Hrvatska U-21
slavila i u Ukrajini

09.09.2013.
Hrvatska U-21 slavila i u Ukrajini

U svom drugom nastupu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2015. godine, izabranici Nike Kovača upisali su i drugu pobjedu.

U-21: UKRAJINA - HRVATSKA 0:2 (0:2)
Kvalifikacije za EP 2015., 9. rujna 2013.
Lviv, Arena Lviv.

Sudac: Antonis Giachos (Grčka)

Strijelci: 0:1 - Rebić (17'), 0:2 - Brozović (20')

Žuti kartoni: Gorupec (51'), Nojok (54'), Kulač (56'), Zelenika (66'), Curikov (85')

Ukrajina U-21: Denčuk, Ordec, Nepliah, Karavajev (od 46' Kulač), Bolbat (od 80' Čurko), Curikov, Nojok, Kalytvyncev, Babenko (od 46' Malinovskyj), Nasonov, Bohašvili. Izbornik: S. Kovalec.

Hrvatska U-21: Zelenika, Vrsaljko, Šimunović, Župarić, Gorupec, Radošević, Brozović, Mišić (od 66' Šitum), Kovačić (od 86' Močinić), Pjaca, Rebić (od 78' Mrzljak). Izbornik: N. Kovač.

Uz pobjedu u Lihtenštajnu, Hrvatska U-21 od ponedjeljka na svom kontu ima i vrlo vrijedna tri boda iz Ukrajine. Na gostovanju u Lvivu Hrvatska U-21 stigla je do pobjede rezultatom 2:0.

Do vodstva su mlade hrvatske nogometne nade stigle u 17. minuti, kada je Kovačić izvrsnom loptom poslužio Rebića, koji vara svog čuvara i matira domaćeg vratara za 1:0.

Samo tri minute poslije Rebić se iz strijelca prometnuo u asistenta. Vrlo je lijepo proigrao Brozovića, koji uspijeva skrenuti loptu i tako prevariti Denčuka za udvostručenje hrvatske prednosti.

Ukrajinci u prvom dijelu nisu bili opasni, a Hrvatska je odigrala još nekoliko dobrih akcija, da bi tik prije odlaska na odmor Rebića zaustavila prečka.

S dvojicom novih igrača u sastavu, domaćin je u drugom poluvremenu odigrao bolje i češće pritiskao, no Hrvatska nije ispuštala svoje vodstvo te je mogla uzdignutih ruku napustiti teren.

09.09.2013., Arena Lviv, Lviv. Gledatelja: 5830
Suci: Athanasios Giachos (GRE), Dimitrios Saraidaris (GRE), Dimitrios Tatsis (GRE)
Četvrti sudac: Anastasios Kakos (GRE)
Ukrajina
0
2
1Artur Denchuk1Oliver Zelenika
70'
3Ivan Ordets2Šime Vrsaljko
4Oleksandr Karavayev
51'
3Jozo Šimunović
6Sergii Bolbat
85'
5Dario Župarić
7Andriy Tsurikov
85'
6Josip Radošević
8Oleksandr Noiok
53'
8Marcelo Brozović
19'
9Vladyslav Kalitvintsev9Ante Rebić
16'
83'
10Ruslan Babenko
51'
14Toni Gorupec
56'
13Oleksandr Nasonov17Petar Mišić
71'
17Ievgen Bokhasvili19Marko Pjaca
19Ievgen Nepliakh20Mateo Kovačić
86'
12Yevgen Galchuk12Matej Delač
14Ruslan Malinovskyi
51'
7Mario Šitum
71'
21Vladyslav Kulach
56'
51'
13Ivan Močinić
86'
22Vyacheslav Churko
85'
15Filip Mrzljak
83'
5Dmytro Ryzhuk10Hrvoje Milićević
11Leonid Akulinin11Mislav Oršić
16Igor Ozarkiv16Karlo Bručić
Serhiy KovaletsNiko Kovač

Hrvatski nogometaši do 21 godine starosti pred sobom imaju zahtjevan test u Ukrajini. Dvoboj je najavio izbornik Niko Kovač.

U-21: Ukrajina - Hrvatska

Kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2015.
9. rujna 2013., 18:30 sati
Lviv, Arena Lviv

Nakon pobjede u Lihtenštajnu (5:0), mladu hrvatsku reprezentaciju 9. rujna čeka drugi kvalifikacijski susret za odlazak na Europsko prvenstvo 2015. godine u Češkoj. Izabranici Nike Kovača gostuju kod svojih vršnjaka iz Ukrajine, a utakmica će biti odigrana na Areni Lviv.

Na popisu kandidata Niko Kovač morao je napraviti određene promjene zbog ozljeda. Umjesto Antoninija Čuline bio je pozvan Marko Bencun, ali je potom umjesto Bencuna pozvan Marko Pajač.

O eventualnom dolasku trojice mladih nogometaša iz seniorske reprezentacije bit će odlučeno poslije utakmice u Beogradu u petak: "Rebić, Kovačić i Halilović pridružit će nam se ukoliko izbornik A reprezentacije to odobri. Naravno da bih volio da dođu, s njima smo još kvalitetniji".

Domaćin je itekako snažan suparnik, naglasio je Kovač: "Ukrajina je vrlo kvalitetna momčad, na područjima tehnike, taktike, zajedništva i fizičke spreme, oni su koordinirani i mogu odigrati svih 90 minuta na vrhunskoj razini, u punom sprintu. Čeka nas veliki protivnik, pogotovo u gostima, ali idemo na pozitivan rezultat".

"Rezultat iz Lihtenštajna je odličan, ali igrom nisam bio zadovoljan. U drugom poluvremenu smo zabili četiri gola, no igra nije bila dovoljno kvalitetna i nije mi se svidjela. Odradit ćemo analizu tog susreta, ali u Vaduzu smo mi morali probijati obranu, a u Ukrajini će domaćin pokušati dominirati i moramo taktikom pokušati parirati", zaključio je.