uzbudljivoj završnici
uzele bod u Mađarskoj

19.10.2017.
Hrvatice u uzbudljivoj završnici uzele bod u Mađarskoj

U svom trećem nastupu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, u vrlo sadržajnoj završnici, hrvatska ženska reprezentacija osvojila je bod u Mađarskoj.

MAĐARSKA - HRVATSKA 2:2 (0:0)
Kvalifikacije za SP 2019., Skupina 4.
Stadion Gyirmoti, Györ.

Sutkinja: S. Shukrula (Nizozemska)

Strijelci: 1:0 - Csiszar (75'), 1:1 - Žigić (79'), 1:2 - Dujmenović (90+1'), 2:2 - Csiszar (90+4')

Žuti kartoni: Nevrkla (44'), Bošnjak (74')

Mađarska: Szöcs, Csiszar, Toth, Nemeth (od 46' Sipos), Szabo, Szeitl, Vago, Racz (od 87' Nagy), Talosi, Fenyvesi, Magyarics (od 63' Mosdoczi). Izbornica: E. Marko.

Hrvatska: Bukovec, Dujmenović, Nevrkla, Lojna, Bošnjak, Landeka, Šundov (od 90' Valušek), Andrlić, Maltašić (od 90+3' Horvat), Conjar (od 74' Jelenčić), Žigić. Izbornik: B. Miletić.

Nakon remija u Ukrajini izborenog s igračicom manje te domaćeg poraza od favorizirane Švedske, izabranice Božidara Miletića gostovale su u Mađarskoj te odigrale neriješenih 2:2.

Sve do završnih petnaestak minuta, izraženije su prigode bile rijetke, a Hrvatska je najbliže pogotku stigla sredinom nastavka kada je Landeka iz slobodnog udarca pucala tik pored vratnice.

Međutim, u 75. minuti domaće igračice koriste pogrešku hrvatske obrane te Csiszar s ruba kaznenog prostora pogađa za 1:0.

Samo četiri minute trebale su Hrvaticama za poravnanje. Tada je Landeka izvela udarac iz kuta, najviše je skočila Žigić, a lopta je odsjela u mreži za 1:1.

U prvoj minuti sudačke nadoknade uslijedio je potpuni preokret, s obzirom da je nakon novog prekida, na asistenciju Jelenčić, nečuvana Dujmenović mirno glavom pogodila praznu mrežu za vodstvo 2:1.

Ipak, u posljednjoj akciji na susretu Csiszar je pogodila iz slobodnog udarca s dvadesetak metara za podjelu bodova.

Hrvatice kvalifikacije nastavljaju 24. listopada u Zaprešiću, kada im u goste dolazi još jedan favorit skupine, reprezentacija Danske.

19.10.2017., ,
Suci: Shukrula Shona (NED), Bakker Juliëtte Nicolet Marianne (NED), Overtoom Franca (NED)
Četvrti sudac: Vad Anita (HUN)
Mađarska
2
2
1Réka Szőcs1Stephanie Bukovec
3Henrietta Csiszár
75'
90'+4'
4Isabella Dujmenovic
90'+1'
4Alexandra Ivett Tóth A. I. Tóth5Kristina Nevrkla
44'
7Loretta Németh
46'
7Izabela Lojna
8Viktória Szabó V. Szabó8Matea Bošnjak
74'
9Szilvia Szeitl10Iva Lažeta
10Fanni Vágó11Kristina Šundov
90'
15Zsófia Rácz
87'
13Mateja Andrlić
18Szabina Tálosi16Ivana Maltašic
90'+3'
19Evelin Fenyvesi17Monika Lovrić
74'
23Zoé Magyarics
63'
19Sandra Žigić
79'
12Barbara Bíró12Nensi Adamović
2Anita Pinczi3Ana Jelenčić
74'
5Agnes Nagy
87'
6Mihaela Horvat
90'+3'
14Evelin Mosdóczi
63'
14Maria Kunštek
17Diána Csányi20Ana Dujmovic
20Lilla Sipos
46'
21Andrea Valušek
90'
21Dora Süle22Anela Lubina
Edina Markó ((HUN))Božidar Miletić

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija u ponedjeljak se okuplja za nove kvalifikacijske utakmice za odlazak na Svjetsko prvenstvo.

Nakon uvodnog remija kod Ukrajine te varaždinskog poraza od Švedske, izabranice Božidara Miletića u listopadu nastavljaju svoj kvalifikacijski put okršajima s Mađarskom i Danskom.

Kod Mađarske će Hrvatice gostovati 19. listopada u Györu (15:30), a Dansku dočekuju 24. listopada u Zaprešiću (18:00).

Na popisu kandidatkinja nalaze se Stephanie Bukovec (Zwolle), Izabela Lojna (Osijek), Kristina Nevrkla (Osijek), Mateja Andrlić (Osijek), Ivana Maltašić (Osijek), Mihaela Horvat (Split), Monika Conjar (Split), Ana Dujmović (Split), Anela Lubina (Split), Iva Landeka (Rosengard), Isabella Dujmenović (ASK Erlaa), Nensi Adamović (Landhaus), Matea Bošnjak (Bayer Leverkusen), Ana Jelenčić (Leczna), Kristina Šundov (Basel), Sandra Žigić (USV Jena), Ivana Rudelić (USV Jena), Melani Mihić (Agram), Maria Kunštek (Osijek) i Andrea Valušek (Split).

Uz izbornika Miletića, stručni stožer čine trener Mate Prskalo, trener vratarki Krešimir Jaklin, kondicijski trener Jure Perković, fizioterapeutkinja Iva Meglajec Papa, liječnica Vedrana Vondrak, tajnik Denis Lukša, ekonom Verica Medved i član Komisije za ženski nogomet Darko Kolesarić.