu, ali zato će ovaj prijateljski susret s Mađarima biti prilika nekim novim igračima da svojim nastupom skrenu pozornost.”, rekao je hrvatski izbornik Josip Šimunić.