sigurna protiv
Latvije

19.11.2013.
Hrvatska U-21 sigurna protiv Latvije

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija vratila se na pobjedničke staze uspješno odrađenim dvobojem protiv Latvije u Puli.

U-21: HRVATSKA - LATVIJA 3:1 (3:0)
Kvalifikacije za EP 2015., 19. studenoga 2013.
Stadion Aldo Drosina, Pula.

Sudac: Jonathan Lardot (Belgija)

Strijelci: 1:0 - Jedvaj (4'), 2:0 - Brozović (8' - 11m), 3:0 - Perica (33'), 3:1 - Rei (81')

Žuti kartoni: Šadčins (30'), Kluškins (44'), Mišić (45'), Jedvaj (68'), Gilničs (68'), Močinić (87')

Hrvatska: Delač, Jedvaj, Datković, Šimunović, Gorupec, Radošević, Močinić, Brozović, Šitum, Mišić (od 71' Miloš), Perica (od 86' Čulina). Izbornik: N. Gračan.

Latvija: Grigorjevs, Plendiškis, Barinovs, Gilničs, Jagodinskis, Joksts (od 83' Gucs), Kluškins, Ulimbaševs, Savalnieks (od 73' Rei), Šadčins (od 77' Lonščakovs), Čistjakovs. Izbornik: D. Kazakevičs.

Nakon četiri uzastopne pobjede na početku kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2015. godine u Češkoj, Hrvatska U-21 poražena je u petak u Puli od Švicarske, no već je u utorak okusila slavlje na stadionu Aldo Drosina. Izabranici Nenada Gračana svladali su Latviju 3:0.

Hrvatska je sve dileme oko pobjednika otklonila već u prvom poluvremenu utakmice. Poslije samo četiri minute, na Brozovićevu je asistenciju pogodio Jedvaj, a nakon samo četiri minute kapetan Brozović precizan je bio s bijele točke, nakon prekršaja Grigorjevsa na Perici.

Na treći se pogodak čekalo do 33. minute, kada je Brozović ponovno bio asistent, a strijelac je postao Perica.

U drugom je poluvremenu, uz nekoliko prigoda s obje strane, Hrvatska sačuvala svoje vodstvo i osvojila nova tri boda. Poraz gostiju tek je ublažio Rei, u 81. minuti, samo desetak minuta nakon što je ušao u igru.

Mladi su Hrvati ovom pobjedom pobjegli prvim pratiteljima, Švicarcima, na šest bodova prednosti, uz utakmicu više. Kvalifikacije će nastaviti u svibnju 2014. godine protiv još jednog opasnog konkurenta, Ukrajine, koja ima šest bodova, ali i samo tri odigrana susreta.

19.11.2013., Aldo Drosina, Pula. Gledatelja: 850
Suci: Jonathan Lardot (BEL), Danny Huens (BEL), Christophe Berbiers (BEL)
17Petar Mišić
45'
71'
4Vitalijs Barinovs
2Tin Jedvaj
4'
68'
5Edijs Joksts
83'
9Stipe Perica
33'
86'
7Glebs Kluškins
44'
7Mario Šitum9Danils Ulimbasevs
4Niko Datković11Roberts Savalnieks
73'
8Marcelo Brozović
8'
13Aleksejs Gilnics
68'
3Jozo Šimunović14Valerijs Cistjakovs
13Ivan Močinić
87'
15Ilja Sadcins
30'
77'
22Simon Sluga12Raivo Varazinskis
19Mato Miloš
71'
8Denis Igors Rei
81'
73'
18Marko Pjaca18Artjoms Lonscakovs
77'
15Filip Mrzljak20Toms Gucs
83'
5Dario Župarić6Artjoms Loginovs
16Karlo Bručić10Andrejs Kirilins
23Antonini Čulina
86'
16Dmitrijs Hmizs
Nenad GračanDainis Kazakevičs

Poslije domaćeg poraza od Švicarske, Hrvatska U-21 igra još jedan susret u Puli. Na Aldo Drosinu u utorak stiže reprezentacija Latvije.

Pod vodstvom novog izbornika Nenada Gračana, mlada hrvatska nogometna reprezentacija nastavlja svoj put prema Europskom prvenstvu 2015. godine u Češkoj.

U četvrtak su njegovim nogometašima Švicarci uzvratili za poraz u Luganu, no prilika za iskupljenje pruža se vrlo brzo. Ponovno u Puli, Hrvatska U-21 igra protiv Latvije i tražit će sva tri boda za povećanje prednosti na čelu tablice. Samo prvo mjesto u skupini vodi u doigravanje za plasman na završni turnir.

Latvija iza sebe ima dvije pobjede nad Lihtenštajnom, uključujući i gostujuće slavlje prošlog petka 2:0. Pogotke su tada postigli Savalnieks i Karašausks u drugom poluvremenu. Kod kuće su Latvijci poraženi od Švicarske (2:0) i Ukrajine (5:1).

Utakmicu Hrvatske i Latvije sudit će belgijski sudac Jonathan Lardot, a početak je zakazan u 16:00 sati.

U ponedjeljak, Ukrajina je u Thunu pobijedila Švicarsku rezultatom 2:1.

Hrvatska U-21 kvalifikacije će nastaviti u 28. svibnja iduće godine, domaćim dvobojem protiv Ukrajine.