velikim preokretom
svladala Japan

24.09.2017.
Hrvatska U-19 velikim preokretom svladala Japan

Pod vodstvom izbornika Jarnija, hrvatska reprezentacija do 19 godina uspješno je započela natjecanje na Four Nations Cupu.

U-19: HRVATSKA - JAPAN 3:2 (0:2)
Four Nations Cup, Katar.

Strijelci: 0:1 - Hori (24'), 0:2 - Goke (31'), 1:2 - Ivić (63'), 2:2 - Baturina (82'), 3:2 - Mulac (88')

Hrvatska: Matijaš, Lepinjica (Svetić), Gjira, Vukmanić, Hanuljak (Skorup), Pranjić, Mulac, Dolček (Čolina), Baturina, Perić (Šiljić), Ivić. Izbornik: R. Jarni.

Hrvatska U-19 pobjedom je otvorila nastup na prijateljskom turniru u Kataru, iako se nakon malo više od pola sata igre protiv vršnjaka iz Japana našla u zaostatku od dva pogotka.

Japance su u vodstvo doveli Hori i Goke, a hrvatski preokret započeo je Ivić smanjivši rezultat na 2:1 u 63. minuti. Igrala se 82. minuta kada je Baturina izjednačio na 2:2, a Hrvatska je u 87. minuti propustila realizirati kazneni udarac.

No, odmah potom precizan je Mulac za konačnih 3:2. Jarnijevi izabranici u nastavku turnira igraju s Australijom i domaćinom Katarom.