u prvom susretu u
Srbiji

24.02.2015.
Poraz Hrvatske U-19 u prvom susretu u Srbiji

U Staroj Pazovi odigrana je prva od dvije ovotjedne prijateljske utakmice U-19 selekcija Srbije i Hrvatske.

U-19: SRBIJA - HRVATSKA 4:2 (3:1)
Prijateljska utakmica, Stara Pazova.

Strijelci: 1:0 - Luković (29'), 2:0 - Desančić (30'), 2:1 - Šunjić (32'), 3:1 - Živković (38'), 3:2 - Lulić (46'), 4:2 - Živković (69')
Crveni karton: Dabro (59')

Hrvatska: Grbić (od 46' Marić), Maglica (od 77' Mikulić), Mamić (od 46' Bogdan), Šunjić (od 72' Bašić), Stolnik, Prce, Fiolić (od 80' Bilić), Bitunjac, Lulić (od 68' Vojković), Ćorić (od 84' Klarić), Dabro. Izbornik: F. Milin.

Hrvatska U-19 gostuje kod vršnjaka iz Srbije, a prvi je okršaj pripao domaćinima rezultatom 4:2.

Srbija je povela u 29. minuti, kada je Luković pogodio na povratnu loptu Živkovića s lijeve strane, a već iduće minute prednost je udvostručio Desančić nakon odbijene lopte u šesnaestercu.

No, Hrvatska je smanjila u 32. minuti. Ćorić je ubacio s desne strane, a na pravom se mjestu našao Šunjić i nogom pogodio za 2:1. Srbija je dva pogotka prednosti vratila u 38. minuti, nakon što je Grbić obranio kazneni udarac Živkoviću, no isti je igrač odbijenu loptu ipak pospremio u mrežu.

Za 3:2 pogodio je Lulić, koji je u 46. minuti sam izbio pred domaćeg vratara, a nakon isključenja Dabra, konačni je rezultat postavio Živković prebacivši Marića.

Idući susret istih protivnika igra se u četvrtak.

24.02.2015., Sportski centar NS Srbije, Stara Pazova
Suci: Jovanović Srđan, Banović Bojan, Miškeljin Miloš
Srbija
4
2
1Radunović Boris
65'
1Ivo Grbić
46'
2Jovanović Vukašin
75'
2Frane Maglica
77'
3Bašanović Đorđe3Petar Mamić
38'
46'
5Rademacher Marco4Ivan Šunjić
32'
72'
4Desančić Aleksandar
10'
30'
5Marko Stolnik
8Grujić Marko
82'
6Franjo Prce
10Živković Andrija
38'
69'
75'
7Ivan Fiolić
80'
11Luković Luka
29'
65'
8Frane Bitunjac
90'
15Bainović Filip
65'
9Karlo Lulić
46'
68'
18Ćurko Saša
65'
10Ante Ćorić
52'
84'
20Gajić Milan
82'
11Marko Dabro
25'
59'
12Manojlović Filip
65'
12Marko Marić
46'
23Stojković Vladimir13Luka Bogdan
46'
6Kusić Filip
75'
15Božo Mikulić
77'
7Radonjić Nemanja
65'
16Frane Vojković
68'
14Lukić Saša
82'
19Blaženko Klarić
84'
16Stamenić Uroš
75'
20Toma Bašić
72'
17Mihajlović Nemanja
65'
14Kristijan Jakić
19Duronjić Borko
82'
17Bruno Bilić
80'
9Jović Luka
65'
18Mihael Rebernik
90'
Tomić IvanMilin Ferdo

Hrvatska reprezentacija do 19 godina odigrat će 24. i 26. veljače dvije prijateljske utakmice protiv vršnjaka iz Srbije.

Susreti Srbije U-19 i Hrvatske U-19 bit će odigrani u kampu Nogometnog saveza Srbije u Staroj Pazovi, s počecima u 14:00 (24. veljače) i 12:00 sati (26. veljače).

Hrvatska će se reprezentacija okupiti u ponedjeljak, 23. veljače, u 9 sati u Zagrebu te odmah krenuti put Srbije.

Dio pozvanih hrvatskih nogometaša morao je otkazati nastup zbog klupskih obveza, odnosno ozljeda te će reprezentacija protiv Srbije nastupiti u najboljem mogućem sastavu.

Na popisu izbornika Ferda Milina nalaze se Ivo Grbić (Hajduk), Marko Stolnik (Sesvete), Frane Maglica (Split), Ivan Šunjić (Dinamo),  Mihael Rebernik (Rijeka), Bruno Bilić (Sesvete), Petar Mamić (Dinamo), Frane Bitunjac (Fiorentina), Franjo Prce (Lazio), Frane Vojković (Hajduk), Marko Marić (Rapid Beč), Toma Bašić (Rudeš), Ivan Fiolić (Dinamo), Kristijan Jakić (Split), Božo Mikulić (Split), Ante Ćorić (Dinamo), Matija Fintić (Dinamo), Dario Miškić (Dinamo), Blaženko Klarić (Lučko), Karlo Lulić (Sampdoria), Toni Borevković (Dinamo), Luka Bogdan (Zavrč), Marko Dabro (Fiorentina).

Uz Milina, u stručnom su stožeru glavni instruktor Martin Novoselac, trener Božidar Miletić, kondicijski trener Mario Škrablin, trener vratara Marjan Mrmić, liječnik Nino Brajković, fizioterapeut Zlatko Mihalić, tajnik Josip Tomaško i ekonom Goran Vincek.