Ukrajinke odnijele
bodove iz Zadra

05.04.2018.
Ukrajinke odnijele bodove iz Zadra

U svom petom nastupu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, hrvatske nogometne reprezentativke ubilježile su treći poraz.

HRVATSKA - UKRAJINA 0:3 (0:3)
Kvalifikacije za SP 2019., Skupina 4.
Stadion Stanovi, Zadar.

Sutkinja: M. Soro (Norveška)

Strijelci: 0:1 - Bošnjak (25' - ag), 0:2 - Kozirenko (41'), 0:3 - Kozirenko (45+3')

Žuti kartoni: Landeka (5'), Andruščak (13'), Balog (36'), Himič (50'), Bošnjak (76'), Horvat (81'), Žigić (88')

Hrvatska: Bačić, Žigić, Bošnjak, Horvat, Lojna, Balog, Dujmenović (od 83' Lubina), Conjar, Landeka, Šundov, Lončar (od 66' Andrlić). Izbornik: B. Miletić.

Ukrajina: Samson, Filenko, Andruhiv (od 85' Havanska), Basanska, Andruščak, Ovdijčuk, Apanaščenko, Vasiljuk, Kozirenko, Himič (od 90' Kalinina), Kravets. Izbornik: V. Reva

Unatoč obećavajućem remiju u Ukrajini (1:1), izabranice Božidara Miletića nisu uspjele ponoviti pozitivan prošlogodišnji rezultat protiv istih suparnica. U četvrtak su na zadarskim Stanovima poražene s tri pogotka razlike.

Hrvatska je imala inicijativu tijekom uvodnih dvadesetak minuta, no potom je Ukrajina počela prijetiti i lopta se našla u mreži vratarke Bačić u 25. minuti, kada je dalekometni ubačaj preko crte skrenula Bošnjak.

U posljednjim minutama prvog dijela Kozirenko je s dva pogotka uklonila sve dvojbe oko pobjednika. Prvo je precizna bila iz blizine, nakon odličnog centaršuta Ovdijčuk s lijeve strane, a potom je na asistenciju iste igračice izašla sama pred Bačić i mirno pogodila bliži donji kut.

U drugom je poluvremenu Ukrajina rutinski privela utakmicu kraju te osvojila sva tri boda.

Sljedeći kvalifikacijski susret Hrvatice igraju već u ponedjeljak, također u Zadru: u 17:00 sati dočekat će posljednjeplasiranu ekipu skupine, Mađarsku.

05.04.2018., Stanovi, Zadar
Suci: Sørø Marte (NOR), Thoresen Silje Elisabeth (NOR), Løkkeberg Monica Brun (NOR)
4Leonarda Balog
36'
5Veronika Andrukhiv
85'
5Isabella Dujmenovic
83'
6Olha Basanska
6Mihaela Horvat
81'
15Iya Andrushchak
13'
8Matea Bošnjak
25'
76'
16Olha Ovdiychuk
10Iva Lažeta
5'
17Daryna Apanaschenko
11Kristina Šundov18Iryna Vasylyuk
16Martina Lončar
66'
20Tetyana Kozyrenko
41'
45'+3'
17Monika Lovrić21Tamila Khimich
51'
90'
19Sandra Žigić
88'
22Darya Kravets
12Stephanie Bukovec1Iryna Zvarich
3Janja Čanjevac3Maryana Ivanishyn
7Maja Joščak7Yana Kalinina
90'
9Helena Spajić10Iryna Kochnyeva Kochnyeva
13Mateja Andrlić
90'+4'
66'
13Natiya Pantsulaya
20Ana Dujmovic14Lyubov Shmatko
22Anela Lubina
83'
19Nadiia Khavanska
85'
Božidar MiletićVolodymyr Reva ((UKR))

Hrvatska ženska reprezentacija nastavlja kvalifkacije za Svjetsko prvenstvo domaćim okršajem u Zadru protiv Ukrajine, uz prijenos na Hrvatskoj nogometnoj televiziji.

Pod vodstvom izbornika Božidara Miletića, hrvatske su reprezentativke u dosadašnjem dijelu kvalifikacija za svjetsku smotru u Francuskoj ubilježile dva vrijedna gostujuća remija kod Ukrajine (1:1) i Mađarske (2:2), uz dobar otpor vodećim ekipama skupine, Švedskoj (0:2) i Danskoj (0:4).

Hrvaticama slijede dva domaća susreta u Zadru, protiv Ukrajine u četvrtak i protiv Mađarske u ponedjeljak, a obje su utakmice na Stanovima na rasporedu u 17:00 sati.

Hrvatska nogometna televizija izravni prijenos sraza s Ukrajinkama donosi u svom televizijskom programu te putem live streaminga na pripadajućoj Kickoff platformi.