povijesne pobjede,
uzele bod Danskoj!

30.08.2018.
Hrvatice nadomak povijesne pobjede, uzele bod Danskoj!

U svom zadnjem nastupu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, hrvatska ženska reprezentacija ostvarila je izrazito vrijedan uspjeh - remi kod europskih viceprvakinja Dankinja!

DANSKA - HRVATSKA 1:1 (0:0)
Kvalifikacije za SP, Skupina 4.
Stadion Viborg, Viborg.

Sutkinja: V. Ciareška (Bjelorusija)

Strijelci: 0:1 - Lojna (60'), 1:1 - Nadim (90+2')

Žuti kartoni: Horvat (19'), Arnth (20'), Bošnjak (90+3')

Danska: Petersen, Arnth, Boye Sorensen, N. Christiansen (88' Kildemoes), Nielsen, Nadim, Harder, Veje, Sevecke (79' Rasmussen), Thogersen (67' S. Troelsgaard), K. Holmgaard. Izbornik: L. Sondergaard.

Hrvatska: Bačić, Lojna, Jelenčić, Balog, Nevrkla, Horvat, Joščak (90+5' Dujmović), Dujmenović (87' Andrlić), Landeka, Maltašić (63' Bošnjak), Žigić. Izbornik: M. Prskalo.

Pod vodstvom novog izbornika Mate Prskala, hrvatska ženska seniorska reprezentacija ostvarila je jedan od svojih najboljih rezultata u povijesti, odigravši neriješenih 1:1 na gostovanju kod Danske, ekipe koja je u posjedu europskog srebra.

Završna hrvatska utakmica u kvalifikacijskoj Skupini 4 za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2019. godine u Francuskoj odigrana u Viborgu, a "nula" je na semaforu stajala sve do 60. minute.

Tada je Lojna dovela Hrvatsku u vodstvo, nadomak povijesne pobjede, do koje je nedostajalo vrlo malo. Naime, Danska je uspjela izjednačiti u drugoj minuti sudačke nadoknade, zahvaljujući pogotku Nadim.

Hrvatskoj je to bio treći remi u osam kvalifikacijskih susreta - bodovi su izboreni još na gostovanjima kod Ukrajine i Mađarske u prvom dijelu kvalifikacijskog ciklusa. Danska je Hrvatsku u Zaprešiću svladala rezultatom 4:0.

Švedska je na svom terenu svladala Ukrajinu 3:0, te vodi na tablici s 18 bodova, dok Danska ima 16, a te će dvije skandinavske zemlje o samom vrhu odlučivati u međusobnom okršaju također u Viborgu, 4. rujna.

30.08.2018., Viborg Stadion,
Suci: Tsiareshka Volha (BLR), Karas Alena (BLR), Ilyankova Hanna (BLR)
Četvrti sudac: Rasmussen Line-Maria (DEN)
Danska
1
1
1Stina Lykke Petersen1Doris Bačić
3Janni Arnth
20'
2Izabela Lojna
60'
5Simone Boye Sørensen3Ana Jelenčić
6Nanna Christiansen N. Christiansen
88'
4Leonarda Balog
8Theresa Nielsen5Kristina Nevrkla
9Nadia Nadim
90'+2'
6Mihaela Horvat
19'
10Pernille Harder7Maja Joščak
90'+4'
11Katrine Veje9Isabella Dujmenovic
87'
12Rikke Sevecke
79'
10Iva Lažeta
15Frederikke Thøgersen
67'
16Ivana Maltašic
63'
23Karen Holmgaard K. Holmgaard19Sandra Žigić
16Naja Bahrenscheer12Susana Renata Žigante
2Mie Jans8Matea Bošnjak
90'+3'
63'
4Maja Kildemoes
88'
13Mateja Andrlić
87'
7Sanne Troelsgaard S. Troelsgaard
67'
14Petra Pezelj
13Sofie Pedersen15Maria Kunštek
14Johanna Rasmussen
79'
17Monika Lovrić
19Cecilie Sandvej20Ana Dujmovic
90'+4'
Lars Sondergaard ((DEN))Mate Prskalo

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija u posljednjem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo gostuje kod Danske.

U svom završnom, osmom nastupu u kvalifikacijskoj Skupini 4 za odlazak na svjetsku smotru u Francuskoj iduće godine, Hrvatska će u Viborgu snage odmjeriti s domaćim Dankinjama, koje su prošlog listopada u Zaprešiću slavile 4:0.

Danska je zajedno sa Švedskom vodeća momčad na tablici (15 bodova), dok izabranice Mate Prskala imaju dva, zahvaljujući gostujućim remijima kod Ukrajine i Mađarske.

Hrvatice će se okupiti 27. kolovoza, a utakmica u Danskoj na rasporedu je 30. kolovoza s početkom u 19:00 sati.

Na popisu kandidatkinja nalaze se Doris Bačić (Juventus), Monika Conjar (Split), Matea Bošnjak (Bayer Leverkusen), Mihaela Horvat (Split), Sandra Žigić (Milan), Iva Landeka (Rosengard), Ana Dujmović (Split), Ana Jelenčić (Leczna), Kristina Šundov (Basel), Isabella Dujmenović (St. Pölten), Maja Joščak (Osijek), Kristina Nevrkla (Osijek), Mateja Andrlić (Osijek), Izabela Lojna (Osijek), Ivana Maltašić (Osijek), Susana Renata Žigante (Osijek), Leonarda Balog (Osijek) i Petra Pezelj (Agram).

U stručnom su stožeru, uz izbornika Prskala, glavni instruktor Sreten Ćuk, treneri Jure Perković i Radoslav Tomas, trener vratarki Krešimir Jaklin, liječnica Antea Buterin, fizioterapeutkinja Iva Meglajec-Papa, ekonom Verica Medved, tajnik Denis Lukša i vođa delegacije Alojzije Šupraha.