treće mjesto protiv
Hrvatske

14.01.2017.
Ponovno jedanaesterci: Kini treće mjesto protiv Hrvatske

U susretu za treće mjesto na China Cupu hrvatska nogometna reprezentacija ponovno je izvodila jedanaesterce, a Kina je bila uspješnija.

KINA - HRVATSKA 5:4 (1:1, 0:1)
China Cup, susret za 3. mjesto
Stadion Guangxi, Nanning.

Sudac: H. J. Ko (Južna Koreja)

Strijelci: 0:1 - Ivanušec (36'), 1:1 - Jingbin (89')

Žuti kartoni: Jiakang (44'), Tudor (48'), Antolić (53')

Jedanaesterci: 1:2 - Pivarić, 2:2 - Hongbo, 2:3 - Ozobić, 3:3 - Zhongguo, Perošević - prečka, Xiaodong - Prskalo brani, 3:4 - Juranović, 4:4 - Jingbin, Mišić - Xiaotian brani, 5:4 - Jinxian

Kina: Shi Xiaotian, Pei Shuai, Fan Xiaodong, Yang Shanping (od 65' Wang Jinxian), Gao Zhunyi (od 46' Feng Gang), Cai Huikang (od 46' Hu Rentian), Yin Hongbo, Deng Hanwen, Chi Zhongguo, Cui Min, Hui Jiakang (od 75' Wang Jingbin). Izbornik: M. Lippi.

Hrvatska: Prskalo, Pivarić, Datković, Filipović, Juranović, Antolić (od 65' Perošević), Mišić, Barišić (od 90+1' Ozobić), Ivanušec (od 80' Matas), Tudor (od 68' Šitum), Marić (od 46' Andrijašević). Izbornik: A. Čačić.

Nakon dvoboja s Čileom u srijedu, izabranici Ante Čačića u subotu su snage odmjerili s Kinezima te su po drugi puta na China Cupu odigrali neriješeno i susret rješavali s bijele točke.

Prve dvije prilike protiv Kine propustio je Tudor u uvodnim minutama, oba puta glavom, a na isti je način zaprijetio i Datković nakon Mišićevog kornera u 26. minuti.

Kina je u prvom dijelu rijetko prijetila Prskalu, a za vodeći pogodak Hrvatske pobrinuo se Ivanušec u 36. minuti sigurnom realizacijom nakon akcije s asistentom Tudorom. S tih 1:0 otišlo se na odmor.

U nastavku je Tudor ponovno imao dobru prigodu, oči u oči s kineskim vratarem, Barišić i Perošević pokušavali su udarcima s ruba kaznenog prostora, da bi u samoj završnici Kina poravnala na 1:1.

Strijelac je bio Jingbin glavom, na prvoj vratnici, u bliži kut hrvatskog čuvara mreže Prskala, te se još jednom otišlo u izvođenje jedanaesteraca.

Pivarić, Ozobić i Juranović bili su uspješni, Perošević je pogodio prečku uz dvojbu je li lopta prešla crtu, a Xiaotian je u zadnjoj seriji zaustavio pokušaj Mišića. Prskalo je obranio udarac Xiaodonga u trećoj seriji, no Jinxian je stavio "točku na i" za kinesko slavlje.

Kina je tako osvojila treće mjesto na China Cupu, a u finalu se u nedjelju sastaju Čile i Island.

14.01.2017., , Nanning. Gledatelja: 25579
Suci: Hyung Jin Ko, Rep. Koreja, Kwang Yeol Yoon, Rep. Koreja, Young Ha Kim, Rep. Koreja
Četvrti sudac: Jong Hyeok Kim, Rep. Koreja