pobjedom do play-offa
Europske lige

15.08.2019.
Rijeka novom pobjedom do play-offa Europske lige

Nogometaši Rijeke igrat će u posljednjem, četvrtom pretkolu Europske lige zahvaljujući identičnim pobjedama nad škotskim Aberdeenom.

Momčad Igora Bišćana slavila je prije tjedan dana pred svojim navijačima rezultatom 2:0, a ovog je četvrtka na gostovanju u Škotskoj ponovila taj uspjeh.

U uzvratnom dvoboju trećeg pretkola za vodstvo hrvatskog predstavnika pogodio je Lončar već u desetoj minuti, nakon ubacivanja Kvržića s desne strane terena, a ubrzo je Ojo dobio drugi žuti karton te je domaćin rano ostao s desetoricom igrača na terenu.

Igrala se 32. minuta kada je u protunapadu Rijeke Kvržić asistirao Čolaku za drugi pogodak Rijeke (2:0) i konačnu potvrdu prolaska u play-off Europske lige.

Za mjesto u natjecanju po skupinama Rijeka će se boriti protiv belgijskog Genta, koji je eliminirao ciparsku AEK Larnacu (1:1, 3:0). Prva se utakmica igra 22. kolovoza u Belgiji, a uzvrat je 29. kolovoza na Rujevici.