tri boda u Bugarskoj

10.10.2014.
Hrvatska jednim pogotkom uzela sva tri boda u Bugarskoj
  • Najava

U svom drugom nastupu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2016. godine, izabranici Nike Kovača ubilježili su i drugu pobjedu.

Žuti kartoni:
Zanev (16'), Brozović (23'), Vida (51'), Olić (84')

Bugarska:
Stojanov, A. Popov, Zanev (od 46' Ilijev), Bodurov, Minev, Manolev, I. Popov, Milanov, Gadžev (od 68' Tonev), Djakov, Micanski (od 46' Galabinov). Izbornik: L. Penev

Hrvatska:
Subašić, Pranjić, Ćorluka, Vida, Srna, Rakitić (od 80' Kovačić), Modrić, Brozović, Perišić, Olić, Mandžukić. Izbornik: N. Kovač

Uspješan kvalifikacijski start i pobjedu nad Maltom hrvatski su reprezentativci nadogradili vrijednim bodovima iz Sofije.

U ponešto rastrganom uvodu u susret, Hrvatska je uspješno osujetila pokušaj agresivne bugarske igre te je nakon pola sata počela opasnije prijetiti Stojanovu.

Domaći je blok zaustavio udarac Perišića iz 28. minute, Pranjić je okrznuo prečku nekoliko minuta poslije, a pogodak je stigao u 36. minuti. Nakon centaršuta Rakitića iz prekida, Perišić je glavom vratio loptu u gužvu, a Bodurov poslao loptu u vlastitu mrežu.

Potom je snažno iz voleja pokušao iz Brozović, a Bugarska je uzvratila tek preko Gadževa nedugo prije odlaska na odmor.

Sredinom drugog poluvremena uslijedilo je razdoblje najjačeg bugarskog pritiska, pri čemu su najopasniji bili pokušaji Popova i Toneva iz daljine te je intervenirati morao i Subašić.

No, Hrvatska se obranila, a Perišić i Brozović u samoj su završnici propustili postići i drugi pogodak za Vatrene, ali to nije umanjilo važan uspjeh momčadi Nike Kovača.

U preostalim susretima drugog kola, Norveška je u gostima pobijedila Maltu 3:0, a Italija je kod kuće bila bolja od Azerbajdžana 2:1. Hrvatska će iduću utakmicu igrati upravo protiv Azerbajdžana, u Osijeku, u ponedjeljak 13. listopada.

10.10.2014., Vasilj Levski, Sofia. Gledatelja: 29733
Suci: Antonio Miguel Mateu Lahoz (ESP), Pau Cebrian Devis (ESP), Jon Nunez Fernandez (ESP)
Četvrti sudac: Roberto Diaz Perez Del Palomar (ESP)
Bugarska
0
1
1Vladislav Stoyanov23Danijel Subašić
2Apostol Popov3Danijel Pranjić
4Petar Dimitrov Zanev
15'
46'
4Ivan Perišić
5Georgiev Nikolay Bodurov
36'
18Ivica Olić
84'
6Yordan Minev7Ivan Rakitić
80'
9Ivelin Ivanov Popov10Luka Modrić
11Stanislav Manolev5Vedran Ćorluka
17Georgi Ventsislavov Milanov17Mario Mandžukić
18Vladimir Gadzhev
68'
11Darijo Srna
19Iliyan Micanski
46'
21Domagoj Vida
51'
21Svetoslav Dyakov14Marcelo Brozović
23'
12Bojidar Konstantinov Mitrev12Lovre Kalinić
13Nikolay Borislavov Mihaylov1Ivan Vargić
8Andrey Galabinov
46'
20Mateo Kovačić
80'
20Aleksandar Tonev
68'
2Ivan Tomečak
22Georgi Iliev
46'
Lyuboslav PenevNiko Kovač

Pobjednički start protiv Malte na putu prema Francuskoj treba nadograditi pozitivnim rezultatom u Sofiji, u novom kvalifikacijskom ispitu hrvatske reprezentacije.

Bugarska - Hrvatska
Kvalifikacije za EP 2016., Skupina H
10. listopada 2014., 20:45.
Stadion Vasil Levski, Sofija

Hrvatska nogometna reprezentacija uspješno je započela novi kvalifikacijski ciklus domaćom pobjedom protiv Malte te ga želi jednako uspješno i nastaviti, na gostovanju u Bugarskoj.

Izbornik Niko Kovač ovoga puta neće moći računati na braniča Dejana Lovrena, koji je ozlijedio trbušni zid te će ga zamijeniti Domagoj Vida.

"U odličnoj su formi i on i njegov klub, ne vidim zašto ne bi mogao odigrati onako kako zna. Ne vidim problem, smatram da će biti izvrstan", istaknuo je šef stručnog stožera.

Bugari su vrlo ozbiljan protivnik, slažu se svi u hrvatskom taboru, ali Vatreni imaju dovoljno kvalitete da se kući vrate sa sva tri boda, ukoliko njihov pristup bude pravi.

"Bugarska ima dosta kvalitetnih pojedinaca, ali ne možemo gledati samo njih. Mi smo favoriti na papiru, no to ne znači da ćemo pobijediti", upozorava kapetan momčadi Darijo Srna.

Domaćin će imati bučnu podršku s tribina, no Hrvatska je spremna na takvu atmosferu.

"Bugarska će biti veliki izazov, a ujedno i velika prilika. Bugarski nogomet napreduje, kako reprezentativni tako i klupski. Moramo biti na 100 posto od prve minute", najavljuje Niko Kovač.

Bugarska i Hrvatska odigrale su pet međusobnih utakmica u novijoj povijesti, uz tri hrvatske pobjede, dva neriješena rezultata i jednu bugarsku pobjedu.

Pravdu će u Sofiji dijeliti Španjolac Antonio Mateu Lahoz, a lopta kreće s centra u 20:45.

U druga dva susreta drugog kola Skupine H sastaju se Italija i Azerbajdžan te Malta i Norveška. Za samo tri dana, u ponedjeljak, Hrvatska će u Osijeku ugostiti Azerbajdžan.