Hrvatske U-21,
hat-trick Jakoliša

08.11.2017.
Nova pobjeda Hrvatske U-21, hat-trick Jakoliša

Hrvatska U-21 nastavila je pobjedničkim stazama na putu prema Europskom prvenstvu. U srijedu je u Velikoj Gorici nadjačala reprezentaciju San Marina.

U-21: HRVATSKA - SAN MARINO 5:0 (1:0)
Kvalifikacije za EP U-21, Skupina 1.
ŠRC Velika Gorica, Velika Gorica.

Sudac: G. Vadačkoria (Gruzija)

Strijelci: 1:0 - Jakoliš (45'), 2:0 - Bočkaj (60'), 3:0 - Jakoliš (69'), 4:0 - Jakoliš (80'), 5:0 - Brekalo (90+3')

Žuti kartoni: Vultaggio (90+1')

Hrvatska: Posavec, Sosa, Ćaleta-Car, Šimić, Karačić, Šunjić (od 78' Bašić), Balić, Brekalo, Ćorić (od 83' Ivanušec), Bočkaj (od 73' Majer), Jakoliš. Izbornik: N. Gračan.

San Marino: De Angelis (od 56' Marconi), D'Addario, Censoni, Casadei, Grandoni, Battistini (od 87' Venerucci), Mularoni, Lunadei, Tamagnini (od 70' C. Gatti), Tomassini, Vultaggio. Izbornik: F. Constantini.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija zadržala je svoj maksimalan učinak u Skupini 1 kvalifikacija za europsku smotru, pobijedivši nakon Moldove, Bjelorusije i Češke nacionalnu selekciju San Marina.

Izabranici Nenada Gračana načeli su mrežu gostiju tek na samom kraju prvog dijela, nakon nekoliko dobrih intervencija vratara De Angelisa. Tada je po desnoj strani prošao Jakoliš i silovito pogodio bližu stranu gostujućih vrata.

Igrala se 60. minuta kada je Bočkaj povisio na 2:0 preciznim prizemnim udarcem iz daljine, a Jakoliš je iskoristio prigodu u 69. minuti za svoj drugi pogodak na utakmici.

Svoj je hat-trick hrvatski napadač upotpunio glavom u 80. minuti, za 4:0, da bi Brekalo prodorom po lijevoj strani u trećoj minuti sudačke nadoknade postavio konačnih 5:0. Vrijedi istaknuti kako su Jakoliš i Balić u nastavku pogodili i okvir gola.

Hrvatska se ovom pobjedom bodovno izjednačila s Grčkom na čelu skupine, uz bolju gol-razliku (15:2 naspram 14:1), a sljedeći je na rasporedu upravo međusobni susret, 13. studenoga u Solunu.

08.11.2017., Stadion NK Radnik, Velika Gorica
Suci: Vadachkoria George (GEO), Varamishvili Levan (GEO), Elikashvili Giorgi (GEO)
Četvrti sudac: Kikacheishvili Goga (GEO)
5
San Marino
0
12Josip Posavec1Mirco De Angelis
56'
2Fran Karačić2Alessandro D'Addario
3Borna Sosa3Andrea Grandoni
4Ivan Šunjić
78'
4Michael Battistini
87'
5Duje Ćaleta-Car5Luca Censoni L. Censoni
7Josip Brekalo
90'+3'
6Enrico Casadei
8Ante Ćorić
83'
7Marcello Mularoni
9Marin Jakoliš
45'
69'
80'
8Lorenzo Lunadei
11Petar Bočkaj
60'
73'
9Andrea Tamagnini
70'
15Lorenco Šimić10Fabio Tomassini
16Andrija Balić11Vincent Vultaggio
90'+1'
1Adrian Šemper12Eugenio Marconi
56'
10Nikola Moro13Mattia Valentini
13Petar Mamić14Nicola Della Valle
14Petar Bosančić15Davide Venerucci
87'
17Luka Ivanušec
83'
16Filippo Quaranta
18Toma Bašić
78'
17Matteo Giardi
19Lovro Majer
73'
18Cristian Gatti C. Gatti
70'
Nenad GračanFabrizio Costantini ((SMR))

Hrvatska nogometna televizija u srijedu prenosi kvalifikacijsku utakmicu mladih Vatrenih protiv San Marina, s početkom u 14:00 sati.

U svom četvrtom nastupu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, Hrvatska U-21 dočekuje San Marino u Velikoj Gorici. Izabranici Nenada Gračana u prva su tri susreta ubilježili pobjede, a poslije dvoboja sa San Marino odlaze na gostovanje kod vodeće Grčke.

Utakmica se može pratiti u televizijskom programu Hrvatske nogometne televizije te putem interneta, na pripadajućoj Kickoff platformi.

HRVATSKA U21 vs SAN MARINO U21 - HNTV

U srijedu, 8. studenog, od 14 sati na našoj Kickoff platformi pratite izravni prijenos kvalifikacijskog susreta za Europsko prvenstvo 2019. godine između Hrvatske U-21 i San Marina U-21.