europske puteve

28.07.2022.
Rijeka i Osijek završili svoje europske puteve

Momčadi Rijeke i Osijeka ove su sezone zaustavljene na prvoj europskoj prepreci, u drugom pretkolu Konferencijske lige.

Rijeka je na gostovanju kod švedskog Djurgardena pokušala nadoknaditi zaostatak (1:2) iz prve utakmice, no domaćin je u Stockholmu ubilježio i drugu pobjedu te prošao u nastavak natjecanja u Konferencijskoj ligi.

Za domaće slavlje 2:0 pobrinuli su se Hien u 55. i Banda u 84. minuti dvoboja. Djurgarden će u trećem pretkolu igrati protiv rumunjskog Sepsija, koji je na jedanaesterce prošao ljubljansku Olimpiju.

Osijek je iz Kazahstana donio prednost 2:1, no Kizilžar je na Gradskom vrtu pobijedio 2:0 te izborio svoje mjesto u trećem pretkolu.

Pogotke su za goste postigli Ivaniadze i Kone sredinom drugog poluvremena, a kazahstanska će momčad tako odmjeriti snage s ciparskim APOEL-om, boljim od bugarskom Boteva.

U trećem pretkolu kvalifikacijama Konferencijske lige priključuje se splitski Hajduk, koji će igrati protiv portugalskog predstavnika Vitorije iz Guimaraesa, koja je izbacila mađarsku Puskas Akademiju.