reprezentacija gluhih
plasirala se na EP

19.09.2018.
Hrvatska reprezentacija gluhih plasirala se na EP

Hrvatska reprezentacija gluhih pobjedom protiv Češke plasirala se na Europsko nogometno prvenstvo za gluhe.

REPREZENTACIJA GLUHIH: ČEŠKA - HRVATSKA (2:4)
Dodatne kvalifikacije za Europsko nogometno prvenstvo gluhih

Strijelci: Blažević (23’ – 11m); Novotny (42’); Hubaček (60’); I. Vidaković (75’); I. Vidaković (82’); Šanjug (86’)
Hrvatska: Prošenski, Val, Mladić, Smokvina, Međimurec (od 52’ I. Vidaković), Blažević, Lalić (od 65’ Selaković), Vukić, Šanjug, K. Vidaković, Crnogaj (od 89’ Škvorić). Izbornik: Bogdanović

U Hrvatska nogometna reprezentacija gluhih u dodatnoj je kvalifikacijskoj utakmici nadigrala češku reprezentaciju gluhih te se zasluženo plasirala na Europsko nogometno prvenstvo za gluhe, koje se održava 2019. godine u Grčkoj.

Strijelac prvog pogotka za Hrvatsku bio je Blažević, koji je u 23. minuti uspješno realizirao jedanaesterac. U 42. minuti, Češka je izjednačila nakon slobodnog udarca te je prvo poluvrijeme završilo neriješenim rezultatom, koji je ostao nepromijenjen sve do 60. minute kad je Češka povela zgoditkom Hubačeka.

Hrvatska je u 75. minuti izjednačila 2:2 golom Ivana Vidakovića, a isti je igrač u 82. minuti poveo za Hrvatsku. Konačnih 2:4 za Hrvatsku postavio je Karlo Šanjug u 86. minuti.