Remi Hrvatske sa
Srbijom

06.09.2013.
Remi Hrvatske sa Srbijom

Utakmica na Marakani završila je bez pobjednika. Mandžukić i Mitrović pogodili su za konačnih 1:1.

SRBIJA - HRVATSKA 1:1 (0:0)
Kvalifikacije za SP 2014., 6. rujna 2013.
Stadion Marakana, Beograd, Srbija.

Sudac: Felix Brych (Njemačka)

Strijelci: 0:1 - Mandžukić (53'), 1:1 - Mitrović (66')

Žuti kartoni: Mitrović (32'), Tošić (38'), Eduardo (42'), Fejsa (45'), Vukojević (64'), Matić (68'), Srna (85')

Crveni kartoni: Matić (75'), Šimunić (80')

Srbija: Stojković, Kolarov, Nastasić, Subotić, Ivanović, Fejsa (od 79' Petrović), Matić, Marković, Đuričić (od 56' Tadić), Tošić (od 56' Sulejmani), Mitrović. Izbornik: Siniša Mihajlović.

Hrvatska: Pletikosa, Srna, Ćorluka, Šimunić, Lovren, Vukojević, Modrić, Rakitić (od 77' Jelavić), Olić (od 57' Perišić), Mandžukić, Eduardo (od 63' Kovačić). Izbornik: Igor Štimac.

U osmom nastupu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu Hrvatska je gostovala u Beogradu i osvojila jedan bod. Sa Srbijom je odigrala 1:1.

Prvo je poluvrijeme proteklo u boljoj igri Srbije, a već u šestoj minuti Mitrović je nakon udarca iz kuta pogodio vratnicu. Pletikosa je potom zaustavio pokušaj Tošića, a još je i Nastasić stigao zaprijetiti glavom.

Do prednosti su ipak stigli izabranici Igora Štimca, u 53. minuti, kada je kapetan Srna proigrao Mandžukića, a Bayernov napadač mirno je matirao Stojkovića.

Srbija je poravnala 13 minuta poslije. Nakon ubačaja Sulejmanija, Mitrović najviše skače i glavom trese mrežu.

Obje su reprezentacije kraj dočekale s desetoricom igrača na terenu. Matić je u 75. minuti dobio drugi žuti karton, a Šimunić je deset minuta prije isteka vremena zbog prekršaja dobio izravni crveni karton.

06.09.2013., Marakana, Beograd. Gledatelja: 30000
Suci: Felix Brych (GER), Mark Borsch (GER), Stefan Lupp (GER)
Četvrti sudac: Florian Meyer (GER)
Srbija
1
1
1Vladimir Stojković1Stipe Pletikosa
5Matija Nastasić18Ivica Olić
56'
6Branislav Ivanović7Ivan Rakitić
77'
7Zoran Tošić
38'
56'
10Luka Modrić
9Aleksandar Mitrović
32'
66'
5Vedran Ćorluka
11Aleksandar Kolarov6Dejan Lovren
14Nemanja Matić
68'
75'
8Ognjen Vukojević
64'
15LJubomir Fejsa
45'
3Josip Šimunić
81'
19Filip Đuričić
56'
17Mario Mandžukić
58'
20Neven Subotić11Darijo Srna
86'
21Lazar Marković
79'
22Eduardo Alves Da Silva
42'
63'
12Damir Kahriman23Danijel Subašić
2Antonio Rukavina12Dario Krešić
3Nikola Maksimović15Alen Halilović
4Milan Biševac2Igor Bubnjić
8Radosav Petrović
79'
19Arijan Ademi
10Dušan Tadić
56'
13Ante Rebić
13Ivan Radovanović16Hrvoje Milić
16Luka Milivojević4Ivan Perišić
56'
17Nenad Tomović9Nikica Jelavić
77'
18Filip Đorđević21Domagoj Vida
22Miralem Sulejmani
56'
14Nikola Kalinić
23Branimir Aleksić20Mateo Kovačić
63'
Siniša MihajlovićIgor Štimac

U svom osmom nastupu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2014. godine, Hrvatska će istrčati na beogradsku Marakanu.

Srbija - Hrvatska

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2014.
6. rujna 2013., 20:45 sati
Beograd, stadion Marakana

Nastavak hrvatskog puta prema svjetskoj smotri u Brazilu vodi u Beograd, gdje će u petak navečer, na stadionu Crvene zvezde, biti odigran novi kvalifikacijski dvoboj izabranika Igora Štimca.

Hrvatska je po dolasku u glavni grad Srbije, u četvrtak, odradila trening te spremna dočekuje tešku, ali ne i nepremostivu zapreku.

"Nema razloga za srljanje i jurnjavu, naše je drugo mjesto čvrsto, zabetonirano. No, Hrvatska je došla pobijediti", najavio je izbornik Štimac.

U sastavu Hrvatske neće biti Ivana Strinića, braniča ukrajinskog Dnipra, koji je otpao zbog ozljede i umjesto kojega je pozvan Igor Bubnjić iz Udinesea. "Imamo 23 kandidata koji gotovo ravnopravno konkuriraju za momčad. Svi moraju biti spremni zauzeti mjesto", rekao je Štimac dan prije susreta.

U okršaju istih protivnika koji je odigran u ožujku u Zagrebu, Hrvatska je pobijedila Srbiju rezultatom 2:0, a strijelci su u prvom poluvremenu bili Mario Mandžukić i Ivica Olić.

Na tablici skupine A u europskom dijelu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo vodi Belgija s 19 bodova iz sedam utakmica, a Hrvatska ima 16. Slijede Srbija sa sedam osvojenih bodova, Wales sa šest (iz šest utakmica) te Škotska s pet bodova. Posljednja je zasad Makedonija s četiri boda iz šest utakmica.

"Susret u Beogradu je ključ. Sve je još otvoreno, Belgija nema lake protivnike. Pobijedimo li u Beogradu, otvaraju nam se šanse za prvo mjesto", istaknuo je hrvatski reprezentativac Ognjen Vukojević.

Nakon gostovanja u Srbiji, Hrvatskoj predstoje još utakmice s Belgijom kod kuće i sa Škotskom u gostima.