slavila i u
Švicarskoj

14.10.2013.
Hrvatska U-21 slavila i u Švicarskoj

U četvrtom nastupu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo u Češkoj Hrvatska reprezentacija U-21 ostvarila je i četvrtu pobjedu, ovoga puta kod jake Švicarske.

U-21: ŠVICARSKA - HRVATSKA 0:2 (0:1)
Kvalifikacije za EP 2015., 14. listopada 2013.
Stadion Cornaredo, Lugano, Švicarska.

Sudac: Carlos del Cerro (Španjolska)

Strijelci: 0:1 - Brozović (38'), 0:2 - Brozović 0:2 (76')

Žuti kartoni: Ajeti (37')

Švicarska: Spiegel, Benito, Lacroix, Ajeti, Widmer, Jevtić (od 75' Brahimi), Martinelli, Buff (od 88' Veloso), Khelifi (od 65' Frey), Freuler, Ben Khalifa. Izbornik: P. Tami.

Hrvatska: Zelenika, Šimunović, Datković, Bubnjić, Gorupec, Radošević, Močinić, Šitum, Brozović (od 90' Miličević), Kovačić (od 70' Mrzljak), Rebić (od 46' Bručić). Izbornik: N. Kovač.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija nastavila je svoj pobjednički niz u borbi za europsku smotru 2015. godine. Dvije pobjede nad Lihtenštajnom nadogradila je gostujućim pobjedama kod najvećih konkurenata, Ukrajine te sada i Švicarske.

Iako je Švicarska u Luganu sredinom prvog poluvremena pojačala pritisak prema hrvatskim vratima, na odmor se otišlo s prednošću momčadi pod vodstvom Nike Kovača. Igrala se 38. minuta kada je Marcelo Brozović iz slobodnog udarca s dvadesetak metara lijepo pogodio preko živog zida, uz samu Spiegelovu vratnicu.

U drugom dijelu, nakon jednog dobrog udarca Bubnjića te odlične obrane Zelenike, kada mu je opasno zaprijetio Frey, mladi su Hrvati stigli i do drugog pogotka.

Marcelo Brozović, kapetan hrvatskog sastava, okončao je u 76. minuti na asistenciju Karla Bručića brz i jednostavan protunapad za novu radost. Ben Khalifa imao je izvrsnu prigodu smanjiti rezultat u sudačkoj nadoknadi, no Zelenika je uhvatio njegovu loptu i slavlje Hrvatske moglo je početi.

U drugoj današnjoj utakmici u skupini Ukrajina je uvjerljivo pobijedila u Latviji, rezultatom 5:1, a hat-trick je postigao Budkivskyj.

14.10.2013., Cornaredo, Lugano. Gledatelja: 4182
Suci: Carlos Del Cerro Grande (ESP), Roberto Alonso Fernandez (ESP), Abraham Alvarez Canton (ESP)
5Arlind Ajeti
37'
7Mario Šitum
6Remo Freuler8Marcelo Brozović
38'
76'
90'
7Darko Jevtic
74'
9Ante Rebić
45'+1'
8Alessandro Martinelli13Ivan Močinić
9Nassim Ben Khalifa14Toni Gorupec
10Oliver Buff
88'
20Mateo Kovačić
70'
11Salim Khelifi
64'
21Igor Bubnjić
12Yvon landry Mvogo Nganoma12Matej Delač
16Max Veloso
88'
10Hrvoje Milićević
90'
17Mergim Brahimi
74'
15Filip Mrzljak
70'
18Michael Frey
64'
16Karlo Bručić
45'+1'
14Bruno Martignoni5Dario Župarić
15Saulo Decarli11Mislav Oršić
19Haris Tabakovic19Mato Miloš
Pierluigi TamiNiko Kovač

Momčad pod vodstvom Nike Kovača u ponedjeljak igra jednu od najzahtjevnijih utakmica u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2015. godine.

Sa sve tri pobjede u tri dosadašnje kvalifikacijske utakmice, Hrvatska U-21 odlazi u Lugano, na noge švicarskoj izabranoj vrsti, koja slovi za jednog od favorita Skupine 5. Hrvatska je dva puta svladala Lihtenštajn, a slavila je i na teškom gostovanju u Ukrajini, u Lvivu (2:0).

Zagrebačka prezentacija protiv Lihtenštajna, s četiri pogotka u protivničkoj mreži u Kranjčevićevoj prije četiri dana, zadovoljila je izbornika Niku Kovača, te postavila dodatne temelje za optimizam protiv Švicarske.

"Protiv Švicarske bit će sasvim drugačija utakmica. Bit će intenzivnije, ali opet idemo po pozitivan rezultat - neriješeno ili pobjedu. Ostajem pri tome da su Švicarska i Ukrajina favoriti, ali nadamo se dobrom ishodu. Ove tri pobjede daju nam samopouzdanje i vjeru", rekao je Niko Kovač, bivši kapetan hrvatske seniorske reprezentacije.

Za dvoboj sa Švicarcima iz A selekcije stigli su Mateo Kovačić, Šime Vrsaljko i Igor Bubnjić, u dogovoru sa stručnim stožerom Igora Štimca, te će Hrvatska U-21 imati tri aduta više u borbi za očuvanje prvog mjesta u skupini.

Švicarska je u svoje prve dvije utakmice u kvalifikacijama, u rujnu, pobijedila Latviju u gostima 2:0 te Lihtenštajn u gostima 6:0.

"Slijedi nam snažan protivnik. Hrvatska će biti sjajan ispit za Švicarsku i prilika da napravimo novi korak naprijed. U pripremnim smo susretima igrali protiv vrhunskih reprezentacija poput Njemačke i Portugala te znamo da možemo držati visoku razinu igre. Hrvatsku smo gledali i uživo u Ukrajini", poručio je švicarski izbornik Pierluigi Tami prije susreta.

Sudit će Španjolac Carlos del Cerro, a utakmica počinje u 18:30.