Halilović i Kalaica
za remi

25.03.2019.
Povratak Hrvatske U-21 u Italiji, Halilović i Kalaica za remi

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija gostovala je u ponedjeljak kod Italije te ubilježila neriješenih 2:2, premda je na poluvremenu imala dva pogotka zaostatka.

U-21: ITALIJA - HRVATSKA 2:2 (2:0)
Prijateljska utakmica, Frosinone.

Strijelci: 1:0 - Bastoni (22'), 2:0 - Locatelli (26'), 2:1 - Halilović (58'), 2:2 - Kalaica (78')

Hrvatska: Posavec (46' Grbić), Uremović, Sosa (64' Mamić), Šunjić, Kalaica, Katić, Bradarić (87' Čabraja), Bašić (46' Majer), Jakoliš (46' Kulenović), Halilović (64' Murić), Bistrović (46' Ivanušec). Izbornik: N. Gračan.

U pripremnoj utakmici uoči ovoljetnog nastupa na Europskom prvenstvu Hrvatska U-21 gostovala je kod jednog od domaćina završnog turnira, Italije.

Susret je odigran u Frosinoneu, a domaćini su u razdoblju između 22. i 26. minute stekli dva pogotka prednosti. Precizni su bili Bastoni glavom nakon udarca iz kuta te Locatelli nakon što hrvatska obrana nije raščistila situaciju pred svojim vratima.

Međutim, u nastavku je uslijedio povratak mladih Vatrenih. Igrala se 58. minuta kada je Halilović s dvadesetak metara naciljao donji kut talijanskog vratara, a u 78. minuti Kalaica se najbolje snalazi u gužvi u talijanskom šesnaestercu za konačnih 2:2.

Hrvatska će na europskoj smotri u lipnju igrati u Skupini C, zajedno s Engleskom, Francuskom i Rumunjskom, dok će Italija snage odmjeravati sa Španjolskom, Poljskom i Belgijom u Skupini A.

25.03.2019.
Italija
2
2
12Meret Alex12Josip Posavec
46'
2Calabria Davide2Filip Uremović
4Tonali Sandro3Borna Sosa
62'
64'
6Bastoni Alessandro
22'
4Ivan Šunjić
9Cutrone Patrick5Branimir Kalaica
78'
10Mandragora Rolando6Nikola Katić
11Parigini Vittorio7Domagoj Bradarić
86'
16Orsolini Riccardo8Toma Bašić
64'
17Bonifazi Kevin9Marin Jakoliš
46'
18Dimarco Federico10Alen Halilović
59'
64'
21Locatelli Manuel
26'
11Kristijan Bistrović
46'
1Audero Emil1Ivo Grbić
46'
22Scuffet Simone13Petar Mamić
64'
3Pezzella Giuseppe14Petar Bosančić
7Moncini Gabriele15Lovro Majer
64'
8Valzania Luca16Luka Ivanušec
46'
13Luperto Sebastiano17Robert Murić
64'
14Depaoli Fabio18Marijan Čabraja
86'
15Adjapong Claud19Sandro Kulenović
46'
Di Biagio LuigiGračan Nenad

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija u ponedjeljak gostuje kod Italije, a utakmicu iz Frosinonea izravno prenosi Hrvatska nogometna televizija.

Hrvatska U-21, pod vodstvom izbornika Nenada Gračana, odradit će prijateljski dvoboj s Talijanima u sklopu priprema za ovoljetno Europsko prvenstvo.

Susret je na rasporedu u Frosinoneu s početkom u 18:30, a izravni se prijenos može pratiti u televizijskom programu Hrvatske nogometne televizije te pripadajućoj internetskoj platformi.