Nova pobjeda novog izbornika

uzela sva tri boda u
Litvi

14.11.2019.

Mlada hrvatska reprezentacija upisala je svoju drugu pobjedu u kvalifikacijskom ciklusu za odlazak na Europsko prvenstvo 2021. godine. U Vilniusu je svladala domaćina rezultatom 3:1.

U-21: LITVA - HRVATSKA 1:3 (0:1)
Kvalifikacije za EP U-21, Skupina 4, Vilnius.

Sudac: K. Horne Hagenes (Norveška)

Strijelci: 0:1 - Ivanušec (9'), 1:1 - Antanavičius (60'), 1:2 - Posavec (73'), 1:3 - Bistrović (89')

Žuti kartoni: Kolniunas (8'), Širvys (51'), Antanavičius (72'), Bistrović (82')

Litva: Krapikas, Stočkunas, Šatkus, Kloniunas, Širvys (90' Uzela), Jankauskas (83' Ramanauskas), Megelaitis, Antanavičius, Šešplaukis (88' Vareika), Utkus (82' Marazas), Dubickas (88' Kružikas). Izbornik: D. Vencevičius.

Hrvatska: Šemper, Bradarić, Gvardiol, Kalaica, Šutalo, Ivanušec (90+1' Majer), Lepinjica, Moro (75' Žaper), Marin (46' Posavec), Musa (75' Kovačević), Ćuže (65' Bistrović). Izbornik: I. Bišćan.

Hrvatska nacionalna selekcija do 21 godine uspješno je odradila gostovanje u Litvi te nastavlja svoj uspon na tablici Skupine 4 nakon uvodnog poraza od Škotske.

Izabranici Igora Bišćana rano su stigli do vodstva: već u devetoj minuti dosuđen je kazneni udarac za Hrvatsku, no udarac Ivanušeca brani Krapikas. Ipak, Ivanušec prvi reagira na odbijenu loptu i posprema je u mrežu za 1:0.

Nedugo prije pogotka veliku je priliku imao Musa, a u nastavku prvog dijela Hrvatska je imala još nekoliko obećavajućih prigoda, no na odmor se otišlo s minimalnom prednošću.

Litva je izjednačenje osigurala nakon gužve u hrvatskom kaznenom prostoru, preciznim udarcem Antanavičiusa u 60. minuti, no mladi se Vatreni nisu dali smesti.

Asistent Bistrović i strijelac Posavec - igrači koji su ušli s klupe za pričuve - režirali su protunapad za 2:1 u 73. minuti, a da bi u samoj završnici Ivanušec oduzeo loptu i povratnim dodavanjem pronašao Bistrovića, koji postavlja konačnih 3:1.

U drugoj utakmici dana Skupine 4 Češka je kod kuće svladala San Marino 6:0, a Hrvatska u sljedećem nastupu dočekuje upravo Češku, 18. studenoga u Velikoj Gorici.

14.11.2019., LFF stadionas, Vilnius. Gledatelja: 243
Suci: Kristoffer Hagenes (NOR), Geir Oskar Isaksen (NOR), Anders Olav Dale (NOR)
7Eligijus Jankauskas
82'
8Nikola Moro
75'
18Edvinas Kloniūnas
8'
11Mario Ćuže
65'
19Deividas Šešplaukis
88'
7Luka Ivanušec
9'
90'+1'
5Ernestas Stočkūnas9Antonio Marin
46'
8Edgaras Utkus
82'
14Boško Šutalo
13Domantas Antanavičius
60'
72'
20Ivan Lepinjica
17Pijus Širvys
51'
90'
3Domagoj Bradarić
2Benas Šatkus15Joško Gvardiol
10Edgaras Dubickas
88'
16Petar Musa
75'
22Ovidijus Šiaulys12Dominik Kotarski
11Renatas Banevičius4Vinko Soldo
20Matas Vareika
88'
6David Čolina
14Karolis Uzėla
90'
10Lovro Majer
90'+1'
16Matas Ramanauskas
82'
2Marin Šverko
15Titas Milašius19Franko Kovačević
75'
9Justinas Marazas
82'
17Kristijan Bistrović
82'
89'
65'
6Vilius Armalas13Mihael Žaper
75'
21Ignas Kružikas
88'
18Ivan Posavec
73'
46'
(-)Bišćan Igor

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija u četvrtak igra svoju treću kvalifikacijsku utakmicu za odlazak na Europsko prvenstvo 2021. godine.

Nakon domaćeg poraza od Škotske (1:2) i pobjede u San Marinu (0:7), Hrvatska U-21 kvalifikacije za europsku smotru nastavlja u Vilniusu, gdje će snage odmjeriti s Litvom.

"Ta je utakmica jako važna, nema mnogo susreta u kvalifikacijama i svi su bodovi izrazito vrijedni. Čeka nas težak posao protiv jedne čvrste reprezentacije, što dokazuju njihove posljednje igre i rezultati. Pružaju dobar otpor, no mi smo došli pobijediti i pokušat ćemo to ostvariti", najavio je novi hrvatski izbornik Igor Bišćan.

Po njegovom su dolasku mladi Vatreni postigli 11 pogodaka u dva pobjednička nastupa te se nada nastaviti u istom smjeru.

"U ovim kratkim okupljanjima pokušavam prenijeti igračima svoje ideje. Oni su kvalitetni, talentirani i još uvijek imamo dobru šansu završiti prvi u skupini. Moramo biti maksimalno ozbiljni, spremni uložiti maksimalan trud i tada će naša kvaliteta napraviti razliku. Naši igrači uglavnom već sada igraju za ozbiljne klubove, neki i na razini Lige prvaka, i dobro smo pokriveni na svim pozicijama", istaknuo je.

Litva je u sva svoja prva četiri nastupa gostovala te će joj dvoboj s Hrvatskom biti domaća premijera u ovom ciklusu. Izabranici Donatasa Vencevičiusa pobijedili su San Marino (3:0), poraženi su kod Češke (0:2) i Grčke (0:1) te su osvojili bod u Škotskoj (0:0).

"Litva ima jako kvalitetnog vratara, nekoliko opasnih ofenzivaca, a oslanjaju se na kontre i tranzicije. Tu mogu biti posebno neugodni ako ih ne shvatimo ozbiljno. Prihvaćamo ulogu favorita, ali napravit ćemo sve što prave momčadi moraju napraviti kako bi pobijedile. Jasno, nema nikakvih garancija, no bit ćemo ozbiljni. Uloga favorita neće nam ukloniti fokus s našeg zadatka, a to je pobjeda", zaključio je Bišćan.

Susret Litve i Hrvatske počinje u 17:30 sati, a poslije gostovanja u Vilniusu, mladi Vatreni vraćaju se u domovinu kako bi već za četiri dana, 18. studenoga, u Velikoj Gorici dočekali Češku.