mlade Hrvate

10.10.2014.
Engleska U-21 preokretom svladala mlade Hrvate
  • Najava

U prvih 90 minuta bitke za odlazak na Europsko prvenstvo u Češkoj, mlada engleska nogometna reprezentacija stekla je pogodak viška nad hrvatskim vršnjacima.

U-21: ENGLESKA - HRVATSKA 2:1 (0:1)
Doigravanje za EP 2015, prva utakmica.
Molineux, Wolverhampton.

Sudac: Javier Estrada (Španjolska)

Strijelci: 0:1 - Livaja (13'), 1:1 - Kane (58'), 2:1 - Berahino (85' - 11m)

Žuti kartoni: Župarić (49'), Dier (69'), Pavičić (80'), Pašalić (81'), Moore (83')

Engleska: Butland, Keane (od 46' Dier), Shaw, Gibson, Moore, Caskey, Carroll, Redmond, Hughes (od 56' Ince), Berahino, Kane. Izbornik: G. Southgate.

Hrvatska: Livaković, Župarić, Milić (od 89' Miloš), Datković, Mitrović, Bradarić, Pavičić, Ćorić (od 63' Pašalić), Pjaca, Rebić i Livaja (od 70' Bagarić). Izbornik: N. Gračan.

Prva utakmica doigravanja za odlazak na europsku smotru iduće godine pripala je Engleskoj rezultatom 2:1, premda je Hrvatska na stadionu Molineux uspjela povesti.

Engleska je u prvom dijelu više boravila na hrvatskoj polovici, no Hrvatska je bila opasna gotovo svaki puta kada je prešla centar.

Mreža domaćina zatresla se u 13. minuti, kada je udarac iz kuta izveo Bradarić, loptu prebacio Datković, a Livaja ostao nečuvan i poslao je preko crte.

Livakoviću su prijetili Kane iz slobodnog udarca, Redmond s ruba šesnaesterca, Moore glavom te Hughes i još jednom Kane, dok je Shaw u 21. minuti nakon prodora s lijeve strane pogodio vratnicu. Međutim, hrvatska je obrana svake minute izgledala sve sigurnije, a Ćorić je u dva navrata s druge strane bio vrlo blizu drugom pogotku za Gračanove izabranike. No, lopta je oba puta prohujala tik pored okvira gola.

Momčad Garetha Southgatea zadržala je inicijativu i u drugom poluvremenu, a za svoj je trud nagrađena u 58. minuti, kada je Kane pogodio glavom nakon ubačaja Berahina.

Gračan je sredinom nastavka priliku dao Pašaliću i Bagariću, Englezi su malo usporili, a Rebić i Mitrović propustili su solidne šanse. Redmond je također bio neprecizan iz obećavajuće prilike, da bi odluka o pobjedniku pala u 85. minuti.

Tada je Livaković srušio Berahina u kaznenom prostoru, a engleski je napadač sam izveo kazneni udarac i osigurao svojoj momčadi gol prednosti za uzvrat u Vinkovcima, koji je na rasporedu 14. listopada.

10.10.2014.. Gledatelja: 23107
Suci: Xavier Estrada Fernandez (ESP), Jose Manuel Fernandez Miranda (ESP), Francisco Javier Martin Garcia (ESP)
Četvrti sudac: Eduardo Prieto Iglesias (ESP)
Engleska
2
1
1Jack Butland12Dominik Livaković
2Michael Keane
46'
3Antonio Milić
90'+1'
3Luke Shaw2Dario Župarić
49'
4William Hughes
56'
4Filip Bradarić
5Benjamin Gibson5Niko Datković
6Liam Moore
83'
6Matej Mitrović
7Saido Berahino
85'
7Marko Pjaca
8Jake Forster-Caksey11Ante Rebić
9Harry Kane
58'
8Domagoj Pavičić
80'
10Thomas Carroll14Marko Livaja
13'
70'
11Nathan Redmond18Ante Ćorić
63'
13Jonathan Bond1Matej Delač
14Eric Jeremy Edgar Dier
69'
46'
10Mario Pašalić
81'
63'
17Thomas Ince
56'
13Mato Miloš
90'+1'
12Luke Garbutt9Stipe Perica
15Jamaal Lascelles17Dražen Bagarić
70'
16Lewis Renard Baker16Mijo Caktaš
18Patrick Bamford19Karlo Bručić
Gareth SouthgateNenad Gračan

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija u Wolverhamptonu igra prvu utakmicu doigravanja za odlazak na Europsko prvenstvo u Češkoj.

Izvrstan nastup u kvalifikacijskoj Skupini 5 i osvajanje prvog mjesta na tablici ispred Ukrajine i Švicarske omogućili su Hrvatskoj U-21 priliku da kroz doigravanje izbori plasman na europsku smotru. Protivnik momčadi Nenada Gračana bit će vršnjaci iz Engleske.

Prva je utakmica na rasporedu u petak, 10. listopada u Wolverhamptonu, a i Engleska i Hrvatska nadaju se pozitivnom rezultatu pred uzvrat u Vinkovcima, koji se igra u utorak, 14. listopada.

Izbornik Gračan na raspolaganju neće imati braniča Bayera iz Leverkusena Tina Jedvaja, koji je otpao zbog ozljede, te je naknadni poziv dobio Mato Miloš.

Englezi su pak zbog ozljede ostali bez Carla Jenkinsona, dok je Calum Chambers prebačen u seniorsku reprezentaciju. Luke Shaw iz Manchester Uniteda bit će spreman za nastup.

"Izuzetno smo motivirani, puni samopouzdanja i velike želje da odradimo te dvije utakmice kako treba i izborimo plasman na EP. Engleska je dominirala u svojoj skupini, dugo igra zajedno, ali i mi imamo kvalitetu. Na terenu smo 11 protiv 11 i igrači toga moraju biti svjesni", sažeo je Gračan.

Na stadionu Molineux sudit će španjolski sudac Javier Estrada, a dvoboj počinje u 18:45 sati.