odmjerila snage s
Italijom

09.08.2017.
Hrvatska U-19 odmjerila snage s Italijom

U Zadru je odigrana prijateljska utakmica Hrvatske U-19 protiv njihovih vršnjaka iz Italije, koji su slavili 2:0.

U-19: HRVATSKA - ITALIJA 0:2 (0:1)
Prijateljska utakmica, Zadar.

Strijelci: 0:1 - Zaniolo (31'), 0:2 - Olivieri (78')

Hrvatska: Matijaš, Hujber, Bradarić, Stanić, Nejašmić, Vukmanić, Teklić, Kulenović, Javorčić, Maganjić, Tavares (Još su igrali: Barešić, Budalić, Črnko, Ivić, Šantek, Lišnić, Perić-Komšić, Majcenić, Ilić, Skorup). Izbornik: R. Jarni.

Na zadarskim Stanovima gostovala je u srijedu talijanska reprezentacija do 19 godina starosti, koja je svladala svoje svoje domaćine, mlade Hrvate, s po jednim pogotkom u prvom i jednim u drugom dijelu.

Za vodstvo Italije pogodio je Zaniolo u 31. minuti dvoboja, da bi Olivieri u 78. minuti postavio konačnih 2:0.

Hrvatski izbornik Robert Jarni u ovoj je provjernoj utakmici priliku dao svim igračima, a prvi im kvalifikacijski krug za Europsko prvenstvo u Finskoj slijedi u studenome ove godine.