Hrvatsku na Stanovima

09.04.2018.
Mađarice nadjačale Hrvatsku na Stanovima
  • Najava

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija poražena je od Mađarske rezultatom 3:1 u kvalifikacijskoj utakmici u Zadru.

HRVATSKA - MAĐARSKA 1:3 (0:1)
Kvalifikacije za SP 2019., Skupina 4.
Stadion Stanovi, Zadar.

Sutkinja: C. Foster (Wales)

Strijelci: 0:1 - Vago (43'), 0:2 - Jakabfi (72'), 0:3 - Vago (84'), 1:3 - Žigić (90+4')

Žuti kartoni: Joščak (30'), Bošnjak (57'), Lojna (67'), Papp (90+1'), Racz (90+3')

Hrvatska: Bačić, Dujmenović, Bošnjak, Balog, Žigić, Andrlić, Landeka, Conjar (od 46' Lončar), Lojna (od 78' Lubina), Šundov (od 62' Dujmović), Joščak. Izbornik: B. Miletić.

Mađarska: Szocs (od 89' Samu), Szabo, Szeitl, Turanyi, Toth (od 14' Papp), Fenyvesi, Racz, Csiszar, Zagor (od 78' Kajan), Vago, Jakabfi. Izbornica: E. Marko.

Četiri dana nakon domaćeg poraza od Ukrajine na Stanovima (3:0), Hrvatska je na istom mjestu ugostila i Mađarsku, ali nije uspjela ponoviti pozitivan rezultat iz Györa prošlog listopada. Tada je osvojila vrijedan bod, a ovoga je puta Mađarska slavila 3:1.

Hrvatice su vrlo dobro otvorile utakmicu te već nakon 30 sekundi Šundov puca preko gola, a iz dobre situacije nije pogodila niti Joščak u desetoj minuti. Zaprijetila je i Andrlić u 25. minuti, da bi Mađarice uzvratile šansom Jakabfi nakon pola sata igre.

Pet minuta prije odlaska na poluvrijeme Joščak je zatresla vratnicu, a Mađarska je povela dvije minute prije odmora, kada je Jakabfi proigrala Vago, koja pogađa suprotnu stranu mreže hrvatske vratarke Bačić.

U potrazi za izjednačenjem na poluvremenu je Lončar zamijenila Conjar, potom je i Dujmović ušla umjesto Šundov, no Mađarice su uspjele potvrditi pobjedu. Igrala se 72. minuta kada je Jakabfi uspješno okončala dobru akciju gošći.

U samoj završnici u strijelce se ponovno upisala Vago, za treći mađarski pogodak, a poraz Hrvatske u četvrtoj je minuti sudačke nadoknade ublažila Žigić.

Mađarska je tako preskočila hrvatsku reprezentaciju na tablici, a Miletićeve izabranice kvalifikacije nastavljaju u lipnju, gostovanjem kod vodeće Švedske.

09.04.2018., Stanovi, Zadar
Suci: Foster Cheryl (WAL), Griffiths Laura (WAL), Thomas Rebecca (WAL)
Četvrti sudac: Pejic Ivona (CRO)
1
Mađarska
3
1Doris Bačić1Réka Szőcs
89'
2Izabela Lojna
67'
76'
3Henrietta Csiszár
4Leonarda Balog4Alexandra Ivett Tóth A. I. Tóth
13'
5Isabella Dujmenovic8Viktória Szabó V. Szabó
7Maja Joščak
30'
9Szilvia Szeitl
8Matea Bošnjak
56'
10Fanni Vágó
43'
84'
10Iva Lažeta13Zsanett Jakabfi
72'
11Kristina Šundov
60'
15Zsófia Rácz
90'+3'
13Mateja Andrlić19Evelin Fenyvesi
17Monika Lovrić
46'
20Bernadett Zágor
76'
19Sandra Žigić
90'+4'
21Lilla Turányi
12Stephanie Bukovec22Anna Samu
89'
6Mihaela Horvat2Anita Pinczi
9Helena Spajić6Zsanett Kaján
76'
16Martina Lončar
46'
7Loretta Németh
18Josipa Bokanović11Dóra Papp
90'+1'
13'
20Ana Dujmovic
60'
14Evelin Mosdóczi
22Anela Lubina
76'
23Zoé Magyarics
Božidar MiletićEdina Markó ((HUN))

Hrvatska ženska reprezentacija u ponedjeljak na zadarskim Stanovima dočekuje nacionalnu selekciju Mađarske.

U nastavku kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Francuskoj sljedeće godine, izabranice Božidara Miletića ugostit će Mađarice, četiri dana nakon zadarskog dvoboja s Ukrajinkama. Gošće su u četvrtak slavile rezultatom 3:0, a u prvom susretu s Mađarskom - odigranom u listopadu u Györu - Hrvatska je vrlo dobrim nastupom osvojila bod (2:2).

Utakmica na Stanovima počinje u 17:00 sati, a nakon pet odigranih utakmica Hrvatska ima jedan bod više od Mađarske (2-1). Na tablici kvalifikacijske Skupine 4 Švedska (12) vodi ispred Ukrajine (7) i Danske (6).

U drugoj današnjoj utakmici skupine Danska dočekuje Ukrajinu, a Hrvatska u lipnju gostuje kod Švedske.

Utakmica Hrvatske i Mađarske može se pratiti u programu Hrvatske nogometne televizije te na pripadajućoj Kickoff platformi.