Memorijal “Vlatko Marković”

finalu bolja od
Rusije

09.05.2021.

Hrvatska reprezentacija do 15 godina pobjednik je 3. Međunarodnog memorijalnog turnira “Vlatko Marković” nakon što je u finalnoj utakmici svladala Rusiju 5:3 poslije boljeg izvođenja kaznenih udaraca. U osnovnom dijelu igre susret je okončan bez pobjednika 1:1.

Izabranici Sergeja Milivojevića u Karlovcu su poveli pogotkom svog najboljeg strijelca Mara Kosovića (17’), a rezultat je izjednačio Topinka (31’). Na ruletu jedanaesteraca svi hrvatski izvođači bili su precizni (Majić, Perić, Kujundžić i Vušković), a vratar Jan Hlapčić obranio je udarce Čeburakova i Kirilla Volkova.

U susretu za treće mjesto Bjelorusija je svladala Litvu 1:0, za peto mjesto Bosna i Hercegovina je bila bolja od Bugarske 3:1, a za sedmo mjesto Albanija svladala Sjevernu Makedoniju 4:2 poslije izvođenja kaznenih udaraca nakon što je u osnovnom dijelu susret okončan bez pogodaka.

Finale su svojim prisustvom uveličali Zorislav Srebrić, viši savjetnik predsjednika Hrvatskog nogometnog saveza, Davora Šukera, glavni instruktor HNS-a Petar Krpan, instruktor za dijasporu Aljoša Asanović, odnosno izbornik U-17 reprezentacije Tomislav Rukavina, koji su najboljim momčadima i pojedincima predali prigodna priznanja. Za najboljeg igrača turnira proglašen je Stanislav Topinka (Rusija), najbolji strijelac je Maro Kosović (Hrvatska), a najbolji vratar Jan Hlapčić (Hrvatska).

HRVATSKA - RUSIJA 5:3 11m (1:1)
KARLOVAC - Stadion Branko Čavlović-Čavlek. Bez gledatelja. Sudac: Patrik Pavlešić. Pomoćnici: Kolarević i Varivoda. Strijelci: 1:0 Kosović (17’), 1:1 Topinka (31’). Jedanaesterci: 2:1 Majić, 2:2 Aleksandrov, 3:2 Perić, Čeburakov - Hlapčić brani, 4:2 Kujundžić, 4:3 Pridava, 5:3 Vušković, Volkov - Hlapčić brani. Žuti karton: Kolobov (Rusija).
HRVATSKA: Hlapčić, Sopić, Ivković (41’ Levak), Babić (57’ Reić), Kujundžić, Perić, (57’ Lazar), Majić, Jureško (41’ Hodak), Lukadinović (41’ Krstanović), Vušković, Kardum (41’ Perić).
RUSIJA: Ladoka, Kolobov (78’ Prodava), K. Volkov, Zubenko, Aleksandrov, Bober, Utkin (41’ Akimov), Topinka, Erofeev (41’ Čuprina), Efimov (41’ Čeburakov), Traigel.

Finale: Hrvatska - Rusija 5:3 11m (1:1)
Utakmica za 3. mjesto: Bjelorusija - Litva 1:0
Utakmica za 5. mjesto: Bugarska - Bosna i Hercegovina 1:3
Utakmica za 7. mjesto: Sjeverna Makedonija - Albanija 2:4 11m (0:0)