Slavena, "nula"
Gorice i Šibenika

23.07.2022.
Dinamo vrlo uvjerljiv kod Slavena, "nula" Gorice i Šibenika

Prve su ovosezonske bodove međusobnim remijem osvojili Gorica i Šibenik (0:0), dok je Dinamo drugu pobjedu zaredom ostvario kod Slaven Belupa - nakon ranog vodstva Koprivničana uslijedio je uvjerljiv odgovor prvaka (5:1).

Gorica - Šibenik 0:0 (0:0)

Nakon uvodnih poraza od Osijeka i Rijeke, Gorica i Šibenik remizirali su u utakmici u kojoj se mreže nisu tresle. Obje su momčadi u završnici dvoboja bile nadomak pogotka, no Arai i Vojtko naciljali su okvire vrata.

Slaven Belupo - Dinamo 1:5 (1:3)

Već u drugoj minuti koprivničkog sraza dosuđen je kazneni udarac za Slaven Belupo: Livaković je obranio pokušaj Marine, no Marina odbijenu loptu posprema u mrežu za 1:0.

Uslijedio je brz i efikasan odgovor aktualnog prvaka Hrvatske - Baturina je efektno završio akciju za izjednačenje, potom je precizan bio Oršić na asistenciju Menala, a u 19. minuti Drmić iz gužve postiže i treći Dinamov pogodak na utakmici.

U 74. minuti Mišić glavom nakon udarca iz kuta ispisuje na semaforu 4:1 za Dinamo, a konačnih 5:1 postavio je Špikić.