Švicarska U-21
uzvratila Hrvatskoj

14.11.2013.
Švicarska U-21 uzvratila Hrvatskoj

U svom petom nastupu u kvalifikacijama za odlazak na Europsko prvenstvo 2015. godine Hrvatska U-21 doživjela je svoj prvi poraz.

U-21: HRVATSKA - ŠVICARSKA 0:2 (0:1)
Kvalifikacije za EP 2015., 14. studenoga 2013.
Stadion Aldo Drosina, Pula.

Sudac: Serdar Gözübüyük (Nizozemska)

Strijelci: 0:1 - Frey (19'), 0:2 - Jevtić (47')

Žuti kartoni: Bubnjić (27'), Močinić (43'), Martignoni (57'), Decarli (80')

Hrvatska: Zelenika (od 22' Delač), Jedvaj, Datković, Bubnjić, Gorupec, Radošević, Močinić, Brozović, Bručić (od 52' Perica), Mišić, Pjaca (od 85' Šitum). Izbornik: N. Gračan.

Švicarska: Mvogo, Lacroix, Decarli, Widmer, Martignoni (od 81' Bauer), Buff, Jevtić (od 76' Bertone), Khelifi (od 69' Veloso), Freuler, Ben Khalifa, Frey. Izbornik: P. Tami.

Poslije savršenog niza od četiri pobjede u prve četiri utakmice te promjene na izborničkoj klupi, Hrvatska U-21 morala je u debitantskom susretu Nenada Gračana priznati i prvi poraz na putu prema europskoj smotri u Češkoj.

Uvodne su minute protekle u opasnijoj igri Švicaraca, a jedinu je veću hrvatsku priliku propustio Mišić. Zeleniki je najozbiljnije zaprijetio Ben Khalifa u devetoj minuti, a nakon udarca iz kuta u 19. minuti Švicarska je i povela.

Strijelac je bio Frey, a istovremeno je hrvatski vratar Zelenika ozlijedio koljeno te ga je zamijenio Delač, koji je ubrzo morao ponovno intervenirati.

Gosti su tako na odmor otišli s prednošću koju su udvostručili tek što je lopta ponovno krenula s centra. Propust Gorupeca i Delača na rubu kaznenog prostora kaznio je Jevtić za vodstvo Švicarske 2:0.

Od sredine drugog poluvremena Hrvatska je neprestano napadala švicarska vrata, no neprecizni su bili Perica i Bubnjić, a deset minuta prije kraja ukazala se i najbolja prigoda. Poslije udarca Perice rukom je u šesnaestercu igrao Decarli, no vratar Mvogo obranio je pokušaj kapetana Brozovića s 11 metara.

Tako je Švicarska uzvratila Hrvatskoj istim rezultatom kojim je poražena prošli mjesec u Luganu.

Hrvatska sljedeću kvalifikacijsku utakmicu igra u utorak, 19. studenoga, također u Puli, a protivnik će joj biti Latvija.

14.11.2013., Aldo Drosina, Pula. Gledatelja: 2600
Suci: Serdar Gozubuyuk (NED), B.J.A.C. Ban Dongen (NED), Hessel Steegstra (NED)
Četvrti sudac: JOchem Kamphuis (NED)
0
Švicarska
2
1Oliver Zelenika
22'
1Yvon Landry Mvogo Nganoma
2Tin Jedvaj2Silvan Widmer
4Niko Datković3Bruno Martignoni
57'
81'
6Josip Radošević4Leo Lacroix
8Marcelo Brozović5Saulo Decarli
80'
13Ivan Močinić
43'
6Oliver Buff
14Toni Gorupec7Darko Jevtic
47'
76'
16Karlo Bručić
52'
8Remo Freuler
17Petar Mišić9Nassim Ben Khalifa
18Marko Pjaca
85'
10Michael Frey
19'
21Igor Bubnjić
27'
11Salim Khelifi
68'
12Matej Delač
22'
12Raphael Spiegel
7Mario Šitum
85'
14Moritz Bauer
81'
9Stipe Perica
52'
16Leonardo Bertone
76'
3Jozo Šimunović18Max Veloso
68'
5Dario Župarić15Berat Djimsiti
15Filip Mrzljak17Mergim Brahimi
19Mato Miloš19Haris Tabakovic
Nenad GračanPierluigi Tami

U svom petom nastupu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2015. godine, Hrvatska U-21 u Puli će ugostiti reprezentaciju Švicarske.

Pod vodstvom novog izbornika, Nenada Gračana, mlada hrvatska nogometna reprezentacija u četvrtak nastavlja potragu za osvajanjem prvog mjesta u kvalifikacijskoj skupini, koje donosi doigravanje za europsku smotru u Češkoj.

Hrvatska U-21 na svom kontu ima maksimalnih 12 bodova, uz odličnu gol-razliku 13:0. Uz dvije pobjede nad Lihtenštajnom, slavila je i na teškim gostovanjima u Ukrajini i Švicarskoj. Sada se protiv vrlo dobre Švicarske treba dokazati i pred domaćom publikom.

"Sigurno je da će ova utakmica protiv Švicarske biti vrlo zahtjevna. Oni su kvalitetna momčad koja će protiv nas tražiti pozitivan rezultat", najavio je Gračan uoči susreta.

Na raspolaganju ima sve pozvane igrače, uključujući i oporavljenog Marija Šituma. Listopadski susret u Luganu, koji su Hrvati dobili rezultatom 2:0, odlučio je Marcelo Brozović golovima u 38. i 76. minuti.

Nakon ogleda sa Švicarcima, Hrvatska U-21 u Puli igra još jedan kvalifikacijski dvoboj. Za pet dana, 19. studenoga, zaigrat će protiv Latvije.

Utakmica mladih nada Hrvatske i Švicarske počinje u 18:45 sati, a sudit će Serdar Gözübüyük iz Nizozemske.