tri boda Hrvatske
U-19

25.03.2017.
Kalaica i Brekalo za tri boda Hrvatske U-19

Izabranici Ferde Milina na najbolji su način odgovorili na uvodni poraz u Elitnom kolu - u drugom su nastupu pobijedili odgovarajuću selekciju Poljske.

HRVATSKA - POLJSKA 2:0 (2:0)
Kvalifikacije za EP, Elitno kolo, Vila do Conde.

Strijelci: 1:0 - Kalaica (5'), 2:0 - Brekalo (13' - 11m)

Hrvatska: Šemper, Sosa, Kalaica, Soldo, Brekalo, Ivanušec (od 65' Đurasek), Majić (od 90+5' Kulenović), Moro, Lovren (od 83' Špikić), Šverko, Gjira. Izbornik: F. Milin.

Nakon poraza od domaćina Portugala, susreta u kojem su ostali praznih ruku nakon kaznenog udarca u 90. minuti, u drugoj utakmici Elitnog kola mladi su Hrvati nadjačali vršnjake iz Poljske.

Pobjedu su osigurali već u uvodnoj fazi utakmice. Za vodstvo je pogodio Branimir Kalaica na asistenciju Davora Lovrena poslije samo pet minuta igre.

Već u 13. minuti bilo je 2:0, što će se pokazati i konačnim rezultatom susreta. Nakon prekršaja na Josipu Brekalu dosuđen je kazneni udarac za Hrvatsku, a isti je igrač bio i realizator s bijele točke.

U drugom susretu drugog kola turnira Turska je pobijedila Portugal 2:1, a u trećem, odlučujućem kolu 28. ožujka sastaju se Hrvatska - Turska i Portugal - Poljska. Obje utakmice počinju u 17:00 sati po hrvatskom vremenu.