Lokomotiva i Hajduk
u finalu Kupa

17.04.2013.
Lokomotiva i Hajduk u finalu Kupa

Kao što su sugerirali i rezultati iz prvih utakmica polufinala Hrvatskog nogometnog kupa, u uzvratnim susretima Lokomotiva i Hajduk potvrdili su plasman u finale. Doduše, za razliku od Lokomotive koja je s uvjerljivih 3:0 pobijedila Cibaliju, Hajduk je eliminirao Slaven Belupo zbog pobjede iz prve utakmice budući da je u uzvratu susret završio neodlučeno 1:1. Gosti iz Koprivnice pred lijepo ispunjenim tribinama Poljuda poveli su u prvom poluvremenu, propustili još nekoliko dobrih prilika, a onda je u drugom poluvremenu Hajduk uspio doći do poravnanja i sačuvati taj rezultat do kraja susreta.

LOKOMOTIVA -  CIBALIA  3 : 0 (2:0)

Zagreb: Stadion u Maksimiru, gledatelja 600

Suci: Šimčić, Fegeš, Devčić, Zebec, kontrolor suđenja Tenžera, delegat Ivić

LOKOMOTIVA: Domagoj Picak, Tomislav Barbarić, Leonard Mesarić-kapetan, Domagoj Antolić, Mate Maleš, Karlo Bručić, Ivan Boras, Mario Šitum (77. Mario Musa), Marko Pjaca (61. Ivan Peko), Andrej Kramarić,  Dinko Trebotić(69. Mathias Chago),  trener Tomislav Ivković

CIBALIA: Mladen Matković, Marin Matoš, Mladen Bartolović (67. Tomislav Pavličić), Dario Župarić-kapetan, Matej Mitrović, Mato Miloš, Petar Filipović, Frane Vitaić, Marko Terzić (46. Ivan Koledić), Tomislav Mazalović /76. Jakov Puljić), trener Miroslav Bojko

Strijelci: 1:0 Šitum (19.), 2:0 Antolić (43.), 3:0 Kramarić (89.)

Žuti kartoni:  Musa (Lokomotiva),  Mazalović (Cibalia)

HAJDUK-SLAVEN BELUPO 1 : 1 (0:1)

Split: Stadion Poljud, gledatelja 15.000

Suci: Pristovnik, Conjar, Crnčić, Vidulin, kontrolor suđenja Vukić, delegat utakmice Jurišić

HAJDUK: Goran Blažević, Antonio Milić, Avdija Vršajević (78. Dino Mikanović), Anton Maglica (51. Danijel Stojanović), Goran Jozinović, Mijo Caktaš (89. Zoran Plazonić), Mario Maloča-kapetan, Ivan Vuković, Ruben Lima, Tino Sven Sušić, Jean Kouassi, trener Mišo Krstičević

SLAVEN BELUPO: Tomislav Pelin, Elvis Kokalović-kapetan (46. Jurica Pranjić), Mato Grgić, Igor Bubnjić, Dario Čanađija, Petar Brlek (79. Mario Jelavić), Dejan Glavica, Mateas Delić, Vedran Purić, Mario Gregurina, Nikola Rak (87. Martin Šaban), trener- Pavo Crnac

Strijelci: 0:1 Glavica (33.), 1:1 Milić (72.)

Žuti kartoni:  Sušić, Stojanović (Hajduk),  Pranjić (Slaven Belupo)