osigurala plasman na
EP!

15.10.2018.
Hrvatska U-21 osigurala plasman na EP!

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija igrat će sljedeće godine na završnici Europskog prvenstva, zahvaljujući pobjedi kod San Marina u posljednjem kvalifikacijskom kolu.

U-21: SAN MARINO - HRVATSKA 0:4 (0:0)
Kvalifikacije za EP 2019., Skupina 1.
Stadion San Marino, Serravalle.

Sudac: J. Xhaja (Albanija)

Strijelci: 0:1 - Halilović (48'), 0:2 - Vlašić (53'), 0:3 - Uremović (61'), 0:4 - Bosančić (68')

Žuti kartoni: Zafferani (39'), Censoni (59'), Tomassini (80'), Michelotti (84'), Halilović (85')

San Marino: Benedettini, Censoni, Cevoli, Zafferani, Michelotti, Pancotti (71' Moretti), Zonzini (60' Vultaggio), Tomassini, Raschi (87' Quaranta), Nanni. Izbornik: F. Constantini.

Hrvatska: Posavec, Mamić, Bosančić, Uremović, Oluić (77' Bašić), Ivanušec, Šunjić, Vlašić (64' Fiolić), Halilović, Brekalo, Jakoliš (87' Babić). Izbornik: N. Gračan.

Hrvatska reprezentacija do 21 godine, pod vodstvom izbornika Nenada Gračana, ubilježila je u petak u Puli ključnu pobjedu protiv Grčke (2:0) za preuzimanje prvog mjesta na tablici kvalifikacijske Skupine 1, da bi u ponedjeljak kod San Marina stavila "točku na i" i potvrdila svoju vizu za europsku smotru u Italiji i San Marinu.

Pogodaka u prvom dijelu nije bilo, a domaćin je nedugo prije odlaska na odmor pogodio i okvir gola, no mladi Vatreni sve su dileme uklonili početkom drugog poluvremena.

Vodstvo je donio kapetan Halilović, a samo pet minuta poslije tu je prednost udvostručio Vlašić. Uskoro se u strijelce upisao i Uremović, a konačnih 4:0 postavio je Bosančić u 68. minuti dvoboja.

Hrvatska U-21 utakmicu je potom mirno privela kraju te je moglo početi slavlje, a Gračanovi izabranici pridružili su se tako domaćinu Italiji te Španjolskoj, Francuskoj, Engleskoj, Srbiji i Njemačkoj, koji su već ranije osigurali plasman. Na Europskom prvenstvu, od 16. do 30. lipnja, igrat će ukupno 12 reprezentacija.

U preostale dvije utakmice posljednjeg kola Skupine 1 Češka je pobijedila Moldovu 1:0, dok je Grčka bila bolja od Bjelorusije 2:0.

15.10.2018., San Marino Stadium, Serravalle
Suci: Xhaja Juxhin (ALB), Barushi Ermal (ALB), Agaraj Denis (ALB)
Četvrti sudac: Kola Klajdi (ALB)
San Marino
0
4
1Simone Benedettini S. Benedettini12Josip Posavec
2Giacomo Conti
84'
2Filip Uremović
61'
4Riccardo Michelotti R. Michelotti3Petar Mamić
5Michele Cevoli4Ivan Šunjić
7Tommaso Zafferani
39'
5Petar Bosančić
68'
8Luca Censoni L. Censoni
59'
7Josip Brekalo
9Nicola Nanni8Nikola Vlašić
53'
64'
10David Tomassini
80'
9Marin Jakoliš
87'
11Kevin Zonzini
60'
10Alen Halilović
48'
85'
15Jacopo Raschi
87'
11Luka Ivanušec
17Samuel Pancotti
71'
14Maksim Oluić
77'
12Mirco De Angelis1Ivo Grbić
3Diego Moretti
71'
6Filip Benković
6Mattia Valentini13Petar Rubić
13Filippo Quaranta
87'
15Darko Nejašmić
14Vincent Vultaggio
60'
16Toma Bašić
77'
16Davide Venerucci17Ivan Fiolić
64'
18Matteo Giardi18Matko Babić
87'
Fabrizio Costantini ((SMR))Nenad Gračan

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija u ponedjeljak protiv San Marina ima priliku osigurati svoje mjesto na završnom turniru Europskog prvenstva.

Nakon domaće pobjede nad Grčkom u Puli (2:0), Hrvatska U-21 preuzela je vodeću poziciju na tablici kvalifikacijske Skupine 1 za odlazak na Europsko prvenstvo te joj pobjeda u Serravalleu jamči odlazak na Europsko prvenstvo u Italiji i San Marinu sljedeće godine.

Hrvatska nogometna televizija pratila je mladu reprezentaciju uoči posljednjeg kvalifikacijskog dvoboja: