Lihtenštajna

10.10.2013.
Hrvatska U-21 opet uvjerljiva protiv Lihtenštajna
  • Najava

Nakon kolovoških 5:0 u Vaduzu, mlada hrvatska nogometna reprezentacija ponovno je nadjačala vršnjake iz Lihtenštajna te vodi u svojoj kvalifikacijskoj skupini za EP 2015. godine.

U-21: HRVATSKA - LIHTENŠTAJN 4:0 (3:0)
Kvalifikacije za EP 2015., Skupina 5.
10. listopada 2013., Zagreb

Sudac: Alijar Agajev (Azerbajdžan)

Strijelci: 1:0 - Šitum (14'), 2:0 - Šitum (22'), 3:0 - Brozović (44'), 4:0 - Oršić (65')

Žuti kartoni: Ospelt (62'), Mrzljak (78')

Hrvatska U-21: Delač, Datković, Župarić, Miloš, Bručić, Brozović (od 46' Močinić), Mrzljak, Šitum (od 46' Pajač), Miličević, Oršić (od 74' Mlinar), Čulina. Izbornik: N. Kovač.

Lihtenštajn U-21: Lo Russo, Eberle, Malin, Foser, Maag, Zimmermann (od 71' Sele), Kühne (od 90' Wegmann), Flatz, Brändle, Ospelt, Kieber (od 89' Vogt). Izbornik: H. Fuchsbichler.

U trećoj kvalifikacijskoj utakmici za odlazak na Europsko prvenstvo u Češkoj, izabranici Nike Kovača upisali su i treću pobjedu. Ponovno su svladali reprezentaciju Lihtenštajna i sa svih devet mogućih bodova zasjeli na čelo poretka u skupini.

Želje izbornika Nike Kovača o ranom pogotku u Kranjčevićevoj ostvarile su se u 14. minuti utakmice, kada su Miličević i Brozović pripremili akciju za silovit i precizan udarac Šituma u donji kut. Isti je igrač, na Oršićevo proigravanje, udvostručio prednost Hrvatske u 22. minuti.

Šitum je u 30. minuti propustio izglednu priliku za hat-trick. Nedugo prije odlaska na odmor, na 3:0 ipak je povisio kapetan Marcelo Brozović izravno iz slobodnog udarca s dvadesetak metara.

S Močinićem, Pajačem i Mlinarom umjesto strijelaca, Hrvatska je u drugom poluvremenu rutinski sačuvala svoju prednost i u 65. minuti potvrdila pobjedu. Mislav Oršić je iz blizine, nakon ubačaja s lijeve strane, zatresao lihtenštajnsku mrežu.

Sljedeću kvalifikacijsku utakmicu Hrvatska igra 14. listopada u Luganu protiv Švicarske, koja također ima maksimalan učinak.

10.10.2013., Zagreb, Zagreb. Gledatelja: 500
Suci: Aliyar Aghayev (AZE), Mehman Mahmudov (AZE), Vagif Salmanov (AZE)
7Mario Šitum
14'
22'
46'
5Stefan Maag
8Marcelo Brozović
44'
46'
6Samuel Zimermann
71'
10Hrvoje Milićević7Simon Kuhne
90'+3'
11Mislav Oršić
65'
69'
74'
8Philipp Ospelt
62'
15Filip Mrzljak
78'
9Niklas Kieber
89'
16Karlo Bručić10Vinzene Flatz
20Antonini Čulina11Daniel Brandle
1Oliver Zelenika12Pirmin Marxer
13Ivan Močinić
46'
13Sandro Wegmann
90'+3'
18Frano Mlinar
74'
14Mathias Sele
71'
21Marko Pajač
46'
18Manuel Vogt
89'
3Jozo Šimunović15Daniel Elmer
6Josip Radošević16Nicola Kollmann
14Toni Gorupec17Sebastian Beck
Niko KovačHeinz Fuchsbichler

U trećoj kvalifikacijskoj utakmici za odlazak na Europsko prvenstvo 2015. godine izabranici Nike Kovača u potrazi su za trećim uzastopnim slavljem.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine starosti u četvrtak, 10. listopada, nastavlja svoj put prema europskoj smotri u Češkoj. U Zagrebu gostuje nacionalna selekcija Lihtenštajna, s kojom su izabranici Nike Kovača i otvorili kvalifikacijski ciklus.

U Vaduzu je u kolovozu bilo 5:0 za Hrvate, no Lihtenštajn je bio tvrd orah. Slomljen je tek u nastavku utakmice, a dobar je otpor kasnije pružio i Švicarcima. Stoga se u stručnom stožeru nadaju što ranijem "otključavanju brave".

"Dok ima snage, Lihtenštajn se bori i daje sve od sebe. Igra bunker i moramo biti strpljivi. Bilo bi dobro riješiti utakmicu u svoju korist već u prvom dijelu, ali nećemo gubiti živce. Napast ćemo kvalitetno i pokušati doći do prilika i golova", najavio je izbornik Niko Kovač dan prije susreta.

Na raspolaganju zbog bolesti neće imati Stipu Pericu, zbog bolesti, kao ni Ante Rebića i Petra Mišića, koji će utakmicu s Lihtenštajnom propustiti zbog manjih zdravstvenih tegoba. Rebić i Mišić, međutim, ostaju u konkurenciji za gostovanje u Švicarskoj, koje je na rasporedu 14. listopada i na koje se računa otputovati s nova tri boda na kontu.

Susret Hrvatske i Lihtenštajna na stadionu u Kranjčevićevoj ulici u Zagrebu sudit će Alijar Agajev iz Azerbajdžana, a mlade hrvatske nade uzdaju se i u podršku s tribina. "Volio bih da dođe što više publike u Kranjčevićevu, ovi su mladi dečki to zaslužili", naglasio je Kovač.

Hrvatska na tablici ima maksimalnih šest bodova, koja je osvojila na gostovanjima u Lihtenštajnu i Ukrajini.